Tygři odcházejí z divoké přestřelky jako vítězové

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Sice zápas vypadal ze začátku dost neškodně, nakonec ale přinesl hned dvanáct gólů. Jako první se dostali do vedení domácí Tygři, hostům se ale podařilo skóre otočit. Přestože Tygři ve druhé třetině dokázali srovnat, do třetí části vstupovali jako vedoucí tým hosté, za stavu 2:3. Právě až třetí třetina přinesla zmiňovanou přestřelku. Nejprve domácí v jedné minutě otočili stav na 4:3, pak hosté srovnali, vzápětí jim ale Tygři utekli na dvoubrankové vedení. To si hosté líbit nenechali a ještě snížili. Když ale zkoušeli power-play, Petr Nedvěd rozhodl o osudu zápasu, který skončil 7:5.

40. kolo, pátek 14. ledna 2011
7:5
(1:1, 1:2, 5:2)

Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Nedvěd, Pavlů), 30. Víšek (Hunkes), 42. Nedvěd (Hořava), 42. Bartovič (Hořava), 56. Víšek (Bartovič, Podkonický), 58. Kudrna (Čakajík, Hunkes), 59. Nedvěd (Kudrna) - 18. Sýkora (Sivák, Kubiš), 24. Vlach (Holík), 34. Důras (Rachůnek), 44. Rachůnek (Důras), 59. Holík (Vondráček, Vlach). Rozhodčí: Blecha, Homola - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 9:9, navíc Vak (LIB) 10 min. osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 5 254. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5.

Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Kolmann - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Bartovič - Ondřej, Vantuch, Špaček - Urban.

PSG Berani Zlín

Duba - Hamrlík, Linhart, Galvas, Grof, Míka, Řezníček, Bořuta, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Vlach, F. Čech - Holík.

Už ve třetí minutě si hosté vybojovali velký tlak, Míka pak vystřelil puk do tyče. Tygři chtěli své štěstí co nejvíce zužitkovat a když se k puku o deset sekund později dostal Jaroslav Kudrna, zlínská obrana mírně zaspala a liberecký útočník prošel až k Dubovi, kterého prostřelil po pěkné stahovačce – 1:0. Berani ale po gólu pokračovali ve své nadvládě, což přineslo několik dalších pěkných akcí. Tygři si ale vykoledovali dvě přesilovky, což pomalu vyvažovalo hru.

Beranům se ale i v oslabení povedlo utéct, nejblíže brance byl v jedenácté minutě Tomáš Sýkora, na kterého domácí defenziva úplně zapomněla. Brankář Pinc ale v brance zůstal a Sýkorovu střelu nepustil skrz mezírku mezi betony. V patnácté minutě sudí potrestali Marka Trončinského a v následující přesilovce Berani získali zpět tlak. Ten drželi i chvilku po konci početní výhody, až se konečně prosadil Tomáš Sýkora, který zakončoval nádhernou kombinaci se Sivákem backhadnovou kličkou – 1:1. V prvním dějství už se Tygři na návrat do vedení nevzmohli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé části zápasu hosté na nic nečekali a po třech minutách dorazil načatou libereckou obranu Roman Vlach, který dorážel střelu Holíka – 1:2. Hosté dál tlačili a dosáhli až enormní nadvlády. Všechno ale změnila jediná přesilovka. Tygři jí sice nevyužili, natlačili se ale do ofenzivní třetiny a nádherná akce Hunkese s Janem Víškem vyrovnala skóre – 2:2. Hunkes jen nenápadně nahodil puk od hrazení před Dubovu klec, kam najížděl právě Víšek, kterému pak stačilo jen usměrnit puk do branky.

Ve třinácté minutě přišla dost ošemetná situace, sudí pískl hostům příliš mnoho hráčů na ledě, trest ale vzápětí zrušil. Berani tak mohli pokračovat v přesilovce, kterou rázem využili, když Rachůnkovu střelu za záda strážce domácí svatyně dorazil Michal Důras - 2:3. Po minutce se dostali do přesilovky opět domácí, pěknými střelami zahrozili Tomáš Vak a Milan Bartovič, oba střelce ale zastavil Duba. Tygři se snažili dál, do konce třetiny ale nic nevymysleli.

Za to do třetího dějství vstoupili ve velkém stylu. Po pár střelách se nečekaně prosadil celkem neškodnou střelou z levého kruhu Petr Nedvěd, který ale úplně překvapil Dubu – 3:3. Domácí fanoušci nemuseli čekat dlouho na otočení stavu, které po pěkné akci zajistil Milan Bartovič - 4:3. Velkou roli při obou brankách hrál díky svým přihrávkám Miloslav Hořava. Hosté si nenechali otočení skóre líbit a ve čtvrté minutě nastartoval trysky Michal Důras, který zavezl dost pěkně puk před branku, kam si pro dorážku dojel Ivan Rachůnek - 4:4. Další velké šance přišly až v sedmé minutě, kdy si na Dubu vystřelili Vak a Čakajík, gól ale nepadl.

V desáté minutě se zjevila velká hrozba, když se do brejku dostal Rachůnek, který místo zakončení zvolil pas k Balánovi a ten akci úplně zkazil. Pak převzala žezlo nad zápasem vyrovnanost a rozhodla se, že povolí několik šancí na obou stranách. Na začátku sedmnácté minuty ale zavolila pro domácí, když se prosadil Jan Víšek, který tečoval střelu Bartoviče – 5:4. Nebylo to vše. Po minutě a šesti minutách zavezl po křídle do útočného pásma kotouč Martin Čakajík, který našel Jaroslava Kudrnu a ten zavěsil do protipohybu brankáře Zlína – 6:4. Dvoubrankové vedení šelmám moc dlouho nevydrželo, protože se v devatenácté minutě trefil po krásné kombinaci s Ondráčkem Petr Holík - 6:5.

Vypadalo to na drama a Zlín se rozhodl odvolat Dubu z branky. Toho využil celkem pohotově Petr Nedvěd, který prázdnou branku trefil už ze středního pásma – 7:5. Při další přesilovce se kouč Venera rozhodl Dubu odvolat ještě jednou, žádný gól už ale nepadl a tak je závěrečné skóre 7:5.