Tygři ovládli přestřelku s Mladou Boleslaví a zůstávají v čele tabulky

Liberec – Velmi atraktivního duelu se v pátek večer dočkali všichni diváci, kteří si našli cestu do Home Credit Areny. V souboji Bílých Tygrů s Mladou Boleslaví padlo hned deset branek a tři osobní tresty do konce utkání. Radovat se nakonec mohli svěřenci Filipa Pešána, kteří po tuhém boji zvítězili 6:4.

18. kolo, pátek 13. listopadu 2015
6:4
(1:0, 3:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Plutnar), 29. Řepík (Vampola), 30. Lakatoš, 36. Ševc (Řepík, Vampola), 43. Jelínek, 55. Krenželok (Jelínek) – 24. Jarůšek (Pabiška, Rittich), 27. Urban (Bárta, Kubica), 31. Hruška (Bárta, Kubica), 59. Pacovský (Ovčačík). Rozhodčí: Polák, Úlehla – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:4, navíc Radivojevič (LIB), Žejdl (MBL) a Látal (MBL) 5 minut + do konce utkání. Diváci: 5 709. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Schwarz – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Havlín – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach – Ordoš.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Holub, Trončinský, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Klimenta – Kubica, Hruška, Bárta.

Úvod utkání přinesl řadu šancí na obou stranách, aktivněji si však počínali hosté. Marek Schwarz se musel několikrát vyznamenat a asi nejvíce starostí měl při pokusu Lukáše Pabišky. Ten nejprve zostra vypálil, dojel si pro vyražený kotouč a obkroužil s ním branku, ve skórování mu však Schwarz včasným přesunem na poslední chvíli zabránil.

Tygři zpočátku vycházeli z pečlivé defenzivy a čekali na zaváhání soupeře. A jedno takové přišlo v deváté minutě. Tomáš Hyka nedokázal zpracovat nahození, Lukáš Krenželok se zmocnil kotouče a upaloval sám na brankáře. Tváří v tvář Rittichovi zamířil ke vzdálenější tyči a parádním střelou otevřel skóre.

Po prvním gólu se hra poněkud uklidnila a šancí na obou stranách ubylo. Na větší vzrušení si tak diváci museli počkat až do úvodu druhé dvacetiminutovky. A že bylo na co koukat! Během vyloučení Ondřeje Vitáska ujel nejprve do samostatného úniku Jan Stránský, jehož střelu zastavila tyč. Stejný hráč se dostal do nájezdu i o několik sekund později, ale vychytal ho Rittich, a ve stejném oslabení ztroskotal na Rittichovi i únik Petra Vampoly.

A Boleslav trestala. Ještě než se mohl Vitásek vrátit na led, Lukáš Pabiška nabil Richardu Jarůškovi a ten přesnou ranou pod víko v početní převaze vyrovnal. Středočechy vstřelená branka nakopla a už za tři minuty se skóre znovu měnilo zásluhou přesné střely exlibereckého útočníka Tomáše Urbana.

Liberec se však nenechal zahanbit. Už za minutu a půl bylo znovu srovnáno. Petr Vampola posunul zpoza branky kotouč Michalu Řepíkovi a zkušený forvard se z brankoviště nemýlil. Zaskočená Boleslav navíc vlastní chybou poslala naše hráče opět do vedení. Sedm sekund před uplynutím třiceti minut hry ztratil Pabiška kotouč u brankoviště, sám před brankářem zůstal Dominik Lakatoš a i přes nízký věk si počínal mazácky, když přesnou střelou procedil puk mezi betony Davida Ritticha.

Vedení však Tygrům vydrželo jen o něco více, než půl minuty. Pak si do útočného pásma najel Radim Hruška a opět vyrovnal. Po třech brankách, které dělilo jen 150 sekund, se nadále pokračovalo v ostrém tempu. Důležitý moment přišel ve 33. minutě, kdy Lukáš Žejdl tvrdě dohrál u mantinelu Lukáše Dernera a z utkání se předčasně pakoval.

Pětiminutovou přesilovku naši hráči přetavili ve velký tlak, který vyvrcholil parádní střelou Martina Ševce. Ten se dostal k puku na modré čáře a nechytatelnou ranou do šibenice znovu zařídil Liberci vedení. A to ve druhém dějství stále nemuselo být vše, ještě před sirénou se ocitl před Schwarzem zcela osamocený Martin Látal, ale strážce naší svatyně si s jeho střelou poradil.

Ani ve třetí třetině nemuseli fanoušci na první branku čekat příliš dlouho. Tygři po třech minutách hry opět potrestali individuální zaváhání, když během přesilové hry Bruslařů jeden z hostujících obránců ztratil kotouč. Puk postupně klouzal do mladoboleslavského pásma, kde se proti němu rozjel Rittich, blíž však u něj byl Petr Jelínek, který si ho nejprve píchl pod padajícím gólmanem a následně snadno skóroval do prázdné klece.

„Kotouč nějak přeskočil jednomu z jejich obránců hokejku, jel směrem k bráně a já se za ním vydal. Viděl jsem, že Rittich vyjel, tak jsem se snažil kotouč prostrčit pod výstrojí, a to se mi nakonec povedlo,“ komentoval situaci Petr Jelínek. Co dalšího o zápase prozradil si můžete přečíst zde.

Dvoubrankový náskok dodal našim hráčům klid a byli na ledě lepším týmem. Martin Bakoš vybojoval ve 49. minutě za brankou kotouč a hned ho naservíroval Jakubu Valskému, proti němu se ale zaskvěl Rittich. O několik minut později se po podobné akci dostal ke střele také Petr Vampola, ovšem mířil pouze do tyče.

Šestá branka našeho týmu tak přišla až o dvě minuty později. Po rychlé rozehrávce vyjel Lukáš Krenželok téměř přes celé kluziště zcela osamocen na brankáře a parádním blafákem nedal Rittichovi sebemenší šanci. Mladoboleslavští sice ještě několikrát zaměstnali Marka Schwarze, největším vzrušením posledních minut však byla pouze potyčka na ledě, v níž si Branko Radivojevič vzal do parády Martina Látala a oba se po rvačce poroučeli do sprchy.

Při hře ve čtyřech hosté vykřesali alespoň naději. Dominik Pacovský ujel obraně a zakončil přesně mezi nohy brankáře Marka Schwarze. Minutu před koncem však byl vyloučen Tomáš Hyka a ve čtyřech se již Mladá Boleslav na další tlak nezmohla. Bílí Tygři si tak připsali cenný skalp a po výhře 6:4 nadále vévodí tabulce.

„Taktéž jsme odehráli zápas velmi hekticky. Propadali jsme v obraně stejně jako soupeř. Bylo k vidění hodně přečíslení a brejkových situací. Podařilo se nám několikrát skórovat po chybách soupeře. Jsme rádi, že jsme zvítězili, a že jsme potvrdili naše nasazení, který bylo stejné jako ze strany hostujícího celku, souboj se musel divákům líbit.“

Marián Jelínek
„Odehráli jsme hektický zápas. Nasazení a bojovnost se nedá hráčům upřít, nicméně jsme bohužel propadli v taktice. Možná jsme měli i trochu smůly, při první brance Pabiškovi přeskočil kotouč hokejku. Soupeř hrál ale agresivně a aktivně, čímž si vynutil chyby a zaslouženě zvítězil.“