Tygři porazili Vítkovice, výhru zrežíroval navrátilec Valský

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Šelmám se podařilo navázat na povedený start sezony a i ke konci první čtvrtiny soutěže se jim daří. Další vítězný zářez si Tygři připsali proti Vítkovicím, když hned třemi body přispěl ve svém druhém utkání po zranění Jakub Valský.

12. kolo, úterý 20. října 2015
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Valský), 14. Šimek (Radivojevič, Valský), 35. Valský (Jelínek), 53. Řepík (Bulíř, Birner) – 21. Olesz (Čerešňák). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Kis, Lukš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 533. Střely na branku: 18:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Hráči zápasu: Jakub Valský (LIB) a Rostislav Olesz (VIT)

Lašák – Šimek, Ševc, Ulrych, Derner, Kajínek, Výtisk (C) – Řepík Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, Vlach – Lakatoš

HC Vítkovice Ridera

Kantor – Kudělka, Čerešňák, Štencel, Sloboda, Pastor, Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Húževka, Hlinka, Káňa

Tygři vlétli do utkání ve velkém stylu. Už po dvou minutách Valský skvěle našel Petra Jelínka, ten si bekhendovým blafákem pohrál s Kantorem a otevřel skóre – 1:0. Na druhé straně mohl srovnat Vandas, který stál tváří v tvář Lašákovi. Šance se ale slovenský forvard ve službách Vítkovic zalekl a liberecký brankář tak dostal příležitost vyniknout.

Dále už v první periodě vystrkovali drápky jen Tygři. Vampola sice svůj samostatný nájezd neproměnil, když po bekhendové kličce pouze přestřelil. Za moment však Radim Šimek sebral kotouč v mezikruží a přesně umístěnou střelou překonal vítkovického gólmana – 2:0.

Vstup do druhého dějství ale šelmy vůbec nezachytily. Po devatenácti vteřinách využil Rostislav Olesz chyby v liberecké defenzivě a svižnou ranou z pravé strany potvrdil, že je v probíhajícím ročníku nejproduktivnějším hráčem svého týmu – 2:1.

Liberečtí se oklepali přibližně v polovině prostřední části. Nejprve Vampola minul z těsné blízkosti vítkovické klece, poté se ale ve středním pásmu ujal puku Jakub Valský, který prokličkoval až před Kantora a i když byl domácí útočník osekáván ze všech stran, tak nekompromisně zavěsil bekhendem – 3:1.

Oba týmy pak ve třetí třetině výrazně polevily a počet brankových příležitostí takřka vůbec nenarůstal. Až v polovině dvacetiminutovky měl na holi hned dvakrát kontaktní gól Zdráhal, napoprvé jej skvěle vychytal Lašák a při dorážce do poloodkryté branky za slovenského gólmana zaskočil obránce Petr Ulrych.

Klid dodal severočeskému týmu rychlý kontr, na jehož konci si Michal Řepík narazil puk s Bulířem a potom tvrdým příklepem propálil přesunujícího se Kantora – 4:1. Ostravané se snažili alespoň o jemnou korekci skóre, odměněni však díky výborně pracující liberecké defenzivě nebyli a Tygři si tím pádem připsali další tři body. Nejlepšími hráči duelu byli zvoleni Rostislav Olesz (VIT) a Jakub Valský (LIB).

„Vstup do střetnutí se nám vyvedl, byli jsme silnější na kotouči, dokázali jsme vstřelit dvě branky, ale během druhé třetiny jsme měli plné ruce i nohy práce, abychom neinkasovali gól na 2:2, trochu jsme zde tahali za kratší konec. Ve posledním dějství jsme naši hru zase trochu zlepšili, jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Jakub Petr
„Zápas byl pouze o jednom týmu. Špatně jsme vstoupili do utkání, když obránce hned v druhé minutě pochybil. Byli jsme si vědomi síly domácího týmu, což se potvrdilo, definitivní pro nás byla situace za stavu 1:2. Znovu jsme totiž po jedné z chyb inkasovali. Tygři ale byli celkově lepší a body si zasloužili. Byli důraznější a rychlejší. Z naší strany mi trochu chyběli emoce.“