Tygři vezou z Pardubic cenné body

Date of publication Author Eva Moravčíková

První utkání nového ročníku Tipsport extraligy odehráli Bílí Tygři v Duhové aréně v Pardubicích. Oba týmy posílené hvězdami ze zámoří předvedly krásný kombinační hokej se spoustou šancí a gólů. Pro hráče Liberce se zápas nevyvíjel dobře, když po dvou třetinách prohrávali 1:2. V závěrečné části však výborným bruslením a bojovností obrátili výsledek ve svůj prospěch, přehráli soupeře 4:0 a celkově tak zvítězili 5:2.

3. kolo, pátek 17. září 2004
2:5
(0:0, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Divíšek, Snopek), 39. A. Hemský - 34. Plodek (L. Šmíd), 47. R. Vrbata (Kotalík), 53. Kotalík, 55. Vaic (J. Moravec), 60. Rataj. Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:8, navíc Kotalík 10 min., Duben (oba Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 8315.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Čáslava, Snopek, Vyhlídal, Havíř, Pácal - A. Hemský, Blažek, Lubina - Hejduk, Dopita, Mikeska - P. Sýkora, Divíšek, Bulis - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Výborný a Šejba.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Jiří Hanzlík, Holub, J. Moravec - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Tygři se favorita vůbec nezalekli, spíše naopak. Od začátku zápasu hráli s loňským vítězem základní části vyrovnanou partii. Do první velké šance se dostal Václav Nedorost, ale jeho úmysl Lašák vystihl. Poté hráli Severočeši přesilovku, v jejím závěru se do puku od modré opřel Hanzlík, ale na slovenského reprezentačního brankáře v pardubickém dresu si nepřišel. V polovině první třetiny se Tygři museli bránit, ale výborný Hnilička dokázal čelit pardubickým nájezdníkům. Neprosadili se ani Havíř od modré, ani dotírající Průcha. Na druhé straně se gólově blýskalo při vyloučení Mudrocha. Liberec dokázal dostat hostitele do jejich pásma a dvakrát nebezpečně zahrozil. Nejprve střílel obránce Moravec, pak se činil Podkonický. Zůstalo ale jen u činění, ne u gólu.

Nástup do druhé třetiny se Tygrům vůbec nepovedl. Již po necelých dvou minutách musel Milan Hnilička lovit puk ze své sítě, když jej po asistencích Snopka a Divíška překonal Petr Sýkora. Liberec ale mohl gólově odpovědět, a to ve 28. min., když švýcarský rozhodčí Kurmann nařídil trestné střílení proti domácí brance. K exekuci se postavil Igor Rataj, ale minul. Za pět minut však bylo na liberecké lavičce přeci jen veseleji. Šmíd přihrál Plodkovi, který nadvakrát překonal Jána Lašáka – 1:1. Ve druhé části prostředního dějství byly Pardubice aktivnější, ale Liberec svého soupeře přestřílel. Ve 39. minutě byl za krosček vyloučen bývalý "perníkář" Duben, který dostal pětiminutový trest + osobní trest do konce zápasu. Domácí jeho faul stihli potrestat ještě ve druhé třetině. Zprava se si nabruslil před branku Hemský a Hniličkou vyražený puk si do vlastní sítě nešťastně srazil dojíždějící Moravec - 2:1.

Do třetí třetiny vstoupili Tygři stále oslabeni za Dubnův vyšší trest. Ve 42. minutě Hnilička perfektním způsobem zlikvidoval šanci Snopka. Pak ale přišlo vyrovnání. Ve 46. minutě byl za sekání vyloučen Hejduk a Tygři kousli. Gólově! Pardubického gólmana překonal Radim Vrbata po přihrávce Kotalíka – 2:2. A to nebylo všechno! V 53. minutě zaváhal Snopek a Kotalík jeho chybu potrestal střelou z mezikruží do levého rohu Lašákovy branky. Liberec se v tu chvíli poprvé ujal vedení 3:2! Severočeská radost byla ještě větší o dvě minuty později, když Vaic poslal svou brankou Koukala zpět z trestné lavice – 2:4. Domácí si vzali oddechový čas, pokusili se v závěru hrát power play, ale Igor Rataj napravil dojem z nepovedeného trestného střílení a zvýšil na konečných 2:5 z pohledu Pardubic.

Bílí Tygři tak hned v prvním kole překvapili, když zvítězili na ledě Pardubic 2:5.