Tygři vinou gólu 32 sekund před koncem na postup zatím nedosáhli

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Naprosto strhující utkání nabídl šestý čtvrtfinálový souboj mezi Libercem a Mountfieldem. Tygři se snažili sérii ukončit, ale v samotném závěru šli zbytečně do oslabení a hosté v čase 59:28 rozhodli o tom, že se v pondělí aktéři sejdou při sedmém zápase znovu.

ČF6, sobota 24. března 2018
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 44. Bulíř (Filippi, Pyrochta) – 22. Červený (Zámorský, Vydarený), 60. Smoleňák. Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), Ordoš – Bakoš, Redenbach, L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach.

Mountfield HK

Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – R. Pavlík.

Utkání tentokráte započalo v opatrnějším stylu, což se dalo vzhledem ke stavu série očekávat. Liberečtí zahrozili v přesilové hře, ve které si vytvořili slibný tlak. Ránu Filipa Pyrochty tečoval Martin Bakoš a Rybár, jenž se po jednozápasové pauze vrátil do branky, měl co dělat, aby betonem zasáhl včas. Největší šanci úvodního dějství měl na holi Tyler Redenbach. Poté, co od Bakoše obdržel přihrávku, pálil sám z mezikruží. Rybára ovšem nepřekonal!

Herně se zdálo být střetnutí vyrovnané, ale více šancí si vypracovávali Tygři. V rychlém přečíslení se snažil Dominik Lakatoš nalézt najíždějícího Filipa Pyrochtu a byla škoda, že mu kotouč adresoval na brusle. Beznadějně vyprodaným ochozům Home Credit Areny mírně zatrnulo těsně před odchodem do kabin. To totiž vypálil od modré čáry Cibulskis a po teči clonících hráčů se musel Roman Will rychle zorientovat! Liberecký gólman vyrazil puk do ochranné sítě a první třetina byla u konce.

Prostřední dvacetiminutovka odstartovala hradeckou přesilovkou, která nakonec byla úspěšně využita. Přihrávku na pravý kruh obdržel Rudolf Červený a po chvíli vyčkávání poslal puk zcela přesně do horního rohu domácí klece - 0:1. Liberec se poté snažil o vyrovnání a disponoval místy až drtivým tlakem! Ve chvílích, kdy Mountfield nevěděl, kam dřív skočit, ztroskotali na Rybárovi po pěkných individuálních průnicích Martin Bakoš i Jan Ordoš.

Poté zahrozili také Hradečtí. Štěstí zkusil od modré čáry Vydarený a Romana Willa zachránila tyčka! V další šanci táhl přečíslení dvou proti jednomu Jaroslav Bednář. Vzal to na sebe a maskovaný muž Tygry podržel svým betonem. Šelmy se opět chopily iniciativy a svíraly soupeře v pásmu. Patrik Rybár se však zdál být neprostupnou překážkou a vyrazit dokázal také jedovatý pokus Petra Jelínka. Po čtyřiceti minutách měl tedy Hradec blízko k navrácení série pod Bílou věž.

Hned v úvodu třetí periody měli modrobílí k dispozici přesilovou hru a konečně se jim podařilo vyrovnat! Filip Pyrochta nabil na pravý kruh Tomáši Filippimu, jehož dělovku tečoval mimo Rybárův dosah Michal Bulíř - 1:1. Utkání tak rázem dostalo neskutečný náboj. Vzápětí hráli Liberečtí další přesilovku. Znovu soupeře sevřeli svého soka pod tlakem a byla obrovská škoda, že Tomáši Filippimu před odkrytou klecí sjel puk z čepele.

Nervy drásající bitva pokračovala. Džerinš pálil od modré čáry a Roman Will jeho pokus vyrazil do skrumáže před brankou. Poskakující kotouč nakonec ukryl pod lapačkou včas! 31 sekund před koncem bohužel přišla pro Tygry smrtící rána. Po hákování Martina Ševce šli totiž do oslabení a z toho těžil Radek Smoleňák, jehož dělovka prolétla až do sítě - 1:2. Na odpověď už moc času nezbývalo a domácí se jí i přes všechnu snahu nedočkali. Bílí Tygři podlehli Mountfieldu 1:2 a rozhodne se tak v sedmém zápase.

Filip Pešán
„Byl to vyrovnaný zápas a na obou stranách nebylo moc šancí. Hradec dnes rozhodl v přesilových hrách. Poslední vyloučení přišlo ve velice nevhodný moment, když Ruda Červený opět vybojoval pro svůj tým přesilovku. Bohužel jsme se už tentokrát neubránili.“

Václav Sýkora
„Samozřejmě jsme se připravili na začátek, aby se neopakovala historie s prvním inkasovaným gólem. Ten jsme před sebou doposud tlačili v každém utkání. Podařilo se nám to. Důležité také bylo, že jsme využili dvě přesilovky. Teď musíme dobře zregenerovat.“

ČF6, sobota 24. března 2018
(0:0, 0:1, 1:1)