Tygři si připsali druhé domácí vítězství, proti Mountfieldu rozhodli povedenou první třetinou

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Po nevydařeném klání na zlínském ledě čekal Bílé Tygry již třetí zápas před domácím publikem. Pod Ještěd přicestovaly České Budějovice. Liberečtí nasázeli svému sokovi za první třetinu tři branky a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem hosté se v závěru dotáhli již na jednobrankový rozdíl, Tomáš Vak ale tři minuty před poslední sirénou trefou na 4:2 odhodlaný Mountfield zbrzdil a zajistil svému celku tři body.

8. kolo, středa 05. října 2011
4:2
(3:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Nedvěd (Kudrna, Bartovič), 11. Nedvěd (Holub, Bartovič), 17. Klimenta (Bartovič), 57. Vak - 30. Kašpařík, 52. Šimánek (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3 539. Střely na branku: 21:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. Hráč utkání: Milan Bartovič - Pavel Kašpařík.

Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Trončinský, Kajínek, Derner, Moravec - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, T. Urban, Bárta - Vantuch, Krejčík, P. Urban.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář (od 21. Kantor) - Kranjc, Ptáček, Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz - Květoň, Kašpařík, Šimánek - Marek, Mikeska, Sailer - Mertl, Pšurný, Martynek - Langhammer, Gulaš, Červený - Podlešák, Vráblík.

Duel nabral již od prvních minut poměrně svižné tempo, hosté se mohli velice brzy dostat do vedení. Nejsilnější útočná formace Mountfieldu se po úvodním vhazování nasunula do útočné třetiny a Šimánkův pokus z levého kruhu zacinkal o tyčku Vošvrdovy svatyně.

Liberec naopak svoji první větší příležitost bezchybně zužitkoval. Kudrna na sebe u mantinelu nalepil dva protihráče a posléze poslal kotouč do mezikruží. Úplně volný Petr Nedvěd si nabruslil před Kováře a po rychlé kličce zakončil pod břevno – 1:0.

Když o chvilku později usedl na trestnou lavici hostující Kašpařík, bylo pro České Budějovice ještě hůře. Tygři se totiž prosadili také v početní přesile. Gólovou radost si znovu užil Petr Nedvěd, jenž tečoval Holubovo nahození od modré čáry – 2:0.

Rovněž v přesilové hře mohli hosté zmírnit náskok svého soka. Mertl ve spolupráci se spoluhráči důrazně dotíral u brankoviště, ale kotouč za ležícího brankáře neprotlačil. Z protiútoku naopak udeřili opět domácí, kteří při vlastním oslabení utekli do přečíslení. Přihrávku Bartoviče přesměroval do sítě Tomáš Klimenta - 3:0.

Do druhé dvacetiminutovky již brankář Kovář nezasáhl, místo v modrém půlkruhu poprvé v sezóně zaujal Pavel Kantor. Nový muž v českobudějovickém brankovišti musel být stále v pozoru, Liberec totiž pokračoval v aktivní hře také v prostřední třetině. Mladý gólman si ale nevedl špatně, zlikvidoval slibnou střelu Bartoviče a vzápětí vychytal v jasné šanci také Kudrnu.

S přibývajícím časem se kupředu drali také hosté. Martynek najížděl takřka sám na Vošvrdu, ale byl důrazně tísněn zadákem Moravcem. Mountfield se nakonec dočkal při vlastním oslabení, kdy Pavel Kašpařík po Trončinského zaváhání utekl liberecké obraně. V samostatném nájezdu na libereckého brankáře nezaváhal – 3:1.

Po kontaktní trefě hostujícího celku se hra začala kouskovat. Rozhodčí postupně rozdali několik menších trestů. Nicméně při chuti byli hosté, kteří stále častěji zaměstnávali severočeskou svatyni. Velkou příležitost měl Gulaš, ovšem z hranice brankoviště nedokázal přehodit dezorientovaného Vošvrdu.

Následně se tlačil do zakončení také zadák Ptáček, ale brankář Bílých Tygrů byl znovu připraven. Liberec odpověděl šancí Špačka, který se probíjel až před Kantora. Ten jej však vychytal, divácky pohledný závěr druhého dějství tedy další branku nepřinesl.

V úvodu závěrečné třetiny hosté znovu svého soupeře zatlačili, Kašpaříkův pas se snažil ve druhý zásah přetavit Šimánek. Z první však kotouč nezasáhl ideálně. O chvilku později ale mohlo udeřit na druhé straně, Vantuch volil v přečíslení libereckých řad střelu z pravého kruhu. Kantor byl připraven.

Osm minut před koncem základní hrací doby prostřelili hosté Vošvrdu podruhé a uvolněně hrající Liberec se rázem strachoval o nadějně rozehraný duel. Jiří Šimánek z hranice brankoviště trefil přesně – 3:2.

Ovšem paradoxně druhá inkasovaná branka modrobílé nabudila. V krátkém časovém sledu podnikli domácí do polootevřené obrany soupeře několik výpadů. Největší šanci měl Špaček, jenž však poslal puk pod ležícím Kantorem pouze do tyče. Následně již Liberečtí slavili, hostující brankář špatně rozehrál kotouč za vlastní svatyní. Černá pryž doputovala až na hůl Tomáše Vaka, který se před poloprázdnou klecí nemýlil – 4:2.

Zápas rozhodla první třetina, kterou Bílí Tygři vyhráli 3:0. Mountfield byl posléze rozjetému protivníkovi vyrovnaným soupeřem, hosté se ve třetí třetině dotáhli na jednobrankový rozdíl. Tři minuty před koncem ovšem zaváhal brankář Kantor, po jehož hrubce vstřelili domácí svůj vítězný gól.