Tygři přejeli Vítkovice až nečekaně snadno

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Jen málokdo asi čekal, že souboj prvních Vítkovic s libereckými Tygry přinese tak jednoznačný výsledek ve prospěch hostujícího týmu. Severočeši sice nevstoupili do utkání nejlépe a po první třetině prohrávali 1:0, druhá část byla ale z kategorie vysněných a svěřenci kouče Pešána ji vyhráli jasně 5:0. Na tři góly nahrál Petr Nedvěd, dvakrát se v zápase trefil <b>Václav Nedorost</b>.

20. kolo, pátek 31. října 2008
2:6
(1:0, 0:5, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Kvapil (Varaďa, Kuboš), 51. Svačina (Roman, Voráček) - 26. Pletka (Nedvěd, Jiruš), 30. Nedorost (Nedvěd, Jiruš), 30. Kašpařík (Šimánek), 32. Šimánek (Podkonický), 34. Nedorost (Pletka, Nedvěd), 45. Plodek. Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. Diváci: 6853. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 1:0,1:6,2:6.

HC Vítkovice Ridera

Pinc (30. Štěpánek) - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík, Voráček - Treille, Petrovický, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Roman, Burger, Krenželok - Kvapil, R. Hruška, Varaďa.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Modrý, Hunkes, Derner, - Nedorost, Nedvěd, Pletka - Šimánek, Kašpařík, Podkonický - Klimenta, Plodek, Špaček - Pabiška, Blatný, Šachl - Bartovič.

Prvních deset minut utkání patřilo celkem jasně domácím. Hniličku nejprve prověřil po individuálním průniku kapitán Petrovický, o chvíli později po zaváhání Plodka nebezpečně pálil Varaďa. Hostující brankář vyšel z obou soubojů jako vítěz. Pince na druhé straně prověřil Podkonický, jinak se ale Bílí Tygři před svého bývalého brankáře příliš nedostávali a více práce měl určitě Hnilička.

Úvodní branky se diváci dočkali ve třinácté minutě, kdy se nádhernou individuální akci blýskl Marek Kvapil. Ve středním pásmu převzal puk, protlačil se mezi dva Tygry, snadno se zbavil i Jiruše a učebnicovým blafákem překonal libereckého gólmana – 1:0. O minutu a půl později mohlo být s Libereckými ještě hůře. Na trestnou lavici odešli ve stejný čas Podkonický s Hunkesem a před domácími se objevila šance hrát rovné dvě minuty přesilovku pět na tři. Vítkovičtí sice měli tlak, zvýšit se jim ale nepodařilo a přesilovku předčasně ukončil útočný faul Šimíčka.

V závěru první třetiny měl ještě po akci Šimíčka možnost skórovat Ujčík, puk poskakující v libereckém brankovišti ale dokázal odpálit těsně před domácím útočníkem Pletka. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro Vítkovice.

Druhá třetina nabídla otevřenější hokej, v prvních minutách měli ale i tak mírně navrch domácí. Nicméně když na konci pětadvacáté minuty odešel podruhé v zápase na trestnou lavici Šimíček, radovali se Tygři. Nedvěd posunul puk na Václava Pletku, a ten z úhlu překonal Pince a vyrovnal. Od té doby už byli na ledě jen hráči Liberce a Hnilička začal být prakticky bez práce. Převahu dokázal využít v další přesilovce ve třicáté minutě Václav Nedorost, který prostřelil Pince z druhé strany než chvíli před tím Pletka.

Dvacet vteřin poté už to bylo o dva góly. Šimánek vysunul za domácí obranu Pavla Kašpaříka, který střelou pod vyrážečku Pince poslal brankáře Vítkovic na střídačku. Místo v brankovišti zaujal Jakub Štěpánek, ale ani on rozjeté Tygry zastavit nedokázal. V jedenatřicáté minutě šel na trestnou Barinka a Liberečtí dokázali využít již třetí přesilovku v zápase. Podkonický našel zpoza branky volného Jiřího Šimánka, který se nerozpakoval a z první poslal kotouč za Štěpánka. Aby toho nebylo pro domácí střídačku málo, přišel ještě jeden zásah. Nedvěd posunul na Pletku, který hezky uvolnil Václava Nedorosta, ten byl sice faulován, ale i tak dokázal poslat kotouč pod tělem domácího brankáře do sítě. Svěřenci trenéra Pešána předvedli opravdu skvělou druhou třetinu, a kdyby Nedvěd proměnil střílenou přihrávku Modrého, mohlo být s domácími ještě hůře, i tak to ale pro Liberec byla třetinu snů.

Poslední třetinu načalo vyloučení Nedvěda, ve vlastním oslabení se ale do výtečné šance dostal Šachl, sám před Štěpánkem ale neuspěl a na svou premiérovou trefu v sezóně tak stále čeká. Naopak do své staré střelecké formy už se vrací Jan Plodek, který v pětačtyřicáté minutě zvýšil už na 6:1, když se kličkou zbavil Stehlíka a střelou pod horní tyč nedal Štěpánkovi šanci. Domácí snížili v jedenapadesáté minutě, kdy se z mezikruží trefil Marek Svačina – 2:6. Jinak se ale zápas víceméně dohrával a o vítězi bylo již od druhé třetiny rozhodnuto. Oba týmy měly k dispozici v posledních minutách několik přesilovek, další branku už ale nepadla.