Tygři konečně vyhráli, porazili Znojmo 4:1

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Sérii šesti porážek v řadě přerušili Bílí Tygři v pondělí, kdy na svém ledě porazili Znojmo jasně 4:1. Velký podíl na vítězství měl útočník Václav Nedorost, který si připsal jeden gól a jednu asistenci, jistý výkon podal i brankář <b>Milan Hnilička</b>. Z výhry se radovala i nová posila Liberce Petr Nedvěd, který odehrál pod Ještědem premiérové utkání v sezóně.

12. kolo, pondělí 06. října 2008
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Nedorost (Moravec, Jiruš), 23. Pletka (Nedorost, Kašpařík), 44. Bartovič (Hunkes), 48. Zíb (Žabka, Klimenta) - 16. Haman (Růžička). Rozhodčí: Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3912. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 1:0,1:1,4:1.

Hnilička - Moravec, Jiruš - Zíb, Žabka - Modrý, Hunkes - Harant, Derner - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Podkonický, Šachl - Klimenta, Nedvěd, Blatný - Vantuch, Plodek, Špaček.

Orli Znojmo

Trvaj - Bičánek, Tesařík - Mojžíš, Rýgl - Štach, Švrček - Mrázek, Chvátal - Erat, Selingr, Demel, Procházka, Růžička, Plášek, Haman, Kucharczyk, Čachotský, Meidl, Svoboda.

Domácí už do utkání nasadili novou posilu Petra Nedvěda, který nastoupil ve třetí formaci s Blatným a Klimentou. Znojmu naopak stále schází veterán Dopita a hosté se tak i na severu Čech museli obejít bez něj.

Vstup do zápasu měli lepší domácí, kteří hned v prvních dvou minutách několikrát prověřili Trvaje. Hostující gólman si poradil se střelou Pletky a na druhé straně se v první šanci ocitl Čachotský, Hnilička si s jeho střelou nadvakrát poradil. První branky se diváci v Tipsport areně dočkali v osmé minutě, kdy Jiruš vysunul Václava Nedorosta, ten se vyhnul obránci a střelou vedle betonu Trvaje poslal domácí do vedení.

V závěru dvanácté minuty měli Tygři výhodu přesilovky, kterou ale příliš nezvládli a naopak během několika následujících minut odešli za katr Modrý, Žabka a Jiruš a hosté si zahráli dlouhou početní výhodu pět na tři. Znojemským vázla kombinace, zahrozili až bombou Bičánka, kterou schoval do lapačky Hnilička. V závěru šestnácté minuty už se ale hosté dostali před Hniličku a po závaru před ním protlačil kotouč za brankovou čáru Radek Haman.

V závěru první části ještě nebezpečně pálil ex-liberecký bek Rýgl, jeho dělovka minula domácí brankou jen o centimetry a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, Klimenta se sice ještě neprosadil, přesná střela Václav Pletky do rohu branky už se ale ujala a domácí se podruhé dostali do vedení. Liberečtí mohli svůj těsný náskok zvýšit v šestadvacáté minutě, kdy hráli přesilovku, ta se jim ale nevydařila a naopak to mohl být Mojžíš, který se vrátil z trestné lavice a po zaváhání Jiruše jel sám na Hniličku, ten si střelu doprostřed branky pohlídal a podržel domácí.

Orli se ale nevzdali a i po druhém inkasovaném gólu se snažili o vyrovnání. Svou mírnou herní převahu ale nedokázali hosté přetavit v branku ani po dobré střele Erata, která minula klec Hniličky jen o kousek, ani po nebezpečném nahození Chvátala a dorážce Meidela. Další výbornou šanci měl Plášek, který se dostal za Zíba a jel sám na domácího brnkáře, i jeho zakončení ale Hnilička vychytal. Po čtyřiceti minutách byl tak stav 2:1 pro Bílé Tygry.

Třetí třetinu odstartovala šance Procházky, při které znojemského útočníka fauloval Podkonický, a hosté si zahráli přesilovku. Střely Bičánka a Rýgla si Hnilička pohlídal a udeřilo na druhé straně, kde se pohlednou individuální akcí prosadil Milan Bartovič a zvýšil na 3:1. Další šanci měli domácí v sedmačtyřicáté minutě, kdy si na příhru Podkonického najel Modrý, ale i příčinou Svobodova faulu nedokázal zakončit. Příliš ale smutnit nemusel, protože jeho spoluhráči dokázali následnou početní výhodu využít. Na modré čáře napřáhl Lukáš Zíb a jeho střela se zastavila až o síť za Trvajem.

Za hosty mohl v padesáté minutě snížit Mrázek, jeho pokus při přečíslení ale vychytal jistý Hnilička. Závěr zápasu přinesl ještě několik menších šancí na obou stranách, skóre už se ale nezměnilo, a tři body si tak připsali do tabulky Liberečtí.