Tygři opět propadli, ve Varech prohráli 5:2

Date of publication Author Ondřej Flanderka, Michal Žáček

Třetí výraznou porážku v řadě zaznamenali Bílí Tygři v pátečním utkání osmého kola O2 extraligy. Po prohrách ve Zlíně a doma s Vítkovicemi dnes Liberečtí nestačili na Karlovy Vary a prohráli jasně 5:2, když branky hostů stříleli <b>Václav Nedorost</b> a Lukáš Vantuch. Svěřenci kouče Gregora opět doplatili na nízkou produktivitu a problémy v obraně. Další utkání čeká Tygry v neděli, kdy jedou do Plzně.

8. kolo, pátek 26. září 2008
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Košťál (Kumstát, Hanzlík), 11. Bílek (Skladaný), 38. Kumstát (Hanzlík), 48. Zaťovič (Dej, Zucker), 49. Dobroň (Procházka) - 36. Nedorost (Podkonický), 50. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3360. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 2:0,2:1,5:1,5:2.

HC Energie Karlovy Vary

Mensator - Němec, Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Duben, Grof, Prošek, Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič

Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Harant, Modrý, Hunkes, Derner - Nedorost, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Blatný - Bartovič, Kašpařík, Šachl - Vantuch, Rapáč, Špaček

Energetici vlétli na Liberec jako uragán a hned zpočátku hry se usadili v útočném pásmu. Jedna střela následovala druhou a hostující Hnilička měl co dělat. V deváté minutě bylo vyvrcholením tlaku domácích vyloučení Rapáče, které dokázal dělovkou z mezikruží využít Jan Košťál. A protože byl liberecký hráč vyloučen na čtyři minuty, a přesilová hra Energie tak pokračovala, mohl o minutu později potrestal hosty sám napadený Vítězslav Bílek. Ten završil pěknou kombinační akci se Skladaným.

Jakoby se domácí spokojili s dvoubrankovým náskokem, ve větší části prostřední třetiny přenechali iniciativu hostujícímu celku. Tygři vycítili příležitost a v některých okamžicích zle doráželi na Mensatora. Na mladého karlovarského gólmana si v polovině utkání sice nepřišel Podkonický u tyčky ani Špaček na hranici brankoviště, radovat se tak mohl až Václav Nedorost. Liberecký útočník, který se vedle Petra Kumstáta stal nejlepším mužem zápasu, se svým důrazem dokázal prosadit zpoza branky. Netrvalo dlouho a klid na domácí hokejky vrátil typickým únikem po levé straně a střelou těsně nad ledem Petr Kumstát.

Třetí dějství patřilo už zcela jasně domácím. Ti nepustili Liberec do vážnější šance a když už se Tygrům podařila nějaká akce, jistil obranu Západočechů Mensator. Energie dokázala dostat hosty pod tlak a z toho pramenily i další branky. Ve 48. minutě se prosadila její formace benjamínků. Kotouč nejdříve za brankou vybojoval Zucker, puk předal Dejovi, který krásnou přihrávkou našel zcela osamoceného Martina Zaťoviče. Ten si jistě nemyslel, že svůj první střelecký zápis v extralize mužů docílí prostým plácnutím puku do prázdné branky.

Do listiny střelců se také zapsal obránce Michal Dobroň. Ten si povzbuzen vysokým vedením svého týmu po vhazování nabruslil na vrchol kruhu, obehrál dva obránce a vypálil těsně nad pravé rameno Milana Hniličky, který byl bezmocný. Hostům se podařilo již pouze zkorigovat, kdy ve vlastním oslabením ujel Lukáš Vantuch a puk propasíroval mezi Mensatorovými betony.

Výhra Energie byla zcela zasloužená. Domácí měli utkání od prvních minut pod kontrolou a s výjimkou několika světlých momentů Liberce ve druhé části byli lepším mužstvem na ledě.