Tygři se s Piráty přetahovali až do prodloužení, v něm rozhodl Nedvěd

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Pátý zápas Bílých Tygrů ve skupině o umístění přinesl napínavou bitvu, jejíž rozuzlení přišlo až v prodloužení. To dopadlo lépe pro domácí, jimž bod navíc vystřelil svým druhým zásahem v utkání kapitán Petr Nedvěd. Jeho trefa tedy stanovila konečný výsledek 4:3 v prodloužení.

OUT5, neděle 17. března 2013
4:3p
(0:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 32. Nedvěd (T. Pospíšil, Čakajík), 54. Víšek (Filippi), 58. Víšek (Kudrna, Čutta), 63. Nedvěd (Čakajík) - 37. Důras (J. Mrázek), 58. Šagát (Kůs, Jíra), 59. Šagát. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 125. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3p.

Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Pospíšil, Nedvěd, Dušek - Bárta, T. Urban, Špaček - Kudrna, Filippi, Víšek - Bulíř, Bulík, Kica - Vantuch.

Piráti Chomutov

Kostúr - Pavlas, Bartejs, Rutta, Mrázek, Palin, Trefný, J. Stehlík - Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Jíra, Kůs, Šagát - Divíšek.

První třetina nedělního zápasu na pohled moc záživná nebyla, přesto se několik ošemetných situací urodilo. Častěji je musel řešit domácí Schwarz, který do zápasu vstupoval s dvěma zápasy bez inkasované branky. Hned na začátku třetiny se na něj řítil Šagát, avšak liberecký gólman mezeru mezi betony zacelil. Zanedlouho jeho pozornost testoval také Kraft, dopadl ale stejně.

Z libereckého týmu jako první zahrozil veterán Kudrna. Ten pronikl po křídle a jeho jedovatá střela těsně minula branku. Další vzruch přišel až pět vteřin před vypršením časomíry. Byl to znovu Kraft, který už Schwarze překonal, ale liberecký brankář natáhl svou hůl a na poslední chvíli změnil dráhu letu kotouče a skóre se tak neměnilo.

Do druhé třetiny se tak vstupovalo stále za bezbrankového stavu a boj o tři body byl stále naprosto otevřený. Periodu aktivněji zahájili domácí hokejisté, kteří si vypracovali několik slibných pozic. Největší vítr nadělali před Kotúrem Víšek s Filippim, kteří byli během jednoho střídaní dvakrát v situaci, která se dá nazvat gólovou. Ovšem ani v jednom z případů tygří dvojka úspěšná nebyla.

Co se nepovedlo jim, povedlo se v přesilovce Petru Nedvědovi. Tomu Pospíšil přistrčil kotouč na vrchol pravého kruhu a liberecký kapitán se z první nemýlil. Liberecké vedení dlouhého trvání nemělo. Taktéž Piráti dostali příležitost početní výhody a ani oni jí nepohrdli. Mrázek zavezl kotouč do pásma podél mantinelu a napříč pásmem našel osamoceného Michala Důrase, který neměl s umístěním kotouče do odkryté klece problém.

Krátce před koncem třetiny mohl domácím šelmám vrátit vedení Kudrna. Ten měl na pravém kruhu dost času na srovnání kotouče a zacílení, avšak kotouč orazítkoval pouze tyč a zamířil mimo mantinely. To znamenalo, že ani druhých dvacet minut nenapovědělo, kdo bude v duelu úspěšnější. Závěrečná třetina ale přinesla nečekanou přestřelku, která ale znovu, jak se ukázalo, rozřešení zápasové hádanky nepřinesla.

Odstartoval ji Jan Víšek, jenž se s kotoučem obtočil kolem obránce a nakonec o branky, do které ho dokázal zasunout. O pár minut později dostali Liberečtí možnost přesilovky a byl to znovu Jan Víšek, kdo se ocitl sám před brankou a blafákem do forehandu pověsil puk pod břevno. To běžela osmapadesátá minuta a zdálo se, že je hotovo. Jenže slovo si vzal Martin Šagát a nekompromisní dorážkou snížil na rozdíl jedné branky. Domácí reagovali oddechovým časem, hosté odvoláním gólmana a hrou v šesti. A risk jim vyšel. Martin Šagát dostal kotouč na pravý kruh a dělovkou pod horní tyč poslal zápas do prodloužení.

V něm se zase ukázalo, že důležité bitvy rozhoduje hra v nestandardním počtu hráčů na ledě. Kraft dostal dvě minuty za podražení a Tygrům se naskytla velká šance na ukončení zápasu. Využita pak byla bezezbytku, Petr Nedvěd si počíhal na spodní hranici kruhu pro vhazování a Čakajíkův pas uklidil do branky. Veskrze zápas dvougólových střelců tedy nakonec dopadl lépe pro domácí Bílé Tygry, kteří zvítězili v prodloužení a v posledním kole play-out si to na dálku rozdají s Kalovými Vary o dvanácté místo, tedy poslední „nebarážové“.