Tygři ve Švédsku opět bodovali, vyhráli na nájezdy v Linköpingu

Date of publication Author Jan Rachota

Během třetí třetiny to již vypadalo na tříbodový export bodů do Čech, nicméně domácí závěrečný tlak přetavili v přesilovce ve vyrovnání. V prodloužení pak měli další kupu šancí, Liberec ale podržel Pinc a rozhodnout tak mohl Pavlů, který však trefil pouze tyč. V nájezdech měli lepší mušku Tygři, trefili se Bárta a Nedvěd a jelikož Vošvrda (vystřídal Pince na nájezdy) pustil pouze jeden gól, mají Tygři ze dvou zápasů ve Švédsku již pět bodů.

ET5, sobota 27. srpna 2011
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Figren (Lindhagen, Åkerman) - 33. Štich (Hay), 65. Nedvěd. Rozhodčí: Wolmer Edqvist, Mikael Sjökvist. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1148. Střely na branku: 37-28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hvězdy zápasu: 1. Marek Pinc 2. Fredrik Norrena 3. Niclas Hävelid

Linköping HC

Norrena (Engstrand) - Arlbrandt, Söderberg, Jämtin, Johansson, Persson - Molinder, Lindhagen, Håkanson, Åkerman, Dahlbeck - Petterström, Karlsson, Figren, Hävelid, Bäckman - Nermark, Erikson, Olsson, Nordén

Pinc (nájezdy Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Dušek, Nedvěd, Kudrna - Hay, Štich, Špaček, Vak, Bartovič - Derner, Trončinský, Kica, Urban, Bárta - Pavlů, Holub, Víšek, Bortňák, Klimenta.

Zápas se hrál v dřívější hlavní hale Linköpings HC Stängebro areně. V brance Tygrů naskočil Marek Pinc a v úvodní desetiminutovce se měl co ohánět. Domácí totiž dostali možnost hrát tři přesilovky v krátkém sledu za sebou a roztočili v pásmu Liberce kolotoč. Buď však netrefili branku (Håkanson, Akerman) nebo jejich šance pochytal Pinc (Jämtin a 2x Dahlbeck od modré). Přesilovkové šílenství domácích ukončila Johanssonova střela z mezikruží, kterou Pinc s obtížemi zkrotil.

Následně měl výhodu jednoho hráče Liberec a exgólmana z NHL Norrenu prověřili Nedvěd s Kudrnou. Poté si najel mezi kruhy Bárta a Norrena tak tak v pádu dokázal jeho ránu zneškodnit.V 17. minutě obkroužil branku Bortňák, Norrena puk vyrazil a ten se následně dostal na modrou, kde ho napálil Štich. Tygři už téměř zvedali ruce nad hlavu, protože puk se odrazil směrem za čáru, rozhodčí ale odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Po mezihře v libereckém podání se připomenul domácí Dahlbeck, jeho střelu po ledě ale jistě zlikvidoval Pinc. V 18. minutě měl Norrena problém se střelou Špačka, kterou zlikvidoval natřikrát až s pomocí žonglérského umění. Třetinu uzavřel pokus Nedvěda po souhře celé první formace a jelikož Norrena měl dobře vypletenou lapačku, šlo se do kabin za stavu 0:0.

V úvodu druhé třetiny zaujala rána Petterströma, kterou Pinc vyrazil ramenem. Chvíli poté to na druhé straně zkoušeli Kica s Bártou, ale Norrena byl pozorný. Ve 24. minutě domácí téměř slavili branku, ale puk i Pince dotlačili do branky po odpískání. O dvě minuty později tvrdě vypálil dvakrát Hävelid, ale Pinc s ledovým klidem dokázal zasáhnout.

V 32. minutě předvedli pěknou akci Bartovič s Trončinským, slovenský rychlík přiťuknul liberecké 13 do jízdy, ta však v dobré pozici netrefila branku. O minutu později už ale udeřilo. Hay ve vlastním obranném pásmu nahrál puk Štichovi, který se s ním vydal k soupeřově brance. Jeho první střelu těsně za modrou zblokoval bek domácích, druhý pokus z přibližně tří metrů už ale zapadl pod břevno. David Štich, 0:1. Linköping ale branka nesrazila – naopak – hned třikrát nebezpečně zahrozili. Nejprve Olsson pálil nebezpečně po ledě, následně pak před Pincem vznikly dvě nepřehledné tlačenice, kdy domácí ve třech až čtyřech hráčích tlačili puk za čáru. Ani jednou neuspěli a tak zahrozilo na druhé straně. Na Norrenu si nepřišel s tečí Kudrna, Dušek a ani Bartovič. Druhá dvacetiminutovka tak skončila vítězstvím Tygrů 1:0.

Třetí třetinu zahájil nápor Tygrů. Nejprve se dostával do šance Klimenta po chybě Norreny, ten ho ale raději sestřelil, než by mu dovolil skórovat do prázdné. I bez přesilovky si Tygři nenechali zkazit ofenzivní choutky – Kica si obhodil beka na modré, jel sám na brankáře, ale Norrena byl za hvězdu. Sled šancí Liberce narušila pouze střela Karlssona od modré, kterou Pinc s přehledem kryl, a tak se na útočení zaměřili Tygři. Bortňákovi při přesilovce sjel v dobré šanci puk z čepele, Hayovy střely pak zneškodnil Norrena.

V 49. minutě vyslali z brejku domácí varování, Arlbrandt ale puk do branky u tyčky ve velké šanci nedorazil. Na druhé straně stříleli snipeři Liberce – Pavlů, Hay ani Trončinský ale na domácího gólmana nevyzráli. Po začátku poslední pětiminutovky fauloval Derner a při následné přesilovce napálil Johansson tyč. Dernera na trestné doplnil Holub a domácí zatlačili Tygry do jejich brankoviště. Dlouho Pinc jednotlivým pokusům odolával, ale hned po návratu Dernera se dorážkou prosadil Figren, 1:1. Domácí vyrovnání povzbudilo a v posledních minutách třetí třetiny se snažili utkání zlomit ve svůj prospěch. Pinc si však poradil i s nejnebezpečnější střelou Lindhagena a po 60 minutách to bylo 1:1.

Ve druhé minutě prodloužení si dva hráče Tygrů položil Karlsson, Pinc byl ale připraven. Na druhé straně kontroval o minutu později Pavlů střelou do tyče a vteřinu před koncem mohl rozhodnout Klimenta po centru Šticha. Nestalo se a na řadu přišly nájezdy. Pince pro ně vystřídal v brance Vošvrda a energii vlil do žil Tygrům prvním úspěšným pokusem Bárta. Vošvrda následně vychytal Figrena a Nedvěd svou klasickou střelou švihem zvýšil na 2:0. Jelikož Linköpings následné pokusy neproměnil, nemusel Tygry mrzet ani neúspěšný Kudrnův pokus. Z těžkého souboje totiž dokázali vytěžit dva body.