Tygři zvládli drama v Chomutově a po prodloužení si vezou druhou venkovní výhru

Chomutov - Tak to bylo drama! Bílí Tygři v Chomutově prohrávali již o dvě branky, ještě krátce před koncem pro změnu sahali po výhře. Napínavou koncovku nakonec rozhodl v prodloužení Michal Bulíř, který svému týmu zajistil dva body.

20.kolo, neděle 05. listopadu 2017
3:4p
(2:0, 0:1, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Flemming (Chlouba), 13. Vondrka (TS), 58. Skokan (Valach, Vondrka) – 22. Bakoš (Ševc, Jašek), 49. Lakatoš, 53. Lakatoš (Ordoš, J. Stránský), 64. Bulíř. Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 089. Střely na branku: 26:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Piráti Chomutov

Š. Lukeš (J. Laco) – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa, Grman – Tomica, Skokan, Vondrka – Poletín, Huml, J. Havel – Koblasa, Šťovíček, Lauko – Chrpa, Chlouba, V. Tomeček.

Will (Janus) – Ševc, Havlín, Šmíd, Jánošík, Derner, Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek, Jašek – Lakatoš, Redenbach, Bakoš – Ordoš, Bulíř, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Bartovič.

Bílí Tygři vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned v první minutě v dobré pozici zakončoval Lakatoš, Lukeš ho ale vychytal. Po úvodním libereckém tlaku se do šancí postupně dostali i domácí, ale rozjetý Koblasa Willa nepřekonal. Na konci první desetiminutovky se však Chomutov mohl radovat. Po nenápadném nahození od modré tečoval puk v mezikruží Brett Flemming a poslal ho do sítě.

Dvakrát mohl srovnat Michal Bulíř, v přesilové hře ale trefil pouze brankovou konstrukci. Sotva se chomutovský kapitán Michal Vondrka vrátil na led, dostal se do úniku a byl nedovoleně zastaven, načež následovalo trestné střílení. To zkušený forvard zakončil efektní kličkou a zařídil Pirátům dvoubrankové vedení. To mohli Chomutovští ještě navýšit v závěru první třetiny, kdy hráli dlouho pět na tři, ale neprosadili se.

Lukáš Vantuch na vhazování

Zato Tygři ze stejné situace ve druhém dějství udeřili. Martin Ševc posunul puk Martinu Bakošovi, ten si sjel do mezikruží a přesnou ranou zápěstím poslal kotouč k pravé tyči. Přesilovou hru si následně zahráli také domácí, ale Valach ani na několik pokusů nepropálil obranný blok a když už se mu to povedlo, narazil na skvělého Willa.

Tygři vycítili šanci na srovnání a obléhali chomutovskou branku, Lukeše se jim však nedařilo ohrozit. Po brejku se do šance dostal Poletín, ale ani tentokrát Roman Will nezaváhal a poradil si i s Humlovou dorážkou. V samotném závěru druhé třetiny ujel do úniku v oslabení Tyler Redenbach, ale Lukeše nepropálil, do třetího dějství se tak vstupovalo s neměnným skóre 2:1 pro Chomutov.

Snaha o vyrovnání pokračovala i po změně stran. Michal Bulíř našel v dobré pozici Petra Jelínka, ten ale přestřelil. Na druhé straně Lauko dobře tečoval Slovákův pokus, ale Will si připsal další skvělý zákrok. A brzy nato se Tygři dočkali druhé branky. Dominik Lakatoš objel branku, posílal kotouč brankovištěm a puk se nakonec od brusle jednoho z hráčů odrazil až do sítě.

Skrumáž před brankou hostů

Vzápětí mohli naši hráči dokonat obrat, když vyrazili do přečíslení tři na jednoho, které zakončil Ladislav Šmíd ranou do Lukeše. Mrzet to však Tygry nemuselo, v útočném pásmu se totiž o chvíli později odrazil puk k Dominiku Lakatošovi a ten z první napálil kotouč do šibenice. Tím ale drama neskončilo. Po vyloučení Petra Jelínka za nedodržení postupu na vhazování hráli Piráti po odvolání Lukeše šest na čtyři a Dávid Skokan tečoval Valachovu dělovku za Willova záda.

Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm si nejprve Chomutov vytvořil tlak, ten ale v zásah nepřetavil. Následně vyrazil Michal Bulíř za odpáleným kotoučem, pro nějž si vyjel i brankář Lukeš. Zaváhal však v rozehrávce, trefil pouze libereckého forvarda a Bulíř pak už pouze trefil prázdnou branku. Tygři se tak nakonec po nervydrásajícím dramatu dočkali dvou bodů.

Jan Štastný
„Před utkáním se nám ke zraněnému Růžičkovi přidal Sklenář a na začátku se navíc zranil Tomica, což je pro nás obrovská komplikace. Vytáhli jsme si kluky z Kadaně, kteří utkání odmakali a odbojovali, ale nesplňují extraligové parametry. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, Liberec po nás šel a my jenom díky Lukešovi a štěstí hned neinkasovali. Pak jsme se z toho vymanili, vedli 2:0 a měli zápas výborně rozehraný. I když kluci bojovali, pomalu jsme začali tahat za kratší konec. Mysleli jsme, že je zápas ztracený, když dal Dominik Lakatoš na 3:2, ale silou vůle a charakterem podpořeným odvoláním brankáře se nám podařilo vyrovnat. Bod byl pro nás v tu chvílí úžasný, i když jsme chtěli dva.“

„Opět jsme vstoupili do utkání výborně, měli jsme o dva nebo tři góly úvodní třetinu vyhrát, ale paradoxně jsme ji o dva góly prohráli. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a ještě trošičku přidali. Hra se srovnala, protože domácím z vedení narostla křídla. Byli jsme poctiví a šli jsme si krok za krokem pro vedení. V závěru utkání přišlo nesmyslné vyloučení, které soupeř potrestal a poslal duel do prodloužení. V něm byl na ledě jenom jeden tým, a byl to Chomutov, ale my jsme v jejich tlaku ujeli a dali šťastný gól. Myslím, že jsme byli o bod lepší.“