Tygři si připsali dva body za vítězství v prodloužení

Date of publication Author Josef Šebesta

Bílí Tygři Liberec vstoupili do další etapy své historie. Bez kouče Josefa Jandače jim byl soupeř Rabat Kladno, který po třech vítězstvích dosáhl na bod i ve Svijanské aréně. V první třetině otevřel skóre <b>Kašpařík</b> (viz. foto), a ten také rozhodl o extra bodu v prodloužení, když vsítil svou druhou branku dnešního utkání. Kladno sice dokázalo ve třetí části zápas zdramatizovat, nakonec ale Tygři po zásluze zvítězili.

18. kolo, úterý 28. října 2003
2:1p
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 10. Kašpařík (Novák, Holub), 61. Kašpařík (Novák) - 42. M. Hořava (Kalla, Dlouhý). Rozhodčí: Jebavý - Pešek, Šátava. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 3100

Falta - Nedvěd, J. Moravec, Jiruš, Šmíd, Čakajík, Krstev, Holub - Novák, Kašpařík, Hájek - Rozsíval, Čermák, S. Procházka - Korhoň, Musil, Jech - Šulc, Pabiška, Klimenta. Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd st.

Rytíři Kladno

Orct - Kruliš, Zeman, P. Hořava, J. Dlouhý, V. Čech, Kasík , Sláma - Kysela, Gardoň, M. Procházka - Bílek, Kalla, M. Hořava - Klimt, Pazourek, Jankových - Lažo, Zajíc, Horna - Havel. Trenéři:Müller, Evan a Tatíček.

Sváteční podvečer si pro sportovního diváka připravil 18. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje. Pod Ještěd zavítalo příjemné překvapení letošního ročníku, tým HC Rabat Kladno. Středočeši si po skvělých výkonech v předchozích střetnutích (Pardubice, Sparta, Třinec) přijeli pro body i do Liberce. Domácí tým potkala před tímto zápasem obměna na trenérské lavičce, když odvolaného trenéra Josefa Jandače nahradil Josef Paleček.

Premiérový zápas s novým trenérem začali Tygři celkem vlažně, a tak se hostující brankář Orct v prvních minutách zápasu mnoho nezahřál, neboť střely Musila ve 4. min. a Šmída v 6. min. směřovaly doprostřed branky, což nemohlo kladenského gólmana nikterak překvapit. Bílí Tygři se postupem času dostali do provozní teploty a v čase 7:32 se jim podařilo skórovat. Radost však trvala jen krátce, rozhodčí Jebavý gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Přesto se Liberec ujal vedení. O dvě minuty později si vyměnil Kašpařík s Novákem a první jmenovaný v čase 9.28 potrestal faul kladenského útočníka - 1:0.

Už za třicet vteřin po vstřelení vedoucí branky dostávají domácí další výhodu přesilové hry. Tentokrát však vyšli gólově naprázdno. Obě mužstva v těchto chvílích zápasu výborně brání a útočníci na obou stranách se jen težko dostávají do šancí. V závěru první třetiny domácím dochází dech, čehož využívají hosté a zle zatápí před brankou Pavla Falty. Zejména je to elitní trojlístek Kysela-Gardoň-Procházka. Bílí Tygři dokázali i přes tento sílící tlak Kladna ubránit hubený náskok do druhé časti hry.

Druhá dvacetiminutovka se vyznačovala dobrou obrannou prací obou týmů. Útočníci na obou stranách se jen zřídka dostávali do šancí, které by mohly přinést oživení zápasu v podobě gólu. Těch několik dobrých příležitostí vždy spolehlivě končí v moci brankářů Orcta na straně Kladna a Falty v brance domácích Tygrů. Koření druhé třetině tak přinesly dvě přesilové hry domácích a jedna Rabatu. Ani ty ke vstřelení branky nevedly. Paradoxně až poslední minuta druhé třetiny přinesla nejvetší šanci. Postarali se o ni hráči hostujícího týmu, když po přečíslení domácí obrany pálil z dobré pozice Lažo. Falta výborným zákrokem udržel čisté konto, a tak se do kabin odcházelo stále za stavu 1:0.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté a již po 72 vteřinách se radovali z vyrovnávací branky. Tu vstřelil Miloslav Hořava, který zaskočil Faltu střelou mezi betony z prostoru pravého kruhu. Neštastná branka pro domácího gólmana však vnesla do hry ztracené tempo a diváci si mohli vychutnávat utočné výpady na obou stranách kluziště. Slovo si vzal kapitán domácího týmu Václav Novák, který hnal své Tygry do boje za tolik potřebnými třemi body a neúnavně posílal na Orcta jednu střelu za druhou. Stav 1:1 však přetrvával i po závěrečné siréně. Svijanská aréna se tedy dočkala druhého letošního prodloužení.

V nastaveném čase, přesně po jedenácti vteřinách, rozluštil tajenku získání extra bodu svým druhým gólem Pavel Kašpařík. Opět u toho byl kapitán Novák, který našel najetého centra před brankou. Pro něj již nebyl problém najít skulinku mezi betony Zdeňka Orcta.

Josef Paleček tak může být se svou premiérou na lavičce Liberce spokojen. Bílí Tygři po dvou předchozích neúspěších vyválčili na ledě Svijanské arény dva body za vítězství 2:1 v prodloužení.