Tygři v poslední části otočili zápas se Slávií

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - Tygři inkasovali na svém hřišti již po několikáté v řadě první gól, ale opět dokázali svou sílu a zvládli nepřiznivý stav otočit. Utkání rozhodla třetí třetina, ve které domácí skórovali během deseti minut hned čtyřikrát. Naprosto stejný průběh měla poslední část hry i minulý rok, kdy Liberec zvítězil 5:4, i když před posledním dějstvím prohrával 1:4. Nejlepším hráčem Liberce byl vyhlášen <b>Jan Plodek</b>, který vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Liberečtí Tygři se tímto vítězstvím dostali před pražskou Spartu, která si nedokázala odvést tři body z Karlových Varů. V tabulce jim tedy patří čtvrtá pozice, jen o skóre zůstávají za svým dnešním soupeřem.

10. kolo, úterý 09. října 2007
5:2
(1:2, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Čermák (Kašpařík), 48. Moravec (Dušek), 49. Klimenta (Plodek), 54. Plodek (Víšek), 58. Plodek (Čermák) - 5. Vondrka (Tomica), 17. Sloboda (Růžička). Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Vantuch (LIB) osobní 10 minutový trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 209. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

Hnilička – Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Holub – Čermák, Kašpařík, Nedorost - Novák, Pabiška, Procházka – Klimenta, Plodek, Víšek - Špaček, Dušek, Vantuch - Hruška.

HC Slavia Praha

Svoboda - Kadlec, Vašíček, Žižka, Sloboda, Hlavačka, Němeček, Kolařík, Drtina - Tomica, Sup, Červenka - Beránek, Bednář, Růžička - Vondrka, Hruška, Rataj - Doležal, Micka, Duda.

K první střele v utkání se dostal hostující forward, ale Hnilička bez problémů kryl. Hned po následném vhazování u mantinelu za libereckou brankou fauloval hostující Micka, a tak dostal Liberec jako první výhodu přesilové hry. Tu navíc podpořil i fakt, že v čase 1:40 fauloval znovu hostující David Hruška, a tak si domácí zahráli ve dvojnásobné početní výhodě. V té ale dokázali nastřelit "jen" tyč Svobodovy branky a tak se stav měnil až v čase 04:04, kdy ve vlastním oslabení ujel hostující Michal Vondrka a mezi betony domácího Hniličky puk protlačil do branky. 0:1 . Liberec se po obdržené brance nemohl dostat do svého útočného pásma a Slavie svým aktivním pohybem domácí Tygry přehrávala. V deváté minutě se v Tipsport aréně diváci dočkali druhého gólu, ale ten nebyl Tygrům pro ofsajd uznán. Naopak v čase 9:46 se již domácí dočkali. Po střele Jiruše se k dorážce dostal Leoš Čermák a zasunul puk za bezmocného Svobodu. 1:1. Po vyrovnávacím gólu se hra odehrávala především ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nemohl dostat do větší šance. V sedmnácté minutě se ale při signalizovaném trestu k puku dostal Karol Sloboda a překonal domácího Hniličku, který toho přes stínující hráče před sebou moc neviděl. 1:2. Do konce třetiny se ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat a tak do šaten odcházela spokojenější hostující Slavie.

Prostřední část hry začali aktivněji domácí Tygři, ale Slavie je dobrým bruslením a včasným přistupováním k ničemu vážnějšímu nepustila. Naopak se sama dostávala do nebezpečných situací před Hniličkou. Domácí obránci často chybovali, a tím dávali hostujícím útočníkům dobré příležitosti k ohrožení domácí branky. Hosté se dostávali do nebezpečných protiútoků, ale Hnilička Tygry několikrát skvěle podržel. V této části hry ubylo vyloučených, a tak týmy neměli tolik příležitostí k upravení skóre. K největšímu ohrožení branky se dostal nakonec domácí Kašpařík, ale svůj samostatný nájezd nedokázal proměnit. Ve druhé třetině si oba týmy dávaly pozor na defenzivu a tak se stav nezměnil - hosté stále vedli o jednu branku.

Třetí třetina začala opatrně, oba týmy do ní vstupovaly s vědomím, že každá chyba může být osudná. Liberec se tlačil do útoku, ale byl opět zbytečně vylučován. Ve třiačtyřicáté minutě se dostali hosté do dvojnásobné početní výhody, ale domácí Tygři Pražany k ničemu nepustili. V osmačtyřicáté minutě naopak udeřilo na druhé straně. Na modré čáře si počkal na přihrávku Vantucha domácí obránce Jiří Moravec, dlouho nemohl puk zpracovat, ale nakonec dokázal neposedný kotouč vystřelit přesně k pravé tyči hostujícího gólmana. 2:2. Hned o 73 sekund později se Liberec poprvé v utkání dostal do vedení. Tomáš Klimenta se prodral přes modrou čáru, blafákem oklamal hostujícího obránce a vymetl pavučiny ve Svobodově brance. 3:2. Po třetím vstřeleném gólu byli Tygři při chuti a Slávii k ničemu nebezpečnému nepustili. Naopak sami dokázali přidat ještě dvě branky. Do dvougólového vedení poslal Tygry Jan Plodek, který si ve čtyřiapadesáté minutě nabruslil mezi kruhy a prostřelil hostujícího gólmana. 4:2. Domácího útočníka gól povzbudil a o čtyři minuty později si dovolil drzou kličku na modré a zajistil tak domácím zisk tří bodů. 5:2. Na konci utkání byl navíc vyhlášen hráčem utkání. Liberec si tedy připsal podruhé za sebou plný počet bodů a stoupá tabulkou vzhůru. Již v pátek ho čeká opět na domácím ledě utkání s posledními Pardubicemi..