Tygři rozmetali kladenské Buldoky, zápas rozhodl liberecký brankostroj ve druhém dějství

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři pokračují ve své famózní krasojízdě. Po úterní těsné výhře nad Brnem čekal na liberecké hokejisty další soupeř z dolních pater tabulky - Kladno. Po bezbrankové první třetině nasázeli Tygři svému sokovi hned osm zásahů v části druhé, a pohodlně tak dokráčeli za vítězstvím.

23. kolo, čtvrtek 12. listopadu 2009
8:1
(0:0, 8:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Bartovič (Rýgl), 25. Bartovič (Kašpařík, Dušek), 26. Nedvěd (Podkonický), 26. Klimenta (Nedvěd, Jareš), 31. Derner (Rýgl, Bartovič), 31. Holub (Blatný, Plodek), 37. Klimenta (Nedvěd, Podkonický), 38. Víšek (Čakajík, Plodek) - 54. Horna (Bílek, Toman). Rozhodčí: Hribik, Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 3:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4524. Střely na branku: 46:17. Průběh utkání: 0:0, 8:0, 8:1.

Pinc - DeSantis, Čakajík, Derner, Hunkes, Rýgl, Jareš, Holub, Spiller - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Kašpařík, Nedorost - Víšek, Plodek, Blatný - Bárta, Dušek, Špaček.

Rytíři Kladno

Kopřiva (26.Cikánek) - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Dlouhý, Trončinský - Procházka M., Patera, Tomajko - Rudovský, Bělohlav, Frolík Martin - Hrona, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler - Diviš.

Utkání odstartovalo v poměrně velkém tempu, do slibné příležitosti se dostal hned ve druhé minutě hostující Kalla, na brankovišti však na Pince nevyzrál. Poté ale rozjeli své útočné představení domácí hráči, při vyloučení Frolíka se ocitl v neuvěřitelné šanci Nedvěd, jenž dorážel Čakajíkovu střelu takřka do prázdné brány. V radosti libereckých hráčů ovšem stála branková konstrukce nebo snad famózní zákrok Kopřivy.

O pár minut později se zjevil sám před hostující klecí Klimenta, jeho tvrdá rána minula pravou tyč pouze o pár centimetrů. Středočeši se v této fázi hry dostávali do útoku jen zřídka, za zmínku stojí pouze tažení Frolíka, které si domácí brankář pohlídal. Poslední pětiminutovka první části už patřila znovu Tygrům, ovšem Hunkes a po něm také Dušek neuspěli v obrovský šancích, do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhou dvacetiminutovku začalo však lépe Kladno, za pomoci přesilové hry hýřil aktivitou před domácí svatyní Bělohlav a Procházka, ani jeden z nich ale nedokázal dostat kotouč do sítě. Posléze tedy udeřilo na druhé straně, snad první střela Tygrů v této periodě skončila za zády hostujícího brankáře. Puk však doklouzal za brankovou čáru hodně kuriozně, Rýgl vypálil od modré čáry, kotouč se v klubku hráčů před Kopřivou zvedl do výšin a na brankovišti jej dorazil pohotový Milan Bartovič - 1:0! Liberecký zásah ale musel ověřit videorozhodčí, jelikož hostující obránci posunuli branku ze svého umístění.

Uběhly pouhé dvě minuty a Liberečtí slavili znovu, rychlou akci táhl Kašpařík, jenž vybídl ke skórování Milana Bartoviče, a ten svým druhým zásahem v dnešním střetnutí navýšil tygří náskok - 2:0!

Předposlední celek extraligové tabulky nyní v defenzivě neskutečně hořel a domácích hráčů byl najednou plný led. Další severočeský zásah tak na na sebe nenechal dlouho čekat, Podkonický vybojoval kotouč v rohu hřiště, před brankou nalezl Petra Nedvěda, který zavěsil pod břevno - 3:0! To už Kopřiva nevydržel, mezi tři tyče se postavil Cikánek.

Ani nová tvář v kladenském brankovišti nezastavila liberecké ofenzivní tažení, Nedvědův pas přetavil ve čtvrtou branku Tomáš Klimenta - 4:0!

Hosté sice mohli ve třicáté minutě snížit soupeřův náskok, ovšem únik Tomana při vlastním oslabení narazil pouze na připraveného Pince. Totéž se nedá říci o akci na druhé straně, v početní převaze domácího mužstva se blýskl výstavní trefou od modré čáry Lukáš Derner - 5:0!. Kladno bylo v této fázi zápasu totálně bezradné, Liberec drtil svého soka neuvěřitelným způsobem.

Tygří brankostroj neznal konce, o několik vteřin později vybuchla Tipsport arena nadšením znovu. Dalším úspěšným střelcem se stal Jan Holub, jenž od modré čáry se štěstím propálil Cikánka - 6:0!

To ovšem nebylo z druhé části zdaleka vše, nastartované liberecké mužstvo bez sebemenšího slitování přejíždělo středočeského protivníka, svoji druhou branku vsítil Tomáš Klimenta, jehož zakončení nad ruku hostujícího strážce rozsvítilo na světelné kostce stav 7:0!

Těsně před koncem druhé třetiny musel Cikánek lovit kotouč za sítě znovu, to když se Jan Víšek trefil přesně mezi betony - 8:0! Bílí Tygři si tuto dvacetiminutovku jednoznačně podmanili, osm branek za dvacet minut se opravdu nevidí každý den.

Byť byl výsledek zápasu již jednoznačnou záležitostí, domácí ve třetí části nepolevili v aktivitě směrem dopředu. Devátý hřebíček do kladenské rakve mohl hned v jednačtyřicáté minutě zatlouct Špaček, který po přihrávce Blatného rozezvučel pravou hostující tyč. Vzápětí ale mohl z nenápadné akce alespoň trošku zlepšit náladu na střídačce středočeského mužstva Toman, ale svůj tvrdý projektil z vrcholu kruhu směřoval pouze do Pince.

Ale Severočeši v útočení zdaleka nepolovili a Cikánek se měl neustále co ohánět, Špačkův nepovedený pokus málem hostujícímu brankáři propadl pod tělem, ovšem kotouč nakonec skončil jen těsně vedle. V padesáté minutě mohl dostat kotouč do sítě Podkonický, nejprve neuspěl slovenský hráč individuálně a poté neskončila v síti ani jeho dorážka z bezprostřední blízkosti.

Posléze se Kladenští dočkali alespoň čestného úspěchu, Bílek nalezl v mezikruží volného Tomáše Hornu, který tvrdou ranou pokazil Pincovi čistý štít - 8:1.

Liberec si v závěrečných minutách svůj královský náskok pouze hlídal, domácí sice ještě měli několik dobrých příležitostí k jeho navýšení, leč tentokráte Cikánek všechny soupeřovy střely lapil.