Tygři na Biel nestačili, prohráli 3:1

Date of publication Author Ondřej Flanderka

B i e l - Turné po Švýcarsku zahájili Tygři přátelským duelem v Bielu, který se jim ale příliš nevydařil a svěřenci trenéra Kalouse odešli poraženi po výsledku 1:3. Jedinou branku Liberce zaznamenal po přesném pasu kapitána Nedvěda <b>Tomáš Klimenta</b>. Už zítra čeká Tygry další ostrý test v podobě duelu se švýcarským mistrem z Davosu.

přát., úterý 18. srpna 2009
(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 17. Brown (Beccarelli), 24. Trunz (Peter), 32. Beccarelli (Lötscher, Peter) – 26. Klimenta (Nedvěd). Rozhodčí: Eichmann – Huggenberger, Marti. Vyloučení: 6:7, navíc Fata (BIE) na 10min. Využití: 2:0. Diváci: 1239. Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1

Eis-Hockey-Club Biel AG

Caminada – Frölicher, Gossweiter, Jackman, Meyer, Schneeberger, Seydoux, Steinegger, Trunz – Beccarelli, Brown, Ehrensperger, Fata, Gloor, Lötscher, Nüssli, Peter, Truttmann, Tschannen, Tschantré, Zigerli.

Fikrt – Rýgl, Čakajík, Harant, Kolmann, Derner, Hunkes, Holub, Jareš – Podkonický, Nedvěd, Klimenta – Dušek, Plodek, Špaček – Blatný, Vantuch, Ondřej – Bárta, Urban, Jech.

Utkání odstartovala rychlá akce domácích a střela Tschannena, se kterou si Fikrt, který dostal přednost před Leinonenem, poradil. Pak už ale převzali iniciativu hosté z Liberce a předvedli divákům v Bielu několik smělých střeleckých pokusů. Za zmínku stojí švih Hunkese, rána Ondřeje nebo jedovka Haranta. Všechny pokusy ale Pascal Caminada pokryl. Tygři pak nevyužili ani dvě přesilovky, ve kterých se sice dokázali usadit v útočném pásmu, k přímému ohrožení branky se ale nedostali.

Když pak na druhé straně faulovali Severočeši, dokázali domácí skórovat ještě během výhody. Beccarelli zatáhl kotouč do útočného pásma, počkal si na Curtise Browna, kterému předložil kotouč před poloodkrytou branku, a domácí vedli 1:0. Tygři odpověděli pokusem Ondřeje z otočky, i ten ale Caminada vyrazil. A když Biel nepotrestal drobné zaváhání Fikrta, odcházelo se do kabin za těsného vedení švýcarského klubu.

Prostřední část načala šance Duška po střele Kolmana, Caminada ale dokázal prostor u tyčky ucpat, a tak se radovali opět domácí. Při vyloučení Hunkese napřáhl na modré Adrian Trunz a střelou těsně nad ledem k tyčce překonal Fikrta – 2:0. Tygří odpověď ale byla blesková. Nedvěd vystihl chybnou rozehrávku domácích, a v úniku dvou na jednoho spolu s Tomášem Klimentou zvolil přesnou přihrávku, kterou liberecká „32“ tečovala nad Caminadovu vyrážečku.

Vyrovnání měl na hokejce Podkonický, ke kterému se dostala zblokovaná střela Rýgla, slovenský centr ale netrefil puk ideálně a Caminada jej dokázal zastavit ještě před brankovou čárou. Když po přesném pasu Nedvěda neuspěl sám před brankářem ani Klimenta, potrestali domácí opět libereckou neproduktivitu. Po zbytečném faulu Blatného v útočném pásmu si hosté vytvořili v přesilovce tlak, Lötscher sjel s pukem za bránu, odkud ho vrátil mezi kruhy zcela volnému Mauru Beccarellimu, a ten korunoval svůj výborný výkon trefou nad Fikrtovu lapačku. Po čtyřiceti minutách tak Biel vedl 3:1.

V úvodu závěrečné třetiny dohrávali domácí přesilovku a v ní pořádně zatopili před Fikrtem. Další dobrou šanci měli, když už se pokračovalo v pěti na obou stranách, konkrétně Tschannen, Fikrtova lapačka ale byla na místě. Biel byl i nadále aktivnější a Severočeši zahrozili pouze po akci Podkonického a Bárty. Svěřenci trenéra Kalouse pak sice dokázali ubránit dlouhé oslabení ve třech proti pěti, před branku Caminady se ale příliš nedostávali. Závěr utkání už tolik šancí nepřinesl, až při více jak minutové power-play Liberce se Tygři nastěhovali před branku domácích, gól už ale nepadl, a po výhře 3:1 se tak z výhry radovali hráči švýcarského celku.

přát., úterý 18. srpna 2009
(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Eis-Hockey-Club Biel AG