Tygři v Plzni skórovali pouze jednou a vracejí se bez bodu

Date of publication Author Dominik Jakubec

P l z e ň - V plzeňské ČEZ Areně se Liberci příliš nevedlo. Už na konci první třetiny poprvé inkasoval, po čtyřiačtyřiceti sekundách druhého dějství prohrával již o dvě branky a na konečném výsledku nic nezměnila ani korekce Tomáše Urbana. Po porážce 1:3 se tak Tygři vracejí ze západu Čech bez bodu.

23. kolo, neděle 23. listopadu 2014
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Johnson (Moravčík), 21. Indrák (Mozík), 60. Balej (Mensator) – 26. Urban (Bartek). Rozhodčí: Lacina, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4051. Střely na branku: 33:13. Zblokované střely: 0:3. Hity: 23:16. Vhazování: 39:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Škoda Plzeň

Mensator (44. - 45. Machovský) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka – Pletka, Kašpařík, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Lev, J. Sýkora – Hollweg, Přikryl, Balej

Lašák (Schwarz) – Výtisk (C), Šimek, Voráček, Kolmann, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola (A), Bakoš – Jelínek, Filippi, Valský – Krenželok, Vlach, Bartek (A) – Kica, Urban, Jass

Duel v Plzni nabral na obrátek prakticky od prvního střídání. Indiáni se tlačili dopředu a měli zprvu více ze hry. Do karet jim hrála i první přesilovka zápasu, která ale vzala brzy za své, protože domácí šli v rychlém sledu na trestnou lavici dvakrát. A výhoda byla rázem na straně Liberce. Ten si výhodnou situaci pět na tři zkomplikoval, když Tygrům pláchl po návratu z trestu Johnson, jenž byl v samostatném úniku faulován. Americký útočník svůj trestný nájezd ale neproměnil; v kritický moment mu puk sjel z čepele a zabránil v zasunutí za již překonaného Lašáka.

Prim nadále hrály přesilovky. Liberec sehrál další dvě a jen ke své frustraci potvrzoval, že mu nepatří poslední místo v extralize v tomto hodnocení náhodou. Nicméně ani domácí se při své početní výhodě nevytáhli, a tak si diváci na první trefu museli počkat až do 18. minuty.Nick Johnson přidal ke dvěma trestům a jednomu neproměněnému trestnému střílení i branku! Naplno prodal svou zarputilost a bojovnost, a když uzmul puk za brankou Lašáka, už jej nikomu nepůjčil a poslal jej za záda slovenského gólmana. 1:0 Krátce před sirénou Bílí Tygři pláchli do brejku dvou proti jednomu, ale Jelínek Filippiho nahrávku nezpracoval a ani nezakončil.

Druhá třetina začala opravdu zhurta. Už po 44 vteřinách zvýšil pohotovou tečí Mozíkovy střely Miroslav Indrák - 2:0. Domácí mohli být ještě veselejší, kdyby býval Simon proměnil svou stoprocentní gólovou tváří v tvář Lašákovi. Ten ale vytáhl zákrok večera položil základy ke snížení indiánského náskoku. Při dalším vyloučení Škodovky proměnil přesilovku po střílené nahrávce Barteka Tomáš Urban – 2:1. Liberci po kontaktní brance narostla křídla, která domácí mohli ideálně přistřihnout ve své přesilovce pěti proti třem, ale Schleiss ve vyložené šanci nedokázal dopravit puk do klece. Na druhé straně už v plném počtu hráčů na ledě prováhal vyloženou šanci Kajínek.

Ve 45. minutě se dostal hostující Kica k nebezpečné střele z otočky, jenže neseřídil mířidla vůbec přesně a Mensator ani zasahovat nemusel. Když na trestných lavicích seděli po jednom indiáni i Tygři, k velké šanci se propracoval aktivní Johnson. Toho do dalšího samostatného úniku vybídl nahrávkou Mozík, ale Lašák si prostor na ledě pohlídal. Minutu a půl do konce základní hrací doby na trestnou lavici usedl domácí Pletka, hosté odvolali gólmana a zkusili zvrátit nepřízeň osudu v šesti. Jenže chyba lávky. Přestože svou přesilovku nerozehráli vůbec zle, k puku pustili Jozefa Baleje, který z hloubi vlastního pásma trefil opuštěnou klec. 3:1 A bylo rozhodnuto.