Tygři prohráli druhý zápas. Stav série je 1:1

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Bílí Tygři nenavázali na včerejší vítězství a prohráli se Spartou 1:2. O vítězství pražanů rozhodla přesilovka v závěru třetí třetiny, ve které Jan Hlaváč zajistil Spartě chytrou tečí vedení, které už Tygři ani ve hře bez brankáře nedokázali vyrovnat. Po dvou zápasech semifinálové série je tak stav mezi Libercem a Spartou nerozhodný 1:1. Další zápas se hraje v pátek od 17:00 v Praze v T-Mobile Areně.

SF2, úterý 20. března 2007
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Pabiška - 30. Netík (Sivek), 55. Hlaváč (Vykoukal). Rozhodčí: Husička, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:11, navíc Podkonický 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 37:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Hnilička - Žabka, Zíb, Krstev, Čutta, Kočí, Derner, Rýgl - Čermák, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - Novák, Pabiška, Procházka - Vaic, Dušek, Tomajko.

HC Sparta Praha

Duba - Vykoukal, Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Zelenka, Hlinka, Hlaváč - Ton, Sivek, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas - Podlešák, Rob, Protivný.

První třetina

Druhý semifinálový duel na ledě Liberce začal o něco opatrněji než ten první. Přesto už ve třetí minutě Leoš Čermák dokázal překonat Tomáše Dubu. Jeho střela však skončila na tyči. Velkou příležitost k otevření skóre měli v sedmé minutě Liberečtí, když na trestnou usedl první vyloučený. Přesilová hra domácích zůstala nevyužita, ale odstartovala řadu pěkných akcí na obou stranách. Na liberecké si nejdřív dělal prostor před Dubou Václav Novák. Potom své umění předvedli Tomajko s Vaicem, když se ve dvou svých akcích prostřídali v roli nahrávače a střelce.

Sparta se nenechala zahanbit. Souhra Langhammera a Tona zaváněla nepříjemnostmi pro Liberec. Znovu ale zahrozili Tygři, konkrétně třetí liberecká formace, která dostala Spartu na chvíli pod tlak. Z protiútoku pak ohrozil domácí branku Jiří Zelenka. Domácí v kritickém okamžiku podržel Milan Hnilička, když zneškodnil pokus Zelenky i následnou kanonádu Sparty z hokejek Langhammera a Dragouna. Obrovské šance si oba týmy schovaly na závěr třetiny. V první z nich se zkoušel prosadit Tomáš Netík. V druhé potom z protiakce Podkonický a Čermák. Diváci tedy v první třetině branku neviděli.

Druhá třetina

Na úvod třetiny si zahráli hosté další přesilovku, ve které se jim podařilo několikrát nebezpečně vypálit na Hniličku. Liberecký gólman ale zůstával bezchybný. Dvě přesilové hry vzápětí dostal Liberec, ale neporadil si s nimi vůbec dobře. V první z nich měli šanci pouze Čermák s Podkonickým a v té druhé se už Liberci ani nepodařilo usadit v útočném pásmu. Domácí tak promarnili slibnou příležitost a svou pasivitou si koledovali o gól. Sparťané se nenechali dlouho přemlouvat a stejně jako ve včerejším zápase otevřeli skóre. Po milimetrové přihrávce od Michala Sivka se ve třicáté minutě trefil Tomáš Netík.

V polovině druhé třetiny se na ledě udělalo nezvykle mnoho místa, když trestné lavice zahřívali dva hráči na obou stranách. V následujících minutách se Liberečtí probudili a zatlačili Spartu do vlastního pásma. Po tvrdé střele Tomáše Klimenty dokonce zazvonila horní tyčka Dubovy branky. Liberecký tlak však postrádal větší střeleckou aktivitu. A ani parádní souhra Podkonického, Čermáka a Šachla neskončila gólem. Zakončující Šachl našel svou střelou pouze výstroj Tomáše Duby. V osmatřicáté minutě zůstal na ledě ležet Jan Víšek po střetu za brankou mimo hru. Dramatický závěr třetiny podtrhla přesilová hra domácích pět na tři, která trvala něco málo přes minutu. Ani takovou příležitost neuchopili Tygři, jak by si představovali, a prohráli tak druhou část 0:1.

Třetí třetina

V pokračující přesilovce Sparty zmrazil domácí fanoušky Petr Ton, když střílel na přesouvajícího se Hniličku. Gólmanova lapačka však situaci pohotově vyřešila. Na druhé straně ujeli Šachl a Podkonický na jediného sparťanského obránce. Petr Šachl zvolil střelu, na kterou byl Duba připravený. Na střelu Lukáše Pabišky už nestačil. Střelec ze včerejšího zápasu zůstal při chuti. V osmačtyřicáté minutě využil přesilovku domácích a rozjásal vyprodanou Tipsport arenu. V padesáté první minutě zabrnkal na nervy sparťanským fanouškům jinak velmi pozorný Tomáš Duba, když střelu Stanislava Procházky málem srazil do vlastní sítě.

V následné přesilovce Sparty se před odkrytou Hniličkovou brankou ocitl Jaroslav Hlinka. Liberečtí mu včas zablokovali hokejku, aby nemohl zakončit. K trestu Martina Rýgla přibyl v padesáté čtvrté minutě ještě Krstevův, a tak Sparta mohla hrát přes půl minuty v početní výhodě pět na tři. Přestože Rýgl už skočil na led, hosté zůstali v obranném pásmu Liberce. Střelu Jiřího Vykoukala od modré tečoval za Hniličkova záda Jan Hlaváč a poslal Spartu pět minut před koncem třetí třetiny do vedení. Liberec už nedokázal manko smazat, přestože si dokázal ještě vytvořit šance. Konkrétně se neprosadil ani na dvakrát Leoš Čermák. Domácím nepomohla ani přesilovka a hra bez brankáře. Sparta si tak na domácí led odvezla z Liberce jedno cenné vítězství.