Tygři favorizovaného soupeře nepřekvapili, Boston exhibici ovládl

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři nastoupili v úterý k očekávanému duelu proti bostonským Medvědům, Liberečtí byli v první třetině aktivnějším týmem, poté ale americký celek přidal na obrátkách a zbytek zápasu byl v jeho režii. Jedinou branku tygří smečky zaznamenal Andrej Podkonický.

exhibice, úterý 05. října 2010
1:7
(0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 29. Podkonický (Nedvěd) - 19. Horton (Chára, Krejčí), 23. Bergeron, 31. Caron (Bergeron), 42. Bergeron (Hunwick), 47. Seguin (Boychuk, Bergeron), 48. Cambell (Thornton, Paille), 50. Wheeler (Bergeron, Chára). Rozhodčí: Hribik, Leggo - Sharrers, Blümel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 500. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

Pinc (od 41.Vošvrda) - Výtisk, Hunkes, Čakajík, Derner, Rýgl, Trončinský, Holub, Moravec - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Špaček, Urban, Bárta.

Boston Bruins

Thomas - Chára, Boychuk, Ference, Seidenberg, Stuart, Hunwick - Lucic, Krejčí, Horton, Cambell, Seguin, Paille, Thornton, Wheeler, Recchi, Bergeron, Caron, McQuaid, Marchand, Ryder

Pod Ještědem nastal 5.října hokejový svátek, do Liberce přicestoval celek Bostonu Bruins. Přátelský zápas byl již několik měsíců před úvodním vhazováním beznadějně vyprodán, po střechu napěchovaná a do bílé barvy oblečená Tipsport arena se v úterní večer dočkala ostře sledovaného klání. Ještě před zahájením samotného duelu byl oceněn Jaroslav Nedvěd, jehož dres putoval ke stropu liberecké haly. Po následném ceremoniálu již mohl zápas definitivně vypuknout.

Bitva dvou naprosto odlišných celků ovšem odstartovala v poklidném tempu, do střelecké pozice se ve třetí minutě dostal Podkonický, ale Thomas byl připraven. Na opačné straně hrací plochy prověřil pozornost domácího gólmana Caron, Pinc ale dokázal schovat puk ve výstroji. Liberečtí posléze za mohutné podpory vlastního publika zasypali brankáře Thomase sprškou střel, z mezikruží pálil Špaček a boční síť rozvlnil z následné dorážky Andrej Podkonický.

Tygři pokračovali v aktivní hře, a proti americkému protivníkovi odehráli bez sebemenšího respektu další minuty v útočné třetině. Po ráně Kudrny musel gólman Bruins hbitě máchnout svoji lapačkou, pravým betonem poté odrazil také pumelici Dernera. Hokejisté Bostonu ale krušné chvilky před vlastním gólmanem přečkali bez úhony a minutu a půl před koncem prvního dějství se dostali do vedení.

Po nenápadném protiútoku se dostal ke střele z mezikruží Nathan Horton a poprvé pokořil Pince. V posledních vteřinách prvního dějství ještě předvedl parádní kličkovanou Bergeron, jenž svoji stahovačkou obelstil dvojici domácích zadáků, ale přesně zakončit nedokázal. V první části zápasu byli mírně aktivnější domácí, z nadějných příležitostí se jim však skórovat nepodařilo, a tak přišel tradiční trest v podobě branky obdržené.

Druhou třetinu odstartovala severočeská družina s velkou chutí, avšak aktivní Podkonický nedokázal zakončit po rychlém kolotoči přihrávek do opuštěné svatyně. O chvilku později zachyboval Moravec na vlastní modré čáře a sám na Pince ujížděl Patrice Bergeron, svůj nájezd zakončil pohlednou kličkou a hosté vedli 0:2.

Za dalších šest minut se ale hokejisté v modrobílých úborech dočkali také, do přečíslení uháněl Nedvěd a Andrej Podkonický, který převzal přesný pas od svého spoluhráče a neomylně zavěsil - 1:2. Od tohoto momentu však otěže zápasu definitivně převzal Boston, domácí chvilkami nestíhali rychlosti svých protivníků v červenožlutém.

Důrazný atak Bergerona třetí trefu nepřinesl, jenže hosté branky docílili hned posléze. Jordan Caron poslal kotouč na libereckou branku a Pinc tečoval jeho ránu ramenem do sítě - 1:3. Do liberecké klece mohl další zásah přidat Seidenberg ve spolupráci s Recchim, leč domácí strážce svatyně byl připraven. Prostřední dějství patřilo hostům, kteří se také dostali do zaslouženého vedení.

Do třetí dvacetiminutovky přiklouzal do tygřího brankoviště Vošvrda, který ovšem po necelých dvou minutách inkasoval. Patrice Bergeron znovu předvedl svoji lišáckou kličku a Bruins vedli o tři branky - 1:4. Americký celek nešetřil na útočných výpadech, ve velké šanci se objevil Hunwick, ale bekhendem mezi tři tyče nemířil.

Když ale sedl na trestnou lavici domácí zadák Čakajík, napřáhl na modré čáře Tyler Seguin a nechytatelným příklepem vymetl pavučinky v severočeské svatyni - 1:5. Za dalších devadesát vteřin se obtočil kolem branky Gregory Cambell a letící puk sklepl za Vošvrdova záda - 1:6.

Boston v této fázi utkání na ledové ploše vládl a tygří smečka tempu svého soupeře nestíhala, další svižnou akci zakončoval Blake Wheeler střelou nad lapačku - 1:7. Bílí Tygři mohli mohutný náskok svých protivníků následně stáhnout Špaček se snažil potrestat nepříliš povednou Thomasovu rozehrávku. Z velkého úhlu ovšem minul. Do samostatného úniku poté dokázal uprchnout Bárta, hostující muž s maskou si ale mezírku mezi betony pohlídal.

Tipsport arena viděla krásný zápas, domácí drželi se svým sokem krok v první třetině, poté ale favorizovaní Bruins na ledové ploše vládli.