Tygři uspěli také v druhém přípravném duelu, dvě branky stačily k výhře nad Spartou

Date of publication Author Marcela Volfová, Lukáš Šonský

Praha/Liberec - Severočeši po vydařeném klání na litvínovském ledě mířili k dalšímu přátelskému duelu do hlavního města. Již s kapitáném Petrem Nedvědem v sestavě změřili síly se Spartou. Po bezbrankové první třetině Tygři převzali otěže zápasu a především následující dvacetiminutovka byla v jejich režii. Dvěma trefami v krátkém časovém sledu rozhodli o svém vítězství, Pražané již dokázali v závěru pouze snížit.

přát., úterý 02. srpna 2011
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Lapšanský - 30. Vařecha, 32. Špaček (Niko, Nedvěd). Rozhodčí: Jebavý, Pavlovič - Frodl, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Falter - Kučný, Veselý, Sobotka, Husák, Zacpálek, Vošmik, Kolář, Žovinec - Lapšanský, Luňák, Přibyl - Žálčík, Rubeš, Rachůnek T. - Forman, Sovík, Pavel - Min Ho, Svang Wook.

Pinc - Čakajík, Pavlů, Výtisk, Moravec, Holub, Niko - Špaček, Nedvěd, Bortňák - Vantuch, Urban, Bárta - Bulíř, Vlach, Kica - Kopic, Krejčík, Vařecha.

První střelu utkání si připsal Liberec, když v první minutě vyzkoušel pozornost Faltera Urban. O minutu později na druhé straně zahrozil Sovík, ale Pinc byl pozorný. Sparta poté převzala aktivitu na svoji stranu. V 5. minutě postupně zkoušeli otevřít skóre zápasu Pavel a Žálčík, ale Pinc jejich střely kryl.

O chvíli později se výrazněji představili korejští útočníci ve sparťanských barvách. Po přihrávce Ho Mina tvrdě vystřelil Wook Svang. Neprosadil se ani Forman střelou od modré a v následném závaru se Pinc dokázal zorientovat a schoval puk pod svoji lapačku. Poslední minuty první třetiny měli ve své režii liberečtí hráči. Nepříjemnou střelu od modré vystřelil na Faltera Pavlů a poslední minutě první části vážně zahrozil Holub.

Druhou třetinu začali aktivněji opět domácí. Do vážné šance se dostal Sovík. Jeho střela těsně minula Pincovu bránu. O chvíli později vyprášil Pincovu vyrážečku Rubeš. Ve 24. minutě tvrdou ránou od modré vystřelil Veselý, z následného závaru se snažil vytěžit Sovík, ale pozorný Pinc se překvapit nenechat. Poté zahrozili hosté. Nedvědovu střelu Falter vyrazil, následnou střelu Urbana zastavil sparťanský brankář těsně před čárou. Na střelu Lukáše Vařechy však již dosáhnout nedokázal a Liberec se ujal vedení 1:0.

Nepříznivý výsledek se postupně snažili vymazat Lapšanský a Ho Min, ale jejich střely si cestu za Pincova záda nenašly. Vetší štěstí měl hostující celek. Po přihrávkách Nedvěda a Nika se prosadil Daniel Špaček a hosté měli rázem dvoubrankové vedení. Liberec začal udávat tempo utkání. Z přečíslení dva na jednoho se pokoušel vytěžit Bárta, ale pouze vyklepal Falterovy betony. Neprosadil se ani na ke konci třetiny Urban v situaci jeden na jednoho.

V úvodu třetí části měli domácí výhodu dvou přesilových her, ale ani jednu nedokázali využít. Oproti tomu ve vlastním oslabení ujel opět Urban, kterého nedovoleně zastavil Husák, a proti Spartě bylo nařízeno trestné střílení. Urban zkoušel Faltera prostřelit mezi betony, ale neuspěl. Po nevýrazných střelách na obou stranách se dokázal prosadit až v čase 55:24 sparťanský Adam Lapšanský. Střelou zápěstím k bližší tyči snížil na konečných 1:2 pro Spartu.