Tygři navázali na výkon z Ligy mistrů! Porazili Vítkovice 3:1!

Liberec - Během pátečního podvečera byl k vidění v Home Credit Aréně vyrovnaný zápas. Tygři tahali po celých šedesát minut za delší konec, nicméně až do posledních chvil nebylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Teprve 24 vteřin před závěrečnou výhrou pojistil tři body střelou do prázdné branky Radim Šimek!

10. kolo, pátek 07. října 2016
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Ordoš, 24. Lakatoš (Jelínek), 60. R. Šimek (Jelínek) – 26. Baranka (O. Roman, Sloboda). Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:6 navíc Klok (VIT) 5 + do konce utkání utkání naražení zezadu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:20. Diváci: 5 168.

Lašák – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Mojžíš, Pyrochta – Lakatoš, Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Bartovič, Bližňák, D. Špaček – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – J. Mikyska

HC Vítkovice Ridera

Bartošák – Sloboda, Klok, Baranka, Sedlák, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Szturc – Vandas, Kolouch, Olesz (C) – Kafka, Balán, Illéš – Tomi, Hudeček, E. Němec

Diváci se pomalu ještě ani nestihli usadit a hosté se postarali o první vzruch. Za svůj zákrok u mantinelu totiž inkasoval Lukáš Klok pětiminutový trest. Dlouhá přesilovka našemu mužstvu příliš nevyšla. Po dvou minutách byl totiž vyloučen Dominik Lakatoš a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Do větší šance se tak dostal až v polovině úvodní části Petr Jelínek po přihrávce Lukáše Krenželoka.

Rána z velmi dobré pozice ale na Bartošáka nestačila, mladý brankář kotouč nadvakrát ukryl ve své výstroji. Liberecké příliš neproměněná šance mrzet nemusela, deset vteřin před závěrem úvodního dějství totiž skórovali. Kotouče se ve středním pásmu chopil Jan Ordoš, prokličkoval mezi dvěma obránci a zavěsil přesně pod víko.

Přesně jak Tygři ukončili první třetinu, začali tu druhou. Nejprve sice po Ševcově ráně vznikl před brankou Vítkovic pouze velký zmatek, s nímž si dokázal Bartošák poradit To však neplatilo pro ránu Dominika Lakatoše o pár chvil později, liberecký forvard nedal střelou z mezikruží gólmanovi celku z Moravskoslezského kraje žádnou šanci.

O pár chvil později mohl potvrdit vedení po Svačinově přihrávce z pravé strany Bulíř. Jeho dělovku i dorážku však Bartošák zneškodnil. V šestadvacáté minutě přišlo při početní výhodě hostů snížení. Bombu Ivana Baranky Lašák kvůli dobré cloně neviděl, kvůli čemuž nestihl puk zachytit. Našemu mužstvu mohl vrátit dvougólové vedení Svačina, jenž obdržel perfektní přihrávku od Bartoviče, Bartošák nestihl zareagovat, nicméně kotouč nakonec zamířil mimo tři tyče.

Do třetí periody naskočili svěřenci trenéra Filipa Pešána opět aktivněji. Nebezpečně pálil Stránský z levé strany. Zanedlouho Dernerovo střílené nahození od modré čáry tečoval Lukáš Krenželok, Bartošák i s trochou štěstí stihl na pokus reagovat. V padesáté minutě se však ozvali i hosté. Kolouch mohl zmrazit Home Credit Arénu, když se ocitl osamocený v dobré pozici. Lašák nakonec dokázal fantastickým zákrokem lapačkou vyrazit do bezpečí.

V samotném závěru duelu nabídl možnost potvrzení vítězství Tygrům Illéš, který byl vyloučen za hrubost. Radivojevičova dělovka, jež byla zřejmě největší šancí během přesilovky, ale prolétla jen těsně vedle tyče. A tak definitivně fanoušky uklidnil až čtyřiadvacet sekund před závěrečnou sirénou Radim Šimek

Jakub Petr
„Pro nás bylo zásadní, že jsme hráli v kombinované sestavě. V půlce zápasu se nám navíc zranil Ivan Baranka, což byl zásah poměrně zásadní. Musím mužstvo pochválit za nasazení a obětavost. Kvalita byla na straně domácích, o čemž vypovídá i počet střel a šancí. Zápas jsme dotáhli bojovností a skvělým výkonem brankáře až do vypjaté koncovky. Ve třetí třetině jsme měli ještě dvě tutovky, nechci říct, že jsme si bod zasloužili, ale musím zopakovat, že mužstvo musím pochválit. Hrála spousta mladých kluků, kteří ještě nemají zkušenosti. Gratuluji Liberci k výhře.“

„Věděli jsme, že přijede velmi bojovné a organizované mužstvo, což se potvrdilo. Zápas to byl velmi vyrovnaný, nepříjemně se nám proti organizované obraně Vítkovic hrálo v útočném pásmu. Měli jsme k dispozici několik vyložených šancí, nicméně podobně jako kolega musím říct, že jsme utkání zápas neodehráli s lehkostí, ale bojovností. I když zápas asi nebyl úplně pohledný, určitě byl bojovný z obou stran. Jsem rád, že jsme byli šťastnější v závěru.“