Tygři sice ztratili dvougólový náskok, nakonec ale udolali Benzinu v prodloužení

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Po těsné prohře na Spartě v prodloužení tentokrát Tygři sami získali dva body, když v neděli večer porazili Litvínov 3:2 právě v nastavení. Liberečtí rychle vedli 2:0 po trefách Kudrny a Klimenty, o náskok ale přišli a nakonec rozhodla až trefa Lukáše Dernera z konce prodloužení.

12. kolo, neděle 17. října 2010
3:2p
(2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Kudrna (Dušek), 13. Klimenta (Plodek), 65. Derner – 22. Jenáček (Kubinčák, Rindoš), 54. Lukeš (Hübl V., Švarný). Rozhodčí: Minář, Hradil – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4715. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2.

Vošvrda – Hunkes, Výtisk, Čakajík, Holub, Derner, Trončinský, Rýgl, Moravec – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Podkonický – Klimenta, Plodek, Víšek – Ondřej, Jech, Špaček.

HC VERVA Litvínov

Franěk – Jareš, Černošek, Pojkar, Kubát, Švarný, Kousalík, Skuhrovec, Gula – Lukeš, Hübl V., Jánský – Jenáček, Vopat, Kubinčák – Černý, Rindoš, Trávníček – Majdan, Gerhát.

Oba celky dělily před začátkem utkání jen dva body a ve vyrovnané tabulce se tak po nedělním utkání mohly pozice opět výrazně proměnit. Hosté posílení o výhru nad Mountfieldem začali aktivně, pokus Kubinčáka ale prolétl těsně vedle branky Vošvrdy. Domácí pak přebrali aktivitu a šance si vytvořila především Plodkova řada, Franěk v hostujícím brankovišti působil ale od prvních vteřin velmi jistým dojmem.

Mírnou herní převahu Tygrů potvrdily i dvě střely Hořavy a nakonec i využitá přesilovka domácích. V závěru dvanácté minuty zachytil vyhození hostů Dušek a našel volného Jaroslava Kudrnu, který už jen uklidil puk do poloprázdné klece. Černou minutu Benziny dovršil o šestadvacet vteřin později Tomáš Klimenta, který ujel po pravém křídle a střelou na vyrážečku propálil Fraňka. Do kabin šli tedy Liberečtí s dvougólovým náskokem.

O ten ale rychle přišli. Start do druhé části totiž patřil jednoznačně Benzině, která se vrhla před Vošvrdu a dočkala se snížení, když Kubinčák ideálně našel Martina Jenáčka, a ten zvedl puk pod horní tyč. Tlak hostů poté trochu ochabl a dvoubrankový náskok mohl Liberci vrátit Nedvěd, jeho pohlednou zadovku ale Franěk dokázal zneškodnit.

Další možnosti Liberce přišly v polovině utkání, to nejprve Špaček tečoval střelu Trončinského do břevna a chvíli na to Plodek zblízka o kousek minul Fraňkovu tyčku. Hosté sahali po vyrovnání v poslední minutě druhé části, když Jánský vypálil tvrdě na Vošvrdu, kterému kotouč propadl mezi betony a směroval za čáru, když jej na poslední chvíli stihl odpálit ven z brankoviště bek Holub.

Hosté měli v úvodu třetí části k dispozici dvě přesilové hry, a i proto se hrálo mnohem více před Vošvrdovou klecí. Vyložených šancí ale k vidění moc nebylo a hráči obou týmů se především báli udělat chybu, která by mohla duel definitivně zlomit. V padesáté minutě vypálil šikovně přes Výtiska Jánský, Vošvrdova lapačka byla ale na místě. Vyrovnání tak přišlo až ve čtyřiapadesáté minutě, když Viktor Hübl vyslal chytrou žabičku na Františka Lukeše, který už jen tečoval puk mimo dosah libereckého brankáře.

Domácí odpověď mohla být ale blesková. Litvínov totiž šel po faulu Kubáta a Jareše do tří a Liberec měl k dispozici přesilovku pět na tři, v ní ale po střele Nedvěda sekl přes Fraňka Hořava a výhoda domácích skončila. Další branka už v řádné hrací dobře nepadla, a tak se pokračovalo prodloužením.

To načala pohotová střela Františka Lukeše, kterou ale Vošvrda dobře viděl a pokryl. Když už se schylovalo k samostatným nájezdům, odrazil se puk v útočném pásmu Tygrů k Lukáši Dernerovi a jeho bomba z první propadla do hostující klece. Liberec tak získal dva body, Litvínov jeden.