Tygři narazili na třineckou ocel

Date of publication Author Jiří Beníšek

Bílí Tygři odjeli do Třince posilněni nedělní výhrou nad Pardubicemi. Do utkání vstoupili lépe a již ve 4. minutě je dostal <b>Petr Vampola</b> (na snímku) do vedení, když dorazil za Vojtkova záda střelu Rozsívala. Třinec se ale rychle oklepal, Kucharczyk tečoval Pletkovu střelu. Hned v úvodu druhé třetiny padl další gól do sítě Bílých Tygrů, a opět u toho byl Pletka. Liberečtí se nevzdávali, ale hvězda večera, domácí brankář Vojtek držel těsné vedení Třince. V době největšího tlaku v závěru utkání se rozjel přes celé kluziště Štefanka a definitivně rozhodl zápas. Třinec vydřel nad Bílými Tygry vítězství 3:1. Liberec tak už čtyři zápasy nevyhrál v normální hrací době a stejně tak čtyřikrát za sebou nedokázal zvítězit na ledě soupeře.

37. kolo, úterý 06. ledna 2004
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 6. Kucharczyk (Pletka, Žabka), 22. Pletka (Král, Malinský), 57. Štefanka - 4. Vampola (Rozsíval, Hanzlík). Rozhodčí: Rejthar - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7, navíc Čermák, Vampola (oba Liberec) 10 minut. Využití: 0:0. Diváci: 3062

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Hunkes, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Žabka, F. Štefanka - Janků, Martynek, Pavelek - Kucharczyk, R. Král, Pletka - Bordowski, Ivan (23. - 40. Polanský), Melenovský. Trenéři: Marek, Mach.

Falta - Čakajík, Moravec, Jiruš, Holub, Ťupa, Jiří Hanzlík - Hašek, Plodek, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň. Trenéři: Paleček, Nedvěd, Dvořák

Nástup do utkání měli lepší Bílí Tygři. Během prvních tří minut pálil Plodek a po něm Vampola, střely si ale cestu do sítě nenašly. Ujala se až ta ve 4. minutě. Patrik Rozsíval střílel od modré, Vojtek jen vyrazil puk před sebe a Petr VAMPOLA jej pohodlně doklepl do sítě. Domácí borci kontrovali za velmi krátkou dobu. Václav Pletka střílel ostře od levého mantinelu a Radim KUCHARCZYK tečoval jeho střelu za Faltova záda. Proti takovéto střele je bezmocný každý brankář. Vyrovnáno 1:1. Bílí Tygři i nadále hráli aktivní hokej, šance měli Korhoň a Kašpařík. Domácí opláceli stejnou mincí, ve velké šanci byla v 17. minutě řada vedená Ivanem. Na konci třetiny nabídl chybující Král libereckým další šanci na změnu skóre, ale Čermák to odmítl.

V úvodu druhé třetiny, ve 22. minutě se pokusil Malinský vysunout do brejku Krále, ten puk nezachytil, ale dojel si ho a přihrál před branku, kde byl Václav PLETKA. Ten nezaváhal a prostřelil Faltu, zaznamenal druhý bod v utkání a hlavně, jak se později ukázalo, vítězný gól. I v dalším průběhu druhé třetiny se hlavně bojovalo, velké šance na obou stranách likvidovali brankáři. Tu největší domácí zmařil ve 34. minutě dobře hrající Pletka, když po nájezdu překonal bezmocného Faltu, puk šel ale kousek vedle tyče. Domácí pak měli další šance. Půl minuty před koncem třetiny se dostal do slibné příležitosti Korhoň, jenž branku domácích přestřelil.

Třetí třetina se nesla ve znamení tlaku Bílých Tygrů. Ve 45. minutě si vypracoval šanci Novák, ale Vojtek jeho střelu zlikvidoval koncem betonu. O dvě minuty později tečoval Procházka střelu před Vojtkem, ten měl štěstí, že to šlo do jeho těla. Ve 49. minutě naopak neudržitelný Pletka zatopil obraně Bílých Tygrů, za záchrannou brzdu včas zatáhl, byť za cenu faulu, Čakajík. Pak následovala série vyloučení, Čermák dostal v 52. minutě 2+10 minut za vražení na hrazení a do konce utkání v ofenzívě chyběl. Aby toho nebylo málo, v 55. minutě se utkali Martynek s Vampolou, oba dostali po dvou minutách. Petr Vampola navíc neudržel nervy na uzdě a "vyfasoval" tak 10 minut za nesportovní chování. Další oslabení ofenzívy! Liberec se nadechoval k závěrečnému náporu, stejně jako v neděli s Pardubicemi, ale zmrazil je Filip ŠTEFANKA. V 57. minutě vzal puk, projel celým kluzištěm, jel mu i Pletka, ale Štefanka zvolil střelu a definitivně tak uklidnil své spoluhráče, zvýšil na 3:1. Liberečtí to přesto ještě zkoušeli, od modré pálil Čakajík, pak i Ťupa, Vojtek spolu s obránci se překonávali. V poslední minutě zbrzdilo slibnou akci Bílých Tygrů postavení mimo hru a Třinec už vydřené vítězství uhájil.