Tygři vyzráli v pohledném duelu na Zlín! Parádní trefou se blýskl Bakoš

Liberec - Velmi zajímavé utkání přivítala v nedělním odpoledni Home Credit Aréna. Po první třetině, ve které si náš tým sice vytvořil převahu, ale zúročil ji jen jednou brankou, dokázaly ve druhé periodě šelmy vsítit hned tři góly. Tím víceméně rozhodly o cenném vítězství a třech získaných bodech.

24. kolo, neděle 29. listopadu 2015
5:1
(1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Valský (Krenželok), 24. Ševc (Jelínek), 30. Bakoš (Bulíř), 32. Bakoš (Radivojevič, Šimek), 44. Jonák (Vlach) - 58. Říčka (Havlík, Holík). Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:22. Rozhodčí: Polák, Hejduk – Lučan, Kis. Hráči utkání: Martin Bakoš - Dalibor Řezníček. Diváci: 4 595.

Schwarz – Šimek, Ševc, Říha, Derner, Plutnar, Výtisk, Havlín – Lakatoš, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach – Jonák

PSG Berani Zlín

Kašík (31. Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Čachotský – Sýkora, Cibák, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Popelka, Havlík

Tygři vstoupili do utkání velmi aktivně a již po šesti minutách se poprvé měnilo skóre. Jakub Valský získal v útočném pásmu zdánlivě ztracený kotouč a přesnou střelou mezi betony překvapil Kašíka - 1:0. Šelmy i nadále obléhaly zlínskou klec a na začátku druhé poloviny úvodní třetiny se jim povedlo docílit druhé branky.

Nicméně v době, kdy Vampola vyslal přesný projektil stanul Birner v brankovišti, tudíž sudí rozpažil, a gól nemohl být uznán. Po přestávce dostalo naše mužstvo výhodu první početní výhody. Kotouč se po sérii přihrávek dostal k Martinu Ševcovi, a ten tvrdým projektilem od modré čáry nedal Kašíkovi šanci - 2:0.

Následně se do dobré střelecké pozice dostal hostující Kotvan, ale jeho dělovka nakonec proletěla pouze vedle tyče brány libereckého gólmana. O pár okamžiků později rozjel útočnou akci Marek Bakoš, který si vyměnil kotouč s Bulířem, a uháněl vstříc maskovanému muži modro-žlutých. Prohodil si kotouč mezi nohama a takřka neuvěřitelným zakončením vymetl snad všechny pavučinky zlínské klece - 3:0.

Od tohoto momentu se postavil střelcům z města pod Ještědem Štůrala, ten totiž nahradil po třetím gólu v zařízení jeho kolegu. Avšak již za další dvě minuty se skóre měnilo znovu. Šelmy dokázaly využít i svou třetí početní výhodu v utkání, když Martin Bakoš vyzrál na strážce svatyně Beranů - 4:0. I další přesilovka přinesla velké nebezpečí. Krenželok se obtočil kolem obránce v předbrankovém prostoru a zakončil, nicméně kotouč proletěl pouze těsně vedle tyče, a na pátý gól si tak domácí fanoušky museli ještě počkat.

Konkrétně do začátku třetího dějství. Vlach obkroužil branku nasunul kotouč směrem k Štůralovi, hostující gólman ho nestihl včas zkrotit a dojíždějící Vít Jonák zvýšil náskok Liberce. O dalších několik okamžiků později ujela dvojice Jelínek-Šimek do přečíslení, druhý jmenovaný vypálil, ale ve velké rychlosti nestihl svoji ránu nasměrovat mezi tři tyče.

V samotném závěru výsledek hosté zkorigovali. Přesnou střelou z levého kruhu překonal Schwarze Robert Říčka. Divoká koncovka mohla vyústit v ještě jednu branku Branko Radivojevič, ale orazítkoval pouze spojnici tyčí. Střetnutí tedy skončilo výsledkem 5:1, za který naše mužstvo získává cenné tři body do extraligové tabulky.

Ohlasy hráčů po utkání:

„Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit tři góly v přesilových hrách. Od začátku jsme byli aktivnějším týmem, byli jsme silnější na kotouči a tlačili se do brány. Kdyby byl rozdíl ve hře během první části o trochu větší, tak bychom hráli asi o trochu klidněji. Zlín ale neustále hrozil z brejků a hubený výsledek nás po dlouhou dobu trochu znervózňoval. Nicméně v závěru jsme již hosty přehrávali, a zaslouženě tak vyhráli.“

Juraj Jurík
„Bohužel se nám zápas vůbec nevyvedl, domácí byli již od začátku lepším mužstvem. Trochu nás srazila smolná první branka. Ale ve druhé třetině Tygři zápas definitivně zlomili díky přesilovým hrám ve svůj prospěch a zaslouženě získali tři body.“