Tygři jsou krok od postupu, v Chomutově vydřeli třetí čtvrtfinálovou výhru

Date of publication Author

Chomutov/Liberec – Bílí Tygři jsou zatím ve čtvrtfinále play-off stoprocentní. Po dvou domácích výhrách porazili Chomutov i na jeho ledě a v sérii se ujali nadějného vedení 3:0 na zápasy. Postup mohou Liberečtí stvrdit v pondělí, kdy se hraje na ledě Pirátů čtvrtý duel.

ČF3, neděle 20. března 2016
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 5. Růžička (Jánošík, Tejnor) – 35. Mojžíš (Ševc), 47. Řepík (Birner), 60. Vampola. Rozhodčí: Pešina, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Pereťjagin (CHM) trest ve hře. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 129. Střely na branku: 22:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Stav série: 0:3.

Piráti Chomutov

Kristan – Rutta, Skinner, Jánošík, Mrázek, Tejnor, Pereťjagin, Blaha, Dlapa – Červenka, Růžička, Vondrka – Ölvecký, Květoň, Sklenář – Hřebejk, Kämpf, Tomica – Račuk, Kaše, Dušek.

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Šimek – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský – Ordoš.

Pro Tygry bylo utkání na soupeřově ledě zatím nejtěžší zkouškou v sérii. Chomutov výborně bruslil, hrál tvrdě a dlouho držel vedení. Góly ale v pravý čas pálili hosté. Vedení 3:0 v sérii může Liberec uklidnit, ještě nikdy v extraligové historii se totiž nestalo, aby tým tento náskok v play-off ztratil.

Střetnutí se hodně kouskovalo, místy měla hra mizerné tempo. Úvodní dějství se hrálo skoro 50 minut a navrch v něm měli Piráti, kteří také brzy otevřeli skóre. Vampola prohrál před vlastní brankou buly s Vladimírem Růžičkou, útočníka pak nepokryl a syn domácího trenéra doklepl ve vlastním oslabení kotouč odražený od zadního mantinelu do sítě.

Liberečtí měli problémy s chomutovským forčekingem a Piráti ještě do první sirény Lašáka několikrát pozlobili. Ölvecký v přečíslení dvou proti jednomu Tomicovu přihrávku nezužitkoval, později po pasu skvěle hrajícího Červenky pálil Sklenář jen do výstroje brankáře.

Duel zlomila první polovina druhé periody. Ölvecký nejprve z mezikruží namířil svoji střelu švihem do tyče a domácí obránce Pereťjagin krátce nato knokautoval Vlacha a dostal přísně trest ve hře. Pětiminutovou početní převahu ještě hostům nechtěně "vylepšil" Růžička, jenž v obranném pásmu fauloval, a Tygři v přesilovce pět na tři vyrovnali.

Trefil se Tomáš Mojžíš, k němuž doklouzal puk po sražené střele Ševce a Kristana propálil mezi betony. Liberec byl v laufu: Birner v pádu úplně sám před brankovištěm nepřehodil gólmanův beton, o chvíli později zase Výtisk z dálky těsně minul.

Chomutov doplatil na proměňování šancí. Sklenář zkraje závěrečné dvacetiminutovky trestuhodně selhal před odkrytou klecí a David Kaše ve výborné palebné pozici z mezikruží prověřil jen Lašákovu vyrážečku. V té chvíli už však Bílí Tygři vedli: Michal Řepík si od mantinelu najel na střed a ve 47. minutě poslal puk švihem nad Kristanův pravý beton.

Piráti útočili na vyrovnání, ale kýžené trefy se nedočkali. Triumf Liberce mohl z trestného střílení pečetit v čase 56:30 Bulíř, jenže forhendovým blafákem na Kristana nevyzrál. Tygry uklidnil až Petr Vampola trefou do prázdné branky pět sekund před koncem.

Ohlasy po utkání:

Vladimír Růžička
„Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří podali vynikající výkon a více k tomu říkat nemohu. O rozhodčích se v den zápasu bavit nemůžeme.“

Filip Pešán
„Pro nás to byl velmi těžký zápas s urputným soupeřem. Zápasy jsou jako přes kopírák. Drtinou většinu utkání je to vyrovnaná bitva a v závěru máme více sil a trošku více štěstí. Zápasy se zatím kloní na naši stranu a jsem proto rád, že jsme tady uválčili první vítězství.“

ČF3, neděle 20. března 2016
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

Piráti Chomutov