Tygřice si poradily s Kobrou, rozhodly v samotném závěru

Date of publication Author Lubomír Johan, Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Ještě tři minuty před závěrečnou sirénou byl stav utkání mezi Bílými Tygřicemi a pražskou Kobrou vyrovnaný, i přesto však Severočešky berou tři body. Výhru totiž vystřelila Petrementová v samém závěru střetnutí a rozhodla tak o vítězství hráček z města pod Ještědem.

9. kolo, pondělí 17. listopadu 2014
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 4. Lexová (Johanová), 13. Urbánková, 58. Petrementová (Svatošová, Sýkorová) - 26. Janouchová (S. Benešová, Jarolímková), 57. S. Benešová (Knoppová, Moulíková). Vyloučení 3:5 + Pokorná 10. min. nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Švejdová - Cikánová, Šustrová, Petrementová, Daňková - Lexová, Cejpová, Sýkorová, Drangovská, Rejnartová, Forbelská, Svatošová, Urbánková, Johanová, Vimmerová

HC Kobra Praha

Hřebejková - Zvěřinová, Tesařová, Janouchová - Václavíková, Kocourková, Moulíková, Pokorná, S. Benešová, Machatková, Jarolímková, D. Benešová, Knoppová

Druhé utkání, které Liberečanky v prodlouženém víkendu odehrály, bylo naplánováno na 17. listopadu, tedy na den který patří především oslavám studentů. Nakonec však bylo co oslavovat i v tygřím táboru, jelikož Severočešky nad pražskou Kobrou vybojovaly cenné vítězství 3:2, čímž se vyhouply na třetí místo v tabulce.

Začněme ale od začátku, první minuty utkání lépe vyšly Tygřicím, již ve 4. minutě se totiž po nahrávce Johanové dostala k zakončení Lexová a hokejistky z města pod Ještědem se tak ujaly brzkého vedení. Před odchodem do kabin dokonce svůj náskok stihly navýšit, když se skóre na 2:0 měnilo po samostatném průniku Johanové. Ve druhé třetině soupeřky snížily a po dvou třetinách na světelné tabuli tedy svítil výsledek 2:1.

Dlouhý dvoukolový víkend si na ale na Tygřicích začal vybírat svoji daň, postupně jim docházely síly a dovolily svým soupeřkám více než chtěly. V 57. minutě se k zakončení a vyrovnání stavu na 2:2 dostala Benešová.

Severočešky se nevzdaly, opět vystrčily drápky, vycenily naostřené tygří špičáky a v 58. minutě z hole Petrementové rychle odpověděly, jak se později ukázalo, tato branka byla nakonec i brankou vítěznou. Tygřice si tedy výsledkem 3:2 a tříbodovým ziskem pojistily třetí místo v ligové tabulce.