Tygřice předvedly famózní obrat a připisují si první výhru nad Karlovými Vary v sezóně!

Liberec - Bílé Tygřice se v neděli postavily na domácím ledě silným Karlovým Varům. Po dvou třetinách to s nimi nevypadalo vůbec dobře, když prohrávaly už o dva góly. Hráčky z města pod Ještědem se ale nadechly k úctyhodnému obratu a během závěrečné třetiny srovnaly. Utkání poté rozhodla Karolína Sýkorová v nájezdech.

13.kolo, neděle 27. listopadu 2016
3:2sn
(0:0, 0:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Raselová (Mazancová, Čápová), 51. Raselová (Mazancová, Sýkorová), rozhodující nájezd: Sýkorová - 25. Rohanová (Popadincová), 34. Nešutová (Legdanová) Rozhodčí: Krejbich - Novák, Serbus. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 17:46. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Urbanová - Čadková, Cejpová, Petremnetová, Daňková, Štěrbová - Mazancová, Sýkorová, Drangovská, Rejnartová, Čápová, Svatošová, Raselová, Vimmerová

HC Energie Karlovy Vary

Punčochářová - Schildhabelová, Mokrošová, Fričová, Králová, Nešutová - Mašková, Pavelková, Zavřelová, Popadincová, Legdanová, Rohanová

Ve vyrovnaném utkání začaly padat góly až ve druhé třetině. Vedení se jako první ujaly hráčky Karlových Varů, když se po přesném pasu Popadincové prosadila Petra Rohanová. Tygřice se snažily o vyrovnání jenže místo toho přišel další úder hostů. Tentokrát se po asistenci Legdanové přesně trefila Denisa Nešutová. Po svou třetinách svítil na tabuli stav 0:2.

Svěřenkyně trenérů Jiřího Vozáka a Jana Daňka se ovšem nevzdaly a předvedly úchvatný bojovný výkon. Ve 45. minutě se dočkaly snížení, když po nahrávce Terezy Mazancové poprvé rozvlnila síť hostující brány brány Kateřina Raselová. Vyrovnání přišlo o několik chvil později. Gól vstřelila opět Kateřina Raselová a poslala zápas do prodloužení. Nastavených pět minut rozhodnutí nepřineslo, a tak přišly samostatné nájezdy. V nich hráčkám z města pod Ještědem vystřelila bod navíc Karolína Sýkorová. Celý zápas Tygřice navíc držela brankářka Anna Urbanová, která se prezentovala čtyřiačtyřiceti zákroky.

Trenér Jan Daněk o utkání:
Do zápasu jsme po prohře s Karlovými Vary v minulém týdnu, navíc bez Karolíny Hornické a Věry Horákové nevstupovali úplně s ambicemi na vítězství. Minulé utkání rozhodla pouze jedna rozdílová hráčka Petra Rohanová a podle toho jsem postavili taktiku. Poprvé, co holky hrají v Liberci hokej, jsme si vyzkoušeli osobní obranu na tuto útočnici. Bránili ji pouze dvě vybrané osoby - Kateřina Raselová a Barbora Vimmerová, které svou úlohu splnily výborně. Těsnou obranu Rohanová psychicky neunesla a 55 minutě za stavu 2:2 si za zahozené rukavice a hokejku vysloužila osobní destiminutový trest za nesportovní chování.

Na rozdíl od Energie jsme hráli na 3 útoky, ne zcela pravidelně, ale přesto jsme zátěž v utkání rozložili na více hráčů, což se pak posledních pěti minutách projevilo, kdy jsme si ještě bez účasti klíčové hráčky soupeře vytvořili několik gólových situací, ale rozhodnout utkání v řádné hrací době se nám nepodařilo. V nájezdech svůj výborný výkon v utkání potvrdila naše brankářka Anna Urbanová. Své nájezdy bravůrně proměnily Sýkorová a Mazancová, čímž podtrhly své skvělé výkony nejen v tomto střetnutí, ale v dosavadním průběhu sezóny. Klobouk nutno smeknou před Kateřinou Raselovou, jež hrála s neuvěřitelným nasazením a nejen že s Barborou Vimmerovou ubránila karlovarskou Rohanovou, která v sezóně už nastřílela více než 40 branek, ale dokázala ještě vstřelit dva góly, které znamenaly vyrovnání.