Tygři na Spartu nestačili, podlehli jí tříbrankovým rozdílem

Date of publication Author Tereza Velikovská, Tomáš Dolejš

Praha/Liberec - Liberečtí vyrazili na další přípravné utkání do Prahy, kde na ně čekala tamní Sparta. Severočeši byli nabuzeni zlepšujícími se výkony, ale na pražský tým nestačili. Sparťané rozložili branky do všech třetin a zvítězili 3:0.

přát., čtvrtek 14. srpna 2014
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Cingel (Sabolič, Pilař), 35. Buchtele (Réway, Polášek), 56. Rolinek (Kumstát). Rozhodčí: Würtherle – Špůr, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 057. Průběh utkání: 3:0.

Staňa – Ďaloga, Pilař, Barinka, Piskáček, Polášek, Hrbas, Švrček – Cingel, Hlinka, Sabolič, Rolinek, Bahenský, Kumstát, Buchtele, Přibyl, Réway, Volek, Torquato, Chlapík, Dvořáček

Lašák – Škoula, Voráček, Vitásek, Ulrych, Gřegořek, Plutnar, Šimek – Krenželok, Jelínek, Vampola, Bulíř, Filippi, Valský, Víšek, Urban, Jass, Kica, Jonák, Psota

Ve čtvrtém přípravném utkání čekala sparťany první konfrontace s celkem z Tipsport extraligy. Do Holešovic dorazili po medvědech ze Záhřebu také tygři z Liberce, a sparťanského gólmana Staňu tak čekal souboj s kolegou ze slovenské reprezentace Janem Lašákem. Jako první musel zasahovat právě liberecký gólman, a to proti Saboličovi. Jeho první pokus pokryl, o chvíli později nestihl zasáhnout proti backhandové kličce slovinského útočníka, ale kotouč zastavila tyčka. Sparťané následně v klidu zvládli první oslabení, až po něm se do šance prodral liberecký Jonák. Puk však jen prosvištěl vedle tyče.

Šancemi se v první třetině šetřilo, na tu další se čekalo až do souhry nahrávajícího Bahenského s Ďalogou, který ale u pravé tyčky promáchl. Další vzrušení nastalo tři minuty před pauzou u trestných lavic, kde se do sebe pustili Torquato a Jass. Lotyšský krajánek v dresu Liberce přetlačil sparťanského Kanaďana na body. V době, kdy seděli oba na trestné, se k Jassovi přidal ještě Krenželok a Sparta 13 sekund před sirénou přesilovku využila. Sabolič předložil puk Lukáši Cingelovi, který se trefil nad betonem přesouvajícího se Lašáka.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky zkoušel Réway přihrávkou zpoza branky najít volné spoluhráče, ale Lašák sám hokejkou jeho přihrávku překazil. Na druhé straně se dostal do velké příležitosti Jass, ale Staňa jeho pokus vyrazil a nikdo z Libereckých se nedostal k dorážce. Hned z protiútoku kontroval pěknou akci Přibyl, o chvíli později neuspěli ani Hlinka ve spolupráci se Saboličem.

Podruhé se tak síťka za zády Lašáka rozvlnila až pět minut před koncem druhé třetiny. Réway připravil v přesilové hře krásnou křižnou nahrávkou gólovou situaci pro Jana Buchteleho, který střelou z první poslal kotouč do odkryté branky Liberce. Bílí Tygři mohli ale vzápětí snížit zpět na rozdíl jediného gólu. Nejprve měl velkou šanci Vampola, poté hosté ujížděli ve třech na jednoho, ale Valský místo nahrávky spoluhráčům zvolil střelu do Stani. Těsně před přestávkou ještě Přibyl dobře vybojoval puk a posunul ho na Buchteleho, ten mu ho vrátil, střela Přibyla však mířila vedle.

V úvodu závěrečného dějství si oba týmy zahrály v početní výhodě, ovšem bez gólového efektu na jedné či druhé straně. Ačkoliv si hráči právě ve třetí třetině vytvořili zdaleka nejvíc gólových příležitostí, na gól se čekalo hodně dlouho. Chlapíkovu střelu z levé strany Lašák pokryl, Réway po hezkém průniku přestřelil. S ubývajícími minutami tlak Sparty sílil a čtyři minuty před koncem konečně vyústil ve třetí branku. Kapitán Tomáš Rolinek obkroužil branku a nachytal Lašáka, kterému procedil kotouč okolo tyčky do branky.

Čtvrtou trefu mohl ještě v samostatném úniku přidat Polášek, ale trefil jen Lašákův beton. Po skončení zápasu si měly oba týmy cvičně zkusit tři série nájezdů, nakonec se jich jelo sedm. Na sparťanské straně uspěli Sabolič, Cingel a hned dvakrát Réway. V osmé sérii nakonec rozhodl hostující Filippi o tom, že si Liberec připíše výhru alespoň v dovedností disciplíně.