Tygři nedokázali zastavit rozjeté Kladno

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Liberečtí začali skvěle a zásluhou <b>Václava Pletky</b> vedli už od šestnácté sekundy. Kladno však potvrdilo svou povánoční formu a zápas vyrovnalo. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec byli díky Pavlu Paterovi šťastnější hosté.

43. kolo, neděle 20. ledna 2008
2:3sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Pletka (Kašpařík), 23. Čermák (Pletka) - 24. M. Procházka (Patera), 48. Kalla (Z. Nedvěd), rozhodující nájezd Patera. Rozhodčí: Šindler - Kis, Padevět. Vyloučení: 5:6, navíc Ševc (KLA) 10 min + do konce. Využití: Bez využití. Diváci: 5740. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Pinc - Moravec, Zíb, Hunkes, Krstev, Žabka, Derner, Kočí, Holub - Čermák, Kašpařík, Pletka, Bartovič, Pabiška, Víšek, Vantuch, Dušek, Šachl, Rapáč, Rýgl, Jech

Rytíři Kladno

Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Tročinský, Štěpánek, Ševc, Šmach, Růžička - Diviš, Patera, Procházka, Gulaš, Gardoň, Kuchler, Horna, Kalla, Nedvěd, Rudovský, Čuřilla, Tomajko, Frolík

1. třetina

Tygři nastoupili do zápasu s novým kapitánem Pletkou, jelikož obvyklý vůdce Libereckých Stanislav Procházka má natržené vazy v koleni a bude chybět minimálně do play-off. A právě Václav Pletka v šestnácté sekundě zápasu poprvé rozjásal domácí fanoušky. Po vhazování se puku chopil Čermák, přihrál ho před bránu a tam Pletka ve spolupráci s Kašpaříkem dotlačil kotouč za Kopřivu. Kladno mohlo odpovědět hned za pár vteřin, ale Rutkovského střela v přečíslení dva na jednoho našla jen betony Marka Pince.

V deváté minutě se naskytla možnost na vyrovnání Jaroslavu Kallovi. Jenže po přesilovkové kombinaci, která ze hry vyřadila Pince, se mu nepodařilo zasunout kotouč do odkryté brány. Kladno tak nevyužilo ani jedno ze dvou Pletkových vyloučení. Podobná možnost se naskytla i Liberci, ani on si však nevytvořil větší šanci. Minutu a půl před koncem první části mohl náskok zvýšit Leoš Čermák, Kopřiva si však se štěstím s jeho jedovatou ranou poradil. Po třetině plné přesilovek a oslabení se tak odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

2. třetina

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté a zasypali Pince několika ranami, Hájek se svými opakovanými pokusy ale neuspěl. Třiadvacátá minuta přinesla další skvělý okamžik Václava Pletky. Zpoza brány poslal pas na úplně volného Leoše Čermáka, který chladnokrevně poslal puk pod víko Kopřivovy klece. Ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, prakticky ihned po vhazování se elitní formace Středočechů nastěhovala před bránu a po Paterově příhře snížil nekrytý Martin Procházka na 2:1.

Hra se poté výrazně zrychlila a oba golmani se museli mít na pozoru. Na jedné straně zahrozil Gulaš, na druhé měl zase štěstí Kopřiva, když Žabkova dorážka skončila těsně vedle jeho levé tyče. V sedmatřicáté minutě oslabil Kladno nejproduktivnější obránce mužstva Martin Ševc, když dostal trest do konce utkání za nesportovní chování. Ševc poté určitě chyběl při následném vyloučení Krsteva, a tak byl rozdíl po druhé třetině stále jednobrankový, rozdíl byl pouze v tom, že oba týmy přidaly na svůj účet jeden gól.

3. třetina

V úvodu třetí části se do šance probíjel Šachl, jeho průnik po pravé straně ale něměl velkou naději na úspěch, jelikož se už dostal do značného úhlu. I přesto, že skóre bylo nepříznivější pro hosty, tak se Tygři tlačili do útoku. Zkoušeli Kopřivovu pozornost ze všech pozic a vybojovali si i faul Kladna. Hosté se tak až do čtvrtiny třetí třetiny nedostali k ohrožení Pincovy svatyně. Tygři byli sice aktivnější, gól však střelili Kladenští. Nedvěd si poradil se dvěma libereckými obránci a následně naservíroval krásnou přihrávku Jaroslavu Kallovi, jenž se při podobných příležitostech nemýlí, a vyrovnal tak na 2:2.

Bílí Tygři byli i dál lepším týmem a tlačili se více do branky, ale Vantuchova šance gólem neskončila a úspěch nepřinesla ani Bartovičova střela z otočky. Hosté tak stále drželi nerozhodný stav. Pět minut před koncem třetí třetiny se Liberec dostal do obrovského tlaku a soupeře prakticky nepustil z vlastního pásma, jenže Kopřiva stále odolával. Už v šedesáté minutě se v přesilovce k velkému sólu rozjel Leoš Čermák, prokličkoval se přes všechny protihráče, ale Kopřivu neprostřelil. Za velkého potlesku kladenských fanoušků, tak zápas směřoval do prodloužení.

Prodloužení a nájezdy

Tygři si do něho přinesli třicetisekundovou výhodu přesilové hry, a nasadili tak do hry tři útočníky s jediným obráncem Žabkou, tato formace se však také neprosadila. V polovině nastavené hry mohlo rozhodnout Kladno, Horna byl v dobré pozici před Pincem, liberecká jednička si ale s jeho pokusem poradila. A když se Horna neprosadil ani podruhé, zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel k nájezdu kladenský Nedvěd, ale jeho pokus byl snadným soustem pro Pince. Dále pak následovala série dvou úspěchů na obou stranách. Za domácí se prosadili Pletka a Čermák, za Středočechy to byli Martin Procházka s Kallou. Rozhodnout tedy mohl stejně jako proti Spartě Jan Víšek, jenže tentokrát neuspěl. V dalších pěti sériích se prosadili jen Bartovič a Nedvěd. V deváté sérii se postavil jako první k puku Čermák, ale blafák mu nevyšel. Na druhé straně kapitán Pavel Patera udělal stejnou kličku, avšak na opačnou stranu a zápas rozhodl. Kladno si tudíž z Liberce odvezlo dva body a dál pokračuje ve své spanilé jízdě.