Tygři vezou z Litvínova dva body, nájezdovou loterii rozsekl navrátilec Michal Řepík

Litvínov - Strhující průběh nabídl duel Bílých Tygrů na ledě úřadujících mistrů z Litvínova. Naši hráči v poslední minutě vedli, Verva si však v power-play vynutila prodloužení a rozhodovat musely samostatné nájezdy. V nich se jako jediný prosadil Michal Řepík, který se vrátil do sestavy po zranění, a zařídil Tygrům dva body.

41. kolo, pátek 29. ledna 2016
2:3sn
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Pavelka (Gula, Hübl), 60. Hanzl (Gerhát) – 7. Radivojevč (Bulíř, Mojžíš), 48. Krenželok (Birner), rozhodující nájezd Řepík. Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Frolo (LIT) a Vlach (LIB) 10 min osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4535. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC VERVA Litvínov

Petrásek – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Sklenička – Lukeš, Hübl, Gerhát - Trávníček, Hanzl, Martynek - Piroš, Reichel, Hořava - Doležal, Válek, Jurčík - Duda.

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola, Řepík - Radivojevič, Bulíř, Bakoš - Krenželok, Jelínek, Valský - Vlach, Stránský, Ordoš.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a snažili se překonat Jánka Lašáka. Filip Pavlík si však svou ranou od modré na zkušeného gólmana nepřišel, stejně jako mladý Kristian Reichel pokusem z úhlu. Postupně tak převzali iniciativu naši hráči. Michal Birner ani navrátilec po zranění Michal Řepík ještě Petráska nepřekonali, v sedmé minutě však gólman Litvínova kapituloval.

Po rychlé a jednoduché akci nahrál Michal Bulíř na modrou čáru, kde stál napřažený Branko Radivojevič a přestože pálil z velké dálky, kotouč zastavila až síť litvínovské svatyně. Tygři byli i nadále aktivnější, čemuž pomohla také dvojice slepených přesilovek, navýšit skóre se však našemu týmu nedařilo.

Naopak Verva dostala posléze výhodu téměř dvouminutové přesilové hry pět na tři, překonat skvělého Lašáka však nedokázala. V závěru první třetiny naopak mohly šelmy zvýšit, únik tři na jednoho však skončil nepřesnou přihrávkou Branka Radivojeviče. Do druhého dějství vstoupili Litvínovští se snahou rychle vyrovnat, to se však Hořavovi ještě nepodařilo, neboť ho vychytal připravený Lašák. O chvíli později zdvihl litvínovské tribuny ze sedadel jiný moment, když došlo pěstní výměnu názorů Jaroslava Vlacha s domácím Frolem. Oba aktéři se následně odebrali na dvě plus deset minut na trestnou lavici.

Ve 26 minutě se však domácí přeci jen dočkali vyrovnání. Jiří Gula nahodil kotouč od modré čáry směrem na branku a před brankovištěm se nejlépe zorientoval Tomáš Pavelka, který nekompromisně tečoval kotouč k protější tyči. S vyrovnaným stavem oba celky ještě zabraly směrem do ofenzivy a oba gólmani se museli pořádně činit.

Po rychlém protiútoku přichystal Jakub Valský kotouč před brankou na hokejku Lukáši Krenželokovi, jeho pokus o blafák ale Petrásek vystihl. Na druhé straně se zase v obrovské příležitosti zjevil Hořava, který dostal skákavý kotouč před poloodkrytou branku, ovšem těsně přestřelil. V závěru třetiny Litvínov v přesilové hře ostřeloval Jána Lašáka, ten však odmítl kapitulovat, stejně jako Petrásek při protiútoku Bakoše.

Ve třetí dvacetiminutovce měli Tygři brzy výhodu početní převahy, zaútočili však naopak domácí, když obraně ujel Lukeš a z otočky se pokoušel ohrozit Lašáka. Ten však nakonec nemusel zasahovat, střela mířila těsně vedle branky. Také na druhé straně následovala řada šancí, ta největší poté, co Ševcovu dělovku vyrazil Petrásek jen před sebe, ani jeden z natahujících se útočníků však nedokázal vyražený kotouč dorazit za jeho záda.

V dobré příležitosti se následně zjevil také Michal Birner, který přebruslil Filipa Pavlíka a jednoručně zkoušel prostřelit domácího brankáře, ten však ramenem vyrazil puk do bezpečí. O chvíli později už však tlak našeho týmu slavil úspěch. Lukáš Krenželok se během přesilové hry dostal v mezikruží ke kotouči a nekompromisní střelou ho uklidil do šibenice.

Litvínovští se nechtěli nechat zahanbit a přidali na obrátkách. Ve velké šanci se objevil Piroš, který však odkrytou branku minul. V závěru mohla Verva využít přesilovou hru, ani jeden z pokusů však vynikajícího Jána Lašáka nepřekonal. Aktivní domácí se však nakonec vyrovnání přeci jen dočkali. Půl minuty před koncem základní hrací doby po dlouhém závaru dotlačil puk do branku Robin Hanzl a vynutil si prodloužení.

Také pětiminutové prodloužení přineslo ofenzivní hokej na obou stranách. V šancích se postupně střídaly oba celky, Hanzl, Bakoš ani Jelínek však bod navíc pro svůj tým nevybojovali. Tygři sice měli mírnou převahu, ani ta však nepomohla k rozhodnutí a to tak musely přinést až samostatné nájezdy.

V nich se jako jediný ze šesti exekutorů prosadil Michal Řepík, který do zápasu naskočil po pauze způsobené zraněním, a zařídil Bílým Tygrům dvoubodový zisk.

Jiří Šlégr
„Byli jsme si vědomi toho, že budeme hrát s nejsilnějším celkem soutěže. První část byla od nás poměrně opatrná, i přesto si myslím, že jsme měli dobré nasazení. Ve druhé třetině kluci pořádně zapli a je jen škoda, že jsme nedokázali vývoj utkání otočit na naši stranu. Nakonec jsme však byli rádi, že jsme před koncem třetího dějství srovnali. Nájezdy jsou vabank.“

„Litvínov byl pro nás velice těžkým a dost dobře organizovaným protivníkem. Hrál s velkým nasazením a bojovností. Otevřeli jsme skóre a měli jsme i další příležitosti. Utkání by zřejmě vypadalo jinak, kdyby se nám podařilo dát druhý gól. Ve druhé části domácí celek dominoval, nedokázal ale proměnit dlouhou dvojnásobnou přesilovku, což bylo rozhodující. Díky bojovnosti obou týmů došlo střetnutí až do nájezdů, v nichž jsme nakonec byli šťastnější my.“