Tygři ofenzivně rozebrali poslední Chomutov pod vedením nového kouče Hynka

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Jan Řápek

Chomutov/Liberec - 43. kolo letošního ročníku extraligy ledního hokeje poslalo Bílé Tygry na led posledního Chomutova, jelikož ovšem oba týmy měly před utkáním stejný počet bodů, jednalo se o přímý souboj o předposlední pozici. Tu nakonec získali hosté, kteří vstřelili šest branek. Do vedení se dostali už na konci první třetiny, velkou zásluhu měl Tomáš Pospíšil, který vstřelil hattrick.

43. kolo, čtvrtek 24. ledna 2013
3:6
(1:2, 1:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Hromas (Macháček, Sikora), 22. Hromas (Sikora, Rýgl), 56. Lušňák (Kubinčák, Pulpán) – 13. Pospíšil (Derner), 19. Pospíšil (Štich, Filippi), 22. Pospíšil (Filippi, Nedvěd), 22. Nedvěd (Bulíř, Dušek), 29. T. Urban, 33. Vantuch (Štich, Nedvěd). Rozhodčí: Blecha, Hribik – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:8, navíc Palin (CHM) a Štich (LIB) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 071. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Piráti Chomutov

Kostúr (od 22. Řehoř) – Rutta, Pulpán, Palin, Macháček, Lučka, Mrázek, Bartejs – Šagát, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Sikora, Hromas – Kubinčák, Jíra, Zálešák – Račuk, Kůs, Y. Treille – Lušňák

Schwarz – Čakajík, Derner, Štich, Jánošík, Moravec, Výtisk, Ulrych – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Pospíšil, Filippi, Víšek – Bárta, T. Urban, Kica – Vantuch, Galamboš, Jonák – Bulík

Chomutov i Liberec na tom v letošním ročníku nejsou zrovna dobře, a tak poslední dva týmy extraligy potřebují každý bod. Z počáteční opatrné hry obou stran se nakonec oponenti ze severu Čech rozhodli vyjít dopředu, z čehož se vyrojily dva rychlé góly. Domácí poslal ve 13. minutě do vedení Karel Hromas, když se dostal k odraženému kotouči po střele Macháčka.

Bílí Tygři však odpověděli překvapivě rychle. Jen o třiadvacet vteřin později se dostal ke slovu Tomáš Pospíšil, který projel chomutovskou obranu a zakončil pod ruku Kostúra.

Zápas začal nabírat na obrátkách a bylo vidět, že oba týmy si zoufale chtějí z tohoto klání přinést nějaké body. Jan Víšek a Marek Sikora se po schrumáži ve třetině Chomutova do sebe pustili a rozhodčí vylučoval na obou stranách. Odjezd na trestnou se na chvilku zkomplikoval, když si Jan Víšek spletl místo a už usedal na lavici domácích, odkud ho ale Sikora slovně vykázal.

Nastává 18. minuta zápasu a liberečtí otáčejí vývoj. Trefil se totiž znovu Tomáš Pospíšil, po střele Davida Šticha. Domácí gólman pak neměl proti dorážce šanci.

Následovala druhá perioda, která nabídla gólů ještě více. Již ve dvaadvacáté minutě zvýšil v přesilovce na 1:3 Tomáš Pospíšil, který tím završil svůj hattrick a Matúš Kostúr byl v domácí brance vystřídán Milanem Řehořem.

Reakce Chomutova na sebe nenechala dlouho čekat, Karel Hromas snížil zpět na rozdíl jediné branky.

Do této chvíle jsme tedy znali pouze dvě jména střelců. Než se ovšem Liberec odhodlal k definitivnímu rozhodnutí zápasu již ve druhé třetině. Stále běžela dvaadvacátá minuta a Tygři přidali další branku. Petr Nedvěd se dokázal přes Řehoře protlačit, když nějakým způsobem protlačil puk až za brankovou čáru.

To však zdaleka nebylo vše. Ve 29. minutě ujel Tomáš Urban obraně Pirátů a předvedl skvělý blafák, na který Řehoř nestačil. Šestý gól hosté do klece domácích také dostali. Vstřelil jej Lukáš Vantuch a to už je velký gólový rozdíl.

4:1 ve druhé třetině, z pohledu hostů z Liberce.

Svěřenci nového trenéra Pavla Hynka měli do poslední třetiny velmi dobře nakročeno, čtyřgólový distanc Chomutova se zdál být nepřekonatelný. Podle toho také Bílí Tygři do této dvacetiminutovky přistupovali. Chomutov se sice snažil o vytvoření tlaku, ale Liberečtí se bránili úspěšně.

Gólu se Piráti nedočkali ani po přečíslení 2 na 1. Štěpán Hřebejk zvolil střelu, kterou Marek Schwarz pokryl.

Domácí hráči už neměli moc času, přesto se jim podařilo jednou skórovat. Na 3:6 upravil slovenský útočník Patrik Lušňák, který zavěsil pod víko Schwarzovy klece. To však bylo od Pirátů vše.

V samém závěru, po odpískání konce zápasu si diváci mohli prohlédnout nefalšovanou bitku kanaďana Bretta Palina a libereckého Davida Šticha. Oba aktéři si však poté podali ruce.