Tygři zvládli i třetí zápas, semifinále je blízko

Date of publication Author Ondřej Flanderka, David Pavlíček

Opět výborný týmový výkon předvedli Bílí Tygři ve třetím čtvrtfinálovém zápase na ledě pražské Sparty a po vítězství 3:2 je dělí od semifinále jedno vítězství. Domácí sice vstoupili do utkání lépe, Liberec ale i díky výtečnému Pincovi úvodní nápor přežil, a o vítězi tak rozhodl začátek třetí třetiny, ve kterém se rychle po sobě prosadili Leoš Čermák a <b>Václav Nedorost</b>. Sparta pak sice dokázala snížit, Tygři už si ale náskok pohlídali, a pokud uspějí i zítra mohou slavit postup do semifinále.

ČF3, pátek 07. března 2008
2:3
(0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 40. Sivek (Tabaček), 55. Štrba (Melichárek) - 34. Podkonický (Čermák), 45. Čermák (Jiruš), 46. Nedorost (Pabiška). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:7, navíc Štrba (SPA) 10min. Využití: 1:1. Diváci: 10 296. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:3,2:3.

Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Cook, Černošek, Tabaček - Netík, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Štrba, M. Hlinka - Melichárek, Langhammer, Vaic - Dragoun, Hromas, Podlešák.

Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Derner, Zíb - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Kašpařík, V. Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl.

Domácí do zápasu vlétli zostra. Hned ve druhé minutě se protáhl středním pásmem Langhammer a střelu z jeho hole jemně tečoval Nedvěd. Pinc byl však pozorný a puk pohotově vyrazil. Ukázal se i Podlešák, když vystihl libereckou rozehrávku a nápřahem pálil. Pinc však opět chytil, tentokrát vytáhl zákrok lapačkou a ustál i následné dorážky sparťanů. O minutu později to před libereckým gólmanem opět vřelo. Netík ve vlastní třetině vypíchl puk, proklouzl mezi dvěma obránci Tygrů a řítil se sám na soupeřovu branku. Hostující hráči se však rychle na Netíka dotáhli a střelu mu v poslední chvíli znemožnili.

Podobně jako Netík si vedl o pár chvil později Ton, toho však zastavil faulem Kočí a tak stála před domácími první možnost početní převahy. Nejprve v ní zahrozil Netík, který rychlý útok Sparty zakončil střelou bekhendem, kterou Pinc s obtížemi vyrazil. Hostující gólman zakročil i proti Štrbovi, který pálil z nadějné pozice na pravém kruhu. Kočí po svém návratu na led střílel po výměně puku s Klimentou, Duba však pohotově zakročil vyrážečkou. Liberec ke konci hrozil čím dál častěji, i když iniciativu zápasu nepřebíral. Když na trestné lavici seděl Derner, nejprve liberecké nahození srazil čárový rovnou k Víškovi, který trefil Dubu do masky, pár okamžiků nato zlikvidoval navrátilec ve sparťanské brance Pabiškův projektil od modré. Pravděpodobně největší příležitost hostí promarnil v osmnácté minutě Klimenta. Ten nevyužil bekhendový pas Plodka před takřka prázdnou branku, Duba však puk vykopl betonem.

I úvod druhého dějství vyšel lépe domácím. Nahození od modré čáry se odrazilo k nikým nehlídanému Vaicovi, jemuž ve skórování do prázdné branky zabránil tygří skok Marka Pince. V následné početní převaze za vyloučení Hunkese tlak Sparty pokračoval. Osamocen se před brankou Liberce objevil Netík, ale puk netrefil. Nedvědovu střelu tečoval těsně vedle Vaic. Ruce nad hlavu zvedala holešovická Aréna v osmadvacáté minutě. Z otočky dorážel puk Miro Hlinka, ale Pinc na poslední chvíli puk v brankovišti zalehl.

Sparta byla v tuto chvíli jednoznačně aktivnějším a lepším týmem, gól tak říkajíc visel ve vzduchu. Domácím se však trefit do černého nepodařilo a začali hrozit liberečtí. Nejdříve se ukázal Petr Šachl, když švihem trefil z mezikruží Dubovu masku. Dnešní druhé vyloučení jednoho ze sparťanů už se hostím podařilo potrestat. Nejprve sice Duba zneškodnil dva nebezpečné pokusy Bartoviče, poté však nestačil zareagovat na puk z hole Andreje Podkonického, kterého před brankovištěm našel Leoš Čermák – 0:1. Když poté liberečtí promarnili další početní převahu, přišlo vyrovnání necelou minutu před koncem jako blesk z čistého nebe. Tabaček našel přesnou přihrávkou najíždějícího Michala Sivka, který po krátké kličce poslal puk mezi Pincovy betony – 1:1!

Poslat domácí do vedení mohl ve druhé minutě třetí části Charlie Cook, který se k puku dostal po sólu Petra Tona. Osamocen se prosadit z mezikruží nedokázal, Pincovi na brankové čáře pomohl i jeden z obránců. Skóre se tedy měnilo na druhé straně. Na trestné lavici seděl Petr Nedvěd, Leoš Čermák si dojel pro kotouč do rohu kluziště, odkud jej ihned posílal před branku. Jeho pas se však odrazil od bruslí Jerofejevse a doskákal za záda bezmocného Duby – 1:2 O pár desítek vteřin později bylo ještě hůře. Na Dubu se řítilo v přečíslení 2 na 1 duo Pabiška – Kašpařík. První jmenovaný přihrávku pokazil, k puku odraženému od mantinelu se však dostal dojíždějící Václav Nedorost a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:3. Dva rychlé góly Pražany notně přibrzdily a ti byli na několik minut takřka bezmocní. Pinc s ledovým klidem likvidoval pokusy jak Melichárka, tak Dragouna nebo Langammera.

Slušně zaplněná hala vybuchla nadšením až v pětapadesáté minutě. Nejprve Melichárek vysunul Štrbu, který si však před Pincem puk nezpracoval a ani nevystřelil. O pár okamžiků později to však opět po Melichárkově vybídnutí Martin Štrba napravil a protlačil kotouč za Pince – 2:3! Dušan Gregor si pro své svěřence vyžádal oddechový čas, Sparta byla však až do konce utkání nebezpečná. Nedvěd našel mezi kruhy Netíka, ten si však jeho přihrávku nezpracoval. Po jednom z vhazování v liberecké třetině pálil Vaic, Pinc však jeho střelu lapačkou vytěsnil nad břevno. V devětapadesáté minutě se opět před libereckou klecí děly věci. Od modré pálil Hanzlík, Pinc vyrazil. Kotouč se odrazem dostal k Vykoukalovi, který pálil do odkryté branky, Pinc totiž po kolizi s obráncem ležel v brankovišti. Vykoukal však nastřelil pouze shluk těl před libereckou brankou. Sparťanům nepomohl ani závěrečná power-play a Liberci potřetí podlehli. Pokud tedy Tygři zítra zvítězí, mohou již slavit postup do semifinále.