Tygři proti Frölundě sahali po dobrém výsledku, nakonec se však musejí smířit s těsnou prohrou 2:3

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Osmifinálový zápas s Frölundou přinesl napínavou podívanou až do samého konce. Tygři se jednoho z nejlepších celků Evropy nezalekli a sahali po solidním výsledku, nakonec si však do odvety povezou porážku 2:3.

OF1, úterý 31. října 2017
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Bakoš, 44. Krenželok (Jelínek, Bakoš) – 25. Stålberg, 29. Lundqist (Olofsson, Almqusit), 54. Dahlin (Donovan). Rozhodčí: Stano, Kubuš – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 712. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Will (Stezka) – Havlín, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Pyrochta – Jašek, Jelínek (A), Krenželok – Bakoš, Bulíř, Lakatoš – Stránský, Hrabík, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Vlach – Jeník.

Frölunda Indians

Mattsson (Gustafsson) – Dahlin, Almquist, Nyberg, Donovan, Norstebo, Sigalet, Gunnarsson, Emanuelsson – Lasch, Lundqvist, Grundström – Friberg, Andersson, Olofsson – Stålberg, Hjalmarsson, Fjällström – Westrholm, Ehn, Widerström.

Už úvod utkání ukázal, že půjde o velmi zajímavou podívanou. Do šancí se brzy probili Donovan a Ehn, ani jeden však Willa nepřekonal. Zato na druhé straně se skóre v 10. minutě měnilo. Martin Bakoš využil srážky dvou obránců a rázem zůstal zcela sám před brankářem Mattsonem. Situaci mazácky vyřešil ranou do šibenice.

Frölunda po inkasované brance začala přidávat na obrátkách a tlačila se před brankáře Willa. Ten si však se všemi pokusy v prvním dějství poradil. Lukáš Jašek dokonce mohl ještě před sirénou zvýšit, jeho dobře mířenou střelu však Mattsson vyrazil mimo prostor tří tyčí.

Nebezpečná situace před Willem

Také v úvodu druhé třetiny se mohlo brzy skóre měnit. Po Lakatošově skryté ráně puk dlouho poskakoval brankovištěm, Mattsson ho však nakonec včas zalehl. Zajímavá pozice se otevírala také pro Jaška, ale ani tentokrát neuspěl. A o chvíli později bylo vyrovnáno. Po nepřesné rozehrávce se na hraně brankoviště zjevil Sebastian Stålberg a zblízka propálil Willa.

A to nebylo vše. Následně dostali Indiáni příležitost hrát přesilovku a v ní Joel Lundqvist chytře tečoval Olofssonovo nahození a dokonal obrat. Naopak v tygří přesilovce mohl srovnat Šmíd, ale těsně minul branku. V závěru třetiny pro změnu projel útočným pásmem Rasmus Dahlin a oklamal i Willa, ale následně netrefil odkrytou klec.

Brankář Will čaruje svým betonem

Na vyrovnaní si tak fanoušci museli počkat až do třetí třetiny. Tehdy se Jelínkův pokus od Mattssonova betonu odrazil přímo na hůl Lukáše Krenželoka a ten trefil odkrytou klec. Ani jeden tým se nechtěl vzdát svých šancí na vítězství a hra se rázem přelévala z jedné strany na druhou.

Švédský tým však osm minut před koncem dostal příležitost hrát přesilovou hru a Bílé Tygry potrestal. Mladičký Rasmus Dahlin si sjel před branku, naznačil přihrávku a bekhendem propasíroval puk do sítě. Tygři se vehementně snažili zareagovat a vyrovnat, už to ale nestihli. Do Švédska tak k odvetnému zápasu poletí s těsným mankem 2:3.

Filip Pešán
„Myslím si, že byl obraz tohoto zápasu podobný našemu počínání v první části extraligy. Byli jsme Frölundě více než vyrovnaným soupeřem, ale bohužel ty svý šance neumíme proměňovat. Navíc dostáváme branky, které bychom dostávat neměli. Nicméně jsem rád, že máme příležitost zahrát si takto kvalitní zápas. Všichni kluci dali do utkání všechno, podle mě se musel o líbit i divákům. Nicméně soupeř vyhrál o gól a já cítím, že bychom duely s takovým průběhem měli vyhrávat my.“

Roger Rönnberg
„Byl to pro nás velmi náročný zápas. Liberec nás skutečně pořádně prověřil. Věděli jsme, že mají nesmírně kvalitní tým, připravovali jsme se na ně důkladně. Naše očekávání se potvrdila, výhra se nerodila nijak snadno, ale o to cennější vítězství to pro nás je.“