Tygři druhý domácí zápas nezvládli, Boleslavi podlehli 2:4

Date of publication Author Lukáš Šonský

Po prvním zápase před domácím publikem, ve kterém Tygři porazili Ústí nad Labem, se libereckým hokejistům druhé vystoupení moc nepovedlo. Proti Středočechům sice sehráli vyrovnanou partii, v koncovce byli ale úspěšnější právě hosté, a ze Severu Čech si tak odváží plný počet bodů. Branky domácích zaznamenali <b>Tomáš Klimenta</b> a Andrej Podkonický.

TsC4, pátek 14. srpna 2009
(0:1, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 44. Podkonický (Nedvěd), 57. Klimenta (Podkonický, Vantuch) - 16. Kotrba (Kasík), 22.Bahenský, 40. Macho (Kasík, Vrbata) 40. Gajovský (Handlovský) . Vyloučení: 7:10, navíc Jindra 10 minut. Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 1500 - vyprodáno . Průběh utkání: 0:4, 2:4 .

Nedvídek (41. Leinonen) - Rýgl, Jareš, Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Kolmann, Holub - Víšek, Plodek, Bartovič - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Blatný, Vantuch, Nevyhoštěný - Jech, Urban, Dušek.

BK Mladá Boleslav

Valent - Štěrbák, Kasík, Čížek, Duben, Bauer, Jindra - Fabuš, Gajovský, Handlovský - Macho, Vrbata, Pabiška, Bahenský - Sýkora, Boháč, Nouza - Kotrba, Rezek.

Do dnešního utkání už zasáhl také domácí forvard Petr Nedvěd. Branku Středočechů hájil nováček Valent.

Od úvodního hvizdu byli mírně aktivnější domácí, první střeleckou pozici si připravil Vantuch, narazil však na připraveného boleslavského golmana. Tlak Tygrů postupně narůstal a byl umocněn vyloučením hostujícího Čížka. V oslabení však zahrozili boleslavští hokejisté, Sýkora vypálil z mezikruží, ale Nedvídek jeho nahození ukryl v lapačce. Od tohoto momentu začali být nebezpečnější právě hosté, všechny jejich útočné výpady ale končily ještě před tygří klecí.

Mírná převaha Středočechů byla utlumena další přesilovou hrou Liberce, v ní si však tygří smečka nedokázala vytvořit větší šanci k zakončení. Od poloviny první dvacetiminutovky se hra vyrovnávala a oba týmy se střídaly v držení kotouče. Zápas se pořádně rozproudil až při další přesilové hře hostí, ve které hodně nebezpečně operoval Macho, jeho střely však skončily vždy na Nedvídkově hrudi. Vzápětí mohl pohnout ukazatelem skóre Handlovský, ani on však nepřekonal zatím bezchybného Nedvídka.

Svoji slabší chvilku si liberecký brankář ale přeci jen vybral, za modrou čarou pouze nahodil kotouč na branku Adam Kotrba, jehož slabá střela skončila až v domácí síti. Od tohoto momentu se hra přeci jen zrychlila, snaha domácích o vyrovnání ovšem vždy končila už před hostující svatyní. V závěru první periody byla vyprodaná Svijanská aréna svědkem další přesilovky Tygrů, za zmínku však stojí pouze prudká střela Moravce, kterou Valent ztlumil ve výstroji.

Zkraje druhé dvacetiminutovky měli Liberečtí možnost další početní převahy, v ní si však větší příležitost nevytvořili. Naopak. V oslabení ujel libereckým bekům Zdeněk Bahenský, který napřáhl k mohutné pumelici a propálil vše včetně Nedvídka! - 0:2. Za několik málo okamžiků mohl snížit Urban, byl zcela sám před boleslavskou svatyní, jeho střela byla však málo důrazná, a tak jí Valent bez problému lapil. Postupem času zvyšovali svoji aktivitu především domácí hokejisté, každá jejich šance ale končila buď ve středním pásmu, nebo ji zneškodnil zatím bezchybný Valent.

Modrobílí se stále více tlačili do útoku, stále však naráželi na bezchybně pracující obranu hostí. Ani několik přesilovek, které měli domácí hráči postupem času k dispozici, zůstaly nevyužity. Ke konci druhé části se na ledě přiostřilo, z čehož pramenila vyloučení na obou stranách. Po vyloučení Čakajíka čekala na Středočechy dokonce přesilovka 5 na 3, ve které se ale mohli radovat spíše domácí. Blatný se z ničeho nic ocitl sám před Valentem a boleslavského strážce klece dokonce prostřelil, skákavý kotouč ovšem prolétl brankovištěm a skončil jen těsně vedle levé tyče. Staré hokejové pravidlo Nedáš-dostaneš, se posléze znovu projevilo, když se z mezikruží prosadil Michal Macho. O několik vteřin poté se skupinka hostujících fanoušků radovala znovu. Rychlou akci Středočechů zakončil Nikola Gajovský, a zvýšil tak už na 0:4!

Do poslední periody nastoupil v domácí brance Tero Leinonen, který byl ihned svědkem nepřijemného momentu. Macho si obětavě lehl do Moravcovy střely a byl bolestivě zasažen kotoučem do obličeje. Liberec se vytoužené branky přeci jen dočkal. Nedvěd elegantně objel branku a nahrál do mezikruží, kde operoval Andrej Podkonický a bez problému přehodil ležícího Valenta. Když na trestnou lavici usedli hned dva hostující hráči, mohli se liberečtí hráči ještě více přiblížit vytouženému vyrovnání. Vše ovšem vygradovalo pouze v šarvátku mezi Podkonickým a Jindrou. Po zbytek zápasu už se hra uklidnila a hosté si bezpečně hlídali svůj náskok.

K jeho zvýšení jim mohla pomoci i přesilovka pěti proti třem. V ní se však žádné větší nebezpečí pro domácí klec neurodilo. Udeřilo ale na druhé straně, bekhendovou střelou se prosadil Tomáš Klimenta a snížil už na rozdíl dvou branek. V posledních minutách tohoto klání se modrobílí snažili vstřelit další branku, a potěšit tak zaplněnou Svijanskou arénu. Blízko k tomu měl Hunkes, který však boleslavskou svatyni přestřelil. Ze Severu Čech si tak odvážejí plný počet bodů hosté.

TsC4, pátek 14. srpna 2009
(0:1, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav