Tygři si na Hamé nepochutnali

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři nedokázali navázat na páteční vítězství proti pardubickému Moelleru a v předehrávce 10. kola extraligy odjíždějí ze zlínského ledu s prázdnou. Jedinou branku Libereckých vstřelil v 16. minutě <b>Andrej Podkonický</b>.

10. kolo, sobota 30. září 2006
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Hamrlík (Leška), 14. Rachůnek (Čech), 26. Melenovský (Tomík), 60. Kristek (Nosek) - 16. Podkonický (Vaic). Rozhodčí: Smeták - Bláha, Kostka. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4.238. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Marušák, Galvas, Horáček, Lučka - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, M. Čech, Rachůnek - Mokrejš, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. <b>Trenéři:</b> Bokroš a Stuchlík.

Stejskal - Moravec, Jiruš, Žabka, Krstev, Holub, Zíb, Kočí - Vaic, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Pletka, Pajič, Pabiška. <b>Trenéři:</b> Paleček, V. Čermák a Kapoun.

První třetina

V utkání dostal příležitost od začátku mladík Jiří Stejskal, který pamatuje jedno z historických dvou vítězství na stadionu Luďka Čajky. Domácí HC Hamé začalo utkání náporem a již ve 4. minutě měl Stejskal obrovské štěstí, když po střele Melenovského za ním zazvonila tyč. Po této šanci zlínští hokejisté ještě více přitopili pod kotlem, sevřeli Tygry v obraně a výsledkem toho byla v čase 7:21 vedoucí branka, paradoxně však při vlastním oslabení, když se přesně trefil Martin HAMRLÍK - 1:0.

Tygři poprvé zahrozili až po obdržené brance, kdy se ke střele dostal Podkonický, Murína však moc nevyděsil. Tato šance jako by liberecké hokejisty nabudila a vzápětí tak mohl Víšek vyrovnat. Jeho obrovská šance však skončila na Murínově výstroji. Poté se opět potvrdila stará pravda “nedáš, dostaneš”. V čase 13:15 se do další velké šance dostali domácí hokejisté, jmenovitě Ivan RACHŮNEK, který pohotově dorazil střelu Martina Čecha za Stejskalova záda – 2:0.

Hned vzápětí mohlo být ještě hůře, ale Stejskal se tentokrát po střele Lešky opravdu vyznamenal. O několik okamžiků si ale Tygři vynutili dobrým pohybem přesilovou hru 4 na 3, kterou v čase 15:22 po Murínově chybě využil Andrej PODKONICKÝ2:1. Za pár chvil však Murín svou chybu napravil bravurním zákrokem proti Krstevovi, který zůstal sám na brankovišti. V závěru třetiny se mohli domácí dostat opět do dvoubrankového vedení, ale Kašpařík asi ještě teď neví, jak dokázal prázdnou libereckou branku minout. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina

Druhá třetina začala trochu opatrně. Pravou hokejovou nudu změnila až hrubice Stejskala, kterou však Leška nepotrestal. Tato šance hokeji prospěla, domácí se dostali do tlaku, liberečtí ho řešili fauly a také za to pykali. V čase 25:08 využil domácí přesilovku 5 na 3 Marek MELENOVSKÝ, když usměrnil do branky nahození Róberta Tomíka – 3:1.

Další průběh třetiny poznamenala velmi častá vyloučení na obou stranách. Ani jednomu z týmů se však při nich nedařilo. Za zmínku snad stojí pouze šance Klimenty, kterému ji však překazil obětavým vpádem pod nohy Harmlík. Jedno z mála vzrušení druhé třetiny přišlo v 38. minutě, kdy se Zíb pokusil Murína překonat alespoň fotbalovým kopem, ale ani kdyby se mu to povedlo, tak by branka nemohla být uznána.

Úplný závěr třetiny už byl ve znamení únavy z dlouhého cestování u hráčů obou celků a tak se spíše v klidu dohrával.

Třetí třetina

Třetí třetinu začali domácí náporem, jelikož dohrávali přesilovou hru. Sice se usadili v pásmu Liberce, ale ke střele se nedostali. Ta přišla až po skončení přesilové hry, ale Stejskal se po Záhorovského pokusu opravdu vyznamenal.

To byla však na dlouhou dobu jedna z mála příležitostí ke skórování. Poté hru ovládla nepřesnost a opět únava všech aktérů. Šance se rodily opravdu velmi těžce, hru poznamenávala častá vyloučení na obou stranách a také velmi mnoho nepřesností.

Ve druhé polovině třetí třetiny se liberečtí snažili, ale Zlín velmi dobře bránil, do šancí je nepouštěl a do hostujícího celku se tak pomalu začínala vkrádat beznaděj. Jediná vážnější šance 3. třetiny tak skončila gólem. V poslední minutě hostující trenér Paleček odvolal Stejskala a zkusil tak hru 6 na 5.

To však neměl dělat. Jelikož se v čase 59:41 chopil puku David Nosek, poslal ho na Jaroslava KRISTKA a ten do prázdné branky zvýšil vedení HC Hamé – 4:1.