Tygři si nadělili k Vánocům výhru

Date of publication Author Tomáš Zetek, David Šušlík

Den před Vánoci sehráli naši hráči utkání na ledě silného Mountfieldu. Tygři se sice dostali do vedení, Budějovice však dvěma brankami vývoj otočily. Když už se schylovalo ke konci, podařilo se Libereckým vyrovnat. Zápas tedy dospěl do prodloužení, kde rozhodl o vítězství našeho týmu <b>Jiří Hunkes</b>. O všechny tři branky Liberce se postarali obránci.

32. kolo, neděle 23. prosince 2007
2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Květoň (Veselý), 50. Hübl (tr. střílení) - 28. Zíb (Plodek), 59. Jiruš (Zíb), 64. Hunkes (Krstev). Rozhodčí: Hradil - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 12:11, navíc Krstev (LIB) 10 minutový trest. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6421 - vyprodáno. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Frolo, Mucha, Vydarený, F. Novák - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Vak, Veselý - Kůrka, Mertl, Kotrla.

Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Holub, Krstev, Rýgl, Kočí - Bartovič, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, S. Procházka.

Liberečtí bez útočných hvězd Čermáka s Nedorostem vstoupili do duelu hodně ospale. Domácí ale hrozili jen sporadicky a do vážnějšího tlaku se nedostali. A to ani v nabídnuté přesilovce. Tu si posléze vyzkoušeli i Bílí Tygři, a právě díky ní se dostali do tempa i oni. Od té doby se hrál vyrovnaný zápas, v němž byli kupředu mírně aktivnější Jihočeši.

První opravdu stoprocentní šanci si vypracovali při hře čtyř proti čtyřem hráči HC MOUNTFIELD. Šimánkovu výzvu ale Milan Toman tváří v tvář Pincovi nasměroval jen do vyrážečky libereckého gólmana.

Velkým pozdvižením pro zaplněnou Budvar Arénu byla ještě v závěru úvodního dějství potyčka před Turkem, v níž hráli prim Bartovič a Sailer. Tato situace navýšila počet udělených trestných minut v úvodní dvacetiminutovce na dvacet.

Druhá třetina se rozjížděla v nestandardním počtu hráčů na obou stranách a možná to rozpohybovalo oba celky, protože druhá část měla náboj jako víno. Za normálních okolností by to bylo v pořádku, ale to by musel zvládnout hru sudí Hradil.

Hráči na ledě nebojovali jen proti sobě, ale hlavně proti rozhodování hlavního arbitra, v němž se velice těžko hledal stálý metr. V pěti na obou stranách se prakticky nehrálo. Na straně domácích měl velkou šanci Kůrka. Na druhém konci hřiště to vřelo před Turkem při velkých příležitostech Krsteva, Pabišky, Blatného či Bartoviče. Až přišlo to, co muselo. Liberec přetavil drtivý tlak v ránu od modré, kterou poslal do sítě Lukáš Zíb - 0:1.

To paradoxně Jihočechy nakoplo a dostali se do převahy. Hudec s Hřebejkem ještě neuspěli, ale vše napravil Lukáš Květoň, jenž těžil z dobré práce Veselého - 1:1. Za tohoto stavu se odcházelo podruhé do šaten, protože Krstev ani na druhé straně Kůrka své velké příležitosti nevyužili.

Zkraje třetí části měli opět domácí výhodu dvojnásobné početní převahy, ale tato činnost Jihočechy v posledních týdnech spíše trápí, než aby se jim dařila využívat ve vlastní prospěch. Jedinou příležitost, zato obrovskou měl Tomáš Kůrka, ale lapačka Marka Pince jeho střelu z metru vystihla parádním způsobem.

Na druhé straně taktéž v přesilovce nechali Turka vyniknout Plodek a Kašpařík. Stejně jako po celý zápas, ani ve třetím dějství se takřka nehrálo pět na pět, a proto neustále na obou stranách visela branka na vlásku.

Důležitý moment přišel v padesáté minutě. Po faulu Hunkese na pronikajícího Hübla bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný Viktor Hübl po velkém oblouku poslal kotouč do levého horního rohu Pincovy branky - 2:1.

Emoce na ledě stále plápolaly jak bengálské ohně a hlavní arbiter byl mužem na špatné místě. Nepotrestané či chybně ohodnocené fauly, přehlédnutá vhozená láhev na led a chybné neodpískané trestného střílení budiž tomu důkazem. Nulová komunikace s kapitány mužstev, to byla už jen dokreslující okolnost.

Velkou šanci měl ještě Milan Toman, ale únik dvou na jednoho s Kůrkou neproměnili. A tak přišel na druhé straně trest. Na modré Zíb předložil kotouč Valdemaru Jirušovi a ten dělovkou vyrovnal – 2:2.

V prodloužení se hrálo tradičně nahoru dolu. Rozhodl faul Tomáše Vaka, po němž využili Bílí Tygři přesilovou hru. Potřetí v zápase dostali puk za Turka a potřetí to bylo bombou od modré čáry. Prosadil se Jiří Hunkes, čímž stanovil konečnou podobu výsledku - 2:3. Liberec si na sever Čech odváží dva body.