Tygří obrat dokonal Ondřej Hruška

Date of publication Author Rachota Jan

Ve čtvrté minutě to s Bílými Tygry vypadalo zle. Po dvou využitých přesilových hrách vedli domácí Orli 2:0 a dál nenechali Liberecké dýchat. Ve druhé třetině však přišel mocný tygří obrat a v 40. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:3. To vydrželo i přes celou třetí třetinu a Bílí Tygři se tak vrátili díky vítězství na první místo extraligové tabulky. Vítěznou branku Tygrů vstřelil <b>Ondřej Hruška</b>.

32. kolo, sobota 09. prosince 2006
2:3
(2:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Růžička (Erat), 4. Padělek (Bičánek) - 22. Klimenta (Čutta), 34. Víšek (Čutta), 39. Hruška (Procházka). Rozhodčí: Homola - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:8, navíc Procházka (LIB) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1939. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Orli Znojmo

Trvaj - Kotaška, Jareš, Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Erat - A. Padělek, Haman, Plášek - V. Říha, J. Svoboda, Beroun.

Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Rýgl, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Dušek, Jech.

Znojmo nezačalo proti týmu ze severu Čech vůbec špatně. Už po 16 sekundách se ke kotouči dostal Erat a našel mezi kruhy dobře najetého Růžičku, který vymetl levý růžek Hniličkovy branky. Na druhé straně se do dobré příležitosti dostal Vaic, ale nezamířil přesně. Ve 4. minutě vedli domácí už o dvě branky. Bičánek tvrdě vypálil od modré a Padělek pohotově dorazil. Liberec se do velkých příležitostí příliš nedostával. Střílel spíš z dálky. V 11. minutě se v situaci dva na jednoho ocitli Novák spolu s Vaicem. Prvně jmenovaný volil místo přihrávky střelu, se kterou si Trvaj poradil. Zápas se nadále vyvíjel v režii domácích. Hosté hrozili maximálně střelami ze středního pásma. Největší možnost na zvýšení skóre měli Orli v 15. minutě, kdy hráli dvojnásobnou přesilovku. Jareš však před brankou těsně minul kotouč a se střelami Kotašky a Bičánka si liberecký gólman poradil.

Na začátku druhé třetiny se podařilo Liberci snížit. Do samostatného nájezdu poslal Čutta Klimentu, který střelou mezi nohy nedal Trvajovi šanci. V přesilové hře unikl znojemským zadákům Pletka, ale míchal s kotoučem tak dlouho, až o něj přišel. Tvrdou ranou se prezentoval Jiruš, znojemský gólman vyrážečkou pokus zneškodnil. Ve 26. minutě bylo dusno na obou stranách. Nejdříve se pokoušel Dopita přihrát před branku volnému Eratovi, ale přihrávka byla zblokována. Na druhé straně pálil nebezpečně Vaic, ale taktéž bez úspěchu. O dvě minuty později se před Trvajem sám zjevil Podkonický a zkusil kotouč propasovat kolem pravé tyčky. Domácí gólman si však volné místo pohlídal. Za další dvě minuty se v šanci ocitl Procházka, zkusil střelu mezi betony, ale Trvaj je včas sklapl. Ve 34. minutě se podařilo Liberci vyrovnat. Čutta od modré čáry jen tak nahazoval puk a Víšek ho stihl ještě tečovat do sítě. To však nebylo ze strany Bílých Tygrů vše. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky přihrál zpoza branky Procházka Hruškovi, ten "vymáchal" Trvaje, a pod břevno zavěsil.

Do závěrečné části nastupovali Orli oslabeni o jednoho hráče. I tak se jim málem podařilo vyrovnat, když se Haman pokusil vyslat do samostatného úniku Pláška. Na druhé straně střílel od modré Podkonický, ale našel jen dobře položený beton. Ve 48. minutě mohl Liberec přidat další gól, ale Víšek trefil pouze tyč. Orli prahnuli po vyrovnání. K dispozici jim mělo být i několik nabídnutých přesilových her. Ale ani Haman a po něm i Dopita brankáře Hniličku nepřekonali. Na závěr třetiny zkusilo Znojmo hru bez brankáře. Avšak jejich plány na vyrovnání mohl po pár sekundách zhatit Podkonický, který zachytil kotouč na červené čáře a jel sám na prázdnou branku. Mířil však jen do boční konstrukce. Orli měli velkou možnost srovnatí o necelou minutu později. Za úmyslné posunutí branky nařídil sudí Homola trestné střílení, které však Erat neproměnil.