Tygři si v závěru poradili s Kladnem a vezou domů důležité body

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Kladno/Liberec - Na poslední venkovní utkání před reprezentační pauzou vyjeli liberečtí hokejisté na led Kladna. S tamními Rytíři hráli vcelku vyrovnaný duel, díky obratu v poslední periodě však Bílí Tygři dokázali ukořistit tři body a přiblížili se tak desátému místu. Dvěma góly a asistencí se blýskl kapitán Petr Nedvěd.

45. kolo, neděle 02. února 2014
2:4
(0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 34. Zagrapan (Černošek), 49. Lukáč – 21. Nedvěd (Filippi), 52. Voráček (Gřegořek, Valský), 56. Valský (Nedvěd, Hunkes), 60. Nedvěd. Rozhodčí: Turčan, Mikula – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 310. Střely na branku: 34:25. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4. Nejlepší hráči: Vítězslav Bílek - Jakub Valský.

Rytíři Kladno

Cikánek – Kaberle, Růžička, Doudera, Černošek, P. Hořava, Majeský, Gutwald – Zagrapan, Dragoun, Bajaruns – Bílek, Patera, Tenkrát – Eberle, Lukáč, Rudovský – Kuchler, Havlíček, Šilhavý

Lašák – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Čutta, Voráček – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bárta – Vlach, Filippi, Valský – Dušek, Urban

Liberečtí nastoupili do utkání bez potrestaného Barteka, kterého nahradil útočník Benátek Michal Bárta. V brance opět usedl nový gólman Lašák, svatyni domácích bránil nezvykle Cikánek.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, a to především Bárta, pro něhož to bylo první extraligové utkání této sezóny. Jeho střely se však neujaly. Tutových šancí k vidění moc nebylo, přečíslení Bulíka s Bulířem nevyšlo a na druhé straně se neprosadil Šilhavý při ponechané výhodě. Během první třetiny nastala kuriózní situace, když Výtisk s Dragounem při střetu rozbili sklo nad mantinely. Oprava trvala déle a hráči tak byli posláni do šaten, nakonec si však techničtí zaměstnanci s výměnou poradili. Ani po nepředvídané přestávce se skóre neměnilo. Kaberle netrefil branku, Valského střela z otočky šla těsně vedle tyčky.

Prostřední část přinesla branku hned na začátku. Tygři hráli přesilovou hru, když si kapitán Petr Nedvěd přijel pro dorážku k tyčce – 0:1. Úvodní branka trochu zrychlila hru především ze strany Liberce, který chtěl svůj hubený náskok ještě navýšit. V brejku se netrefil Vlach, v dalším průběhu několik pokusů pochytal Cikánek. Jaroslav Vlach byl v duelu hodně aktivní a vytvořil si nemálo šancí, po nahození Filippiho ale poslal kotouč nad branku.

Když se utkání přehouplo do druhé poloviny, jako by nastal zlom. Patera ukázal hokejovou parádu, když vkleče trefil tyčku, ale i na druhé straně nebylo daleko od branky. Znovu Vlach byl poslední u puku, ale nechal vyniknout Cikánka lapačkou na poslední chvíli. Rytíři v další útočné akci dokázali srovnat, při přesilové hře poslal kotouč pod břevno Marek Zagrapan – 1:1. Nabuzení gólem přidalo Kladnu na aktivitě a Liberečtí se spíše museli bránit, výraznější akce však nepřišla.

Závěrečná perioda přinesla mnoho zvratů. Bulík svou střelou Tygry do vedení neposlal, na druhé straně se mohl trefit Lukáč. Chvíli na to byl faulován v úniku Valský a Severočeši hráli přesilovku, která paradoxně pomohla domácím. Michal Lukáč vystihl rozehrávku Liberce a v oslabení dokázal obrátit stav na 2:1. Tři minuty na to se však vrátilo rovnoměrné skóre, Tomáš Voráček přesně zamířil nad beton – 2:2.

V padesáté šesté minutě dokázali nepříznivý stav obrátit na svou stranu hosté, Jakub Valský se prosadil v přesilovce z kruhu a bývalý hráč Kladna poslal Tygry opět do vedení – 2:3. Pro Rytíře, kteří ještě před sedmi minutami vedli, to byl nepříjemný zvrat. Času už moc nezbývalo a domácí minutu a půl před koncem zkusili hru bez gólmana. Ta se však nevyplatila, kotouče se chopil Petr Nedvěd a do prázdné klece zpečetil stav na 2:4.