Tygři propadli ve druhé třetině

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Vyhrocený souboj ve vyprodané Tipsport areně shlédla rekordní návštěva a po brance <b>Borise Žabky</b>, kterou Tygři snížili na rozdíl jediné branky, nechybělo domácím k bodovému zisku mnoho. Na vyrovnání ovšem nezbyly Tygrům síly.

35. kolo, středa 27. prosince 2006
2:3
(1:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Plodek (Víšek), 43. Žabka (Pletka) - 23. Mrázek (Blažek), 24. Andrašovský (Starý), 34. Mrázek. Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8 navíc Pivko (PCE) - Zíb, Čermák a Krstev (LIB) 10 min. osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. St5elz na branku: 41:31. Diváci: 7500 - vyprodáno.

Hnilička – Jiruš /A/, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Žabka, Kočí – Vaic /A/, Podkonický, Novák – Klimenta, Plodek, Víšek – Čermák, Šachl, Pletka – S. Procházka /C/, Pabiška, O. Hruška.

HC Dynamo Pardubice

Lašák – Píša, Havíř, Snopek /A/, Čech, Linhart, Čáslava, Koma, Šeda – Mrázek, Hlinka /C/, Blažek /A/ – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Ondřej, Cetkovský, Koukal – Starý, Jindřich /J/, O. Nakládal.

1.třetina

V prvních minutách se toho na ledě moc neudálo a vyprodaná Tipsport arena se hokejem příliš nebavila. Ve čtvrté minutě šel na trestnou hostující Dušan Andrašovský. Jeho faul se domácím podařilo přetavit během chvilky ve vedoucí branku. Jan Víšek od modré nahodil na branku Lašáka a před ním puk jemně tečoval Jan Plodek - 1:0. Gól libereckého útočníka byl ale na dlouho jedinou povedenou akcí.

Ani jeden z celků se v útočné fázi nemohl prosadit. Osmá minuta přinesla první vyloučení na straně domácích Bílých Tygrů. Na svědomí ho měl Lukáš Zíb, který nedovoleně bránil. Přesně v čase 9:00 se pak společně na trestnou lavici odebrali Jan Snopek za hákování a z domácího celku Václav Novák za nafilmovaný pád, což se moc nelíbilo domácímu publiku. Když se domácí ocitli kompletní, vystřídal Zíba na trestné další bek, a sice Angel Krstev.

Síly na ledě se ale zanedlouho opět vyrovnaly, když si dvouminutový pobyt za hákování vysloužil Pivko, to se mu moc nelíbilo, a tak dostal za následné protesty ještě dalších deset za nesportovní chování. Hra ve čtyřech nebyla výhodou pro ani jeden z týmů a jelikož Liberec nevyužil ani svou zkrácenou přesilovku mohlo se na začátku čtrnácté minuty začít hrát opět v pěti na obou stranách. To trvalo jen do patnácté minuty, kdy šel na trestnou opět Lukáš Zíb za napadení – následně obdržel ještě osobní trest na deset minut. Pardubice svou výhodu využít nedokázaly a zbytek třetiny se dohrával ve velmi vlažném tempu.

2. třetina

Druhou třetinu začali hosté dohrávkou přesilové hry z první třetiny, kdy na trestné seděl Vaic. Tu však využít nedokázali, a tak se i poté přenesla vlažná hra do prostřední části. Jako blesk z čistého nebe pak přišla akce z třiadvacáté minuty, kdy situaci dva na jednoho vyřešil po přihrávce Tomáše Blažka nádhernou střelou František Mrázek, který Hniličku překonal mezi betony.1:1.

V podstatě hned při dalším útoku hostí se před Hniličkou rozpoutalo peklo. Hosté se ve zmatku před gólmanem lépe zorientovali a na několik pokusů nakonec dopravili puk za jeho záda, tím posledním, kdo se dotkl puku byl Dušan Andrašovský 1:2. Hosté navíc měli možnost hrát přesilovku, protože byl vzápětí vyloučen Angel Krstev. V oslabení ale ujel Čermák, kterého hákoval při nájezdu Snopek a síly na ledě se vyrovnaly. Konečně se začal hrát hokej, a to zvedlo i náladu v hledišti, své hlasivky začali používat jak fandové domácích, tak i početná skupinka fandů Pardubic.

V devětadvacáté minutě se k samostatnému nájezdu odhodlal Lukáš Pabiška, jeho úmysl ale v rozporu s pravidly ukončil Havíř. Hned na začátku přesilovky měl dvě obrovské příležitosti Andrej Podkonický, ale hostující gólman byl v obou případech úspěšnější. Hezké příležitosti si vypracovala i formace vedená Petrem Šachlem, ke gólu to ale nevedlo, přínosem bylo alespoň vyloučení Blažka za vysokou hůl. Liberec se hodně snažil o vyrovnání, ale v cestě mu stál vždy Ján Lašák, ten si po mírném kočkování s Novákem vysloužil vyloučení stejně jako liberecký exkapitán.

Otřepané nedáš – dostaneš platilo i v tomto případě, po chybě Václava Pletky ve středním pásmu se puku ujal František Mrázek a celou situaci dva na jednoho vyřešil střelou do horního rohu, tu Hnilička chytil ale následně mu puk vypadl z lapačky za brankovou čáru 1:3. V sedmatřicáté minutě se na trestnou lavici odebral hostující Cetkovský a domácí tak měli dobrou možnost korigovat nepříznivý stav. Liberec sehrál přesilovku výborně na Pletku zívala poloodkrytá branka, ale puk libereckému útočníkovi sjel z hole a po střele Zíba od modré puk po teči jen těsně minul branku hostí. Druhá třetina se dohrávala více v pásmu Pardubic, ale pro Bílé Tygry to nemělo žádný přínos.

3.třetina

Hned ve druhé minutě třetí třetiny šel na trestnou lavici za ošklivé naražení na hrazení Cetkovský. Tuto početní výhodu domácí dokazali využít. Od modré nahazoval puk na branku Boris Žabka a jeho pokus se zastavil až o síť branky hostí 2:3. O chvilku později přišlo další vyloučení na straně hostů – Miroslav Hlinka byl vyloučen za podražení. Tuto výhodu domácí v gól nepřetavili, sehráli ji ale obstojně. I nadále měli domácí více ze hry a hosté začali spíše bránit. Po jedné z útočných akcí zaplály emoce.

Nejprve se strhla šarvátka za brankou Lašáka ve které figuroval Čermák s Lašákem, daleko větší souboj byl ale k vidění u modré čáry mezi Čalounem a Krstevem – rozhodčí Husička tak vytáhl svůj zápisník a začal si psát tresty hlavních aktérů. Dvě minuty dostali Ján Lašák, dvě plus dvě minuty dostali Čech a Snopek. Z domácích byli vyloučeni na dvě plus dvě Čermák – Krstev navíc dostal osobní desetiminutový trest.

V následné přesilovce měli domácí opět dobré příležitosti ke srovnání, ale hostující „Janko“ vše vychytal. Ve dvaapadesáté minutě byl vyloučen Pletka za vražení na hrazení, navíc si k němu přisedl za pár minut Čutta za vysokou hůl. Jednu minutu a dvaadvacet vteřin mohla trvat přesilovka hostí proti třem. Hostům se dvojnásobnou výhodu nepodařilo využít a ani následná zkrácená přesilovka nepřinesla žádné ovoce. Po faulu za brankou hostí se na trestnou posadil Havíř. Početní výhoda nepřinesla ani domácímu celku nic co za řeč stálo. V osmapadesáté minutě šel na trestnou za vražení na hrazení Píša. Ani tuto výhodu využít nedokázali. Následně se Liberec uchýlil k power play, ale hostující obrana už Tygry k většímu ohrožení svého hrdiny Lašáka nepustila.