Tygři ve třetí třetině odpadli a utrpěli debakl

Date of publication Author Radek Vokál, GaZ, HoR

Druhou nějtěžší porážku utrpěli Bílí Tygři ve Znojmě. Zápas se přitom pro ně vyvíjel nadějně. Po první třetině vedli 1:0 gólem Pospíšila a remízu po dvou třetinách 3:3 zajistili Straka a Čakajík. Třetí třetina ale opět Tygrům hrubě nevyšla - ve 49. minutě dával Toman na 5:3 a za pár minut domácí během 142 vteřin zatloukli další tři hřebíčky do liberecké rakve.

, pátek 15. listopadu 2002
8:3
(0:1, 3:2, 5:0)

Branky a nahrávky: 22. Vorel (Pucher, Soudek), 25. Plášek (Toman), 37. Barus (Plášek), 44. Uram (Soudek), 49. Toman (Barus), 52. Haman (Uram), 54. Toman (Snopek, Plášek), 54. Uram (Pucher, Haman) - 5. R. Pospíšil (Jiří Kudrna, Pabiška), 29. M. Straka (Kropáč), 40. Čakajík (Kábrt). Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Diváci: 5300.

Orli Znojmo

J. Kameš - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Benák, Snopek, Toman - Pucher, Haman, Uram - Plch, Vorel, Milan Procházka - Erat, Barus, Plášek - Mikulík, Ludvík, Petr Kumstát.

Falta - Čakajík, Jiří Hanzlík, Krstev, Jan Kudrna, Kočí, J. Moravec, Vála, R. Pospíšil - Kábrt, M. Straka, Kropáč - St. Procházka, Musil, V. Novák - Kubinčák, Plodek, Rozsíval - Jiří Kudrna, Pabiška, Hájek.

Gól Znojma ve třetí třetině při přesilovce pěti proti třem, který znamenal zvýšení vedení domácích na 6:3, definitivně zlomil odpor Liberce. Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo dobře, první třetina byla jednoznačně v režii Liberce. Hned zpočátku si Tygři vytvořili tlak, který vykrystalizoval v branku v 5. minutě obráncem Pospíšilem. Tygři měli v první části i několik dalších šancí, ale své vedení zvýšit nedokázali.

Znojmu se podařilo prosadit v úvodu druhé třetiny při přesilové hře brankou Vorla, který dorážel puk, odražený od tyče. Tento gól vrátil domácím ztracený klid a Orli se postupně dostávali do hry a během druhé třetiny srovnali s Tygry krok. Po chvíli přidal druhou branku Plášek, jeho gól ale muse prozkoumat až videorozhodčí. Liberec dokázal odpovědět svou silnou zbraní v podobě přesilovky, při vyloučení Soudka se Straka trefil hned za 12 vteřin. Do přestávky sice ještě poslal domácí do vedení prudkou ranou Barus, ale další libereckou přesilovku využil půl minuty před přestávkou obránce Čakajík.

Vyrovnaný zápas druhou přestávkou skončil. V poslední části již bylo na ledě pouze domácí mužstvo, které třemi brankami v přesilovkách rozhodlo zápas. Nejprve potrestal nedisciplinovanost obránce Hanzlíka Uram, další gól přidal bek Toman a další hřebík do liberecké rakve zatloukl Haman dokonce při dvojnásobné přesilovce Znojma. Tygři tak meli před očima dokonalé de ja vú, zápas jako už několikrát ztratili v poslední části. Na totálně rozloženém týmu si osobí statistiky vylepšili před koncem ještě Toman a Uram, kteří skórovali v rozmezí několika vteřin.