Tygři bojovali, ze Zlína se však vracejí bez bodu

Zlín - Na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky nastoupili naši hráči k 37. extraligovému kolu proti domácímu Zlínu. Stejně jako v prvním zápase ve východomoravské metropoli byl k vidění velmi bojovný zápas, ze kterého nakonec tentokrát odcházeli šťastnější hráči PSG, kteří dokázali zvítězit těsně 2:1.

37. kolo, neděle 17. ledna 2016
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. Žižka (Bukarts), 48. Říčka (Urbanec) – 41. Bakoš. Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5022. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

PSG Berani Zlín

Kašík – Marušák, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Čech, Čachotský, Veselý – R. Vlach, Fořt, Šťastný – Ondráček, Maruna, Cibák.

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola, Bulíř – Radivojevič, Lakatoš, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – J. Vlach, Jonák, Stránský.

Duel byl od začátku poměrně vyrovnaný a šance se postupně rodily na obou stranách. Po necelých pěti minutách se v zajímavé příležitosti zjevil při vlastním oslabení Lukáš Krenželok, ale před poloodkrytou brankou nedokázal zakončit přesně a skóre tak bylo stále bez branek.

Tygři si sice vytvářeli mírnou převahu, na Kašíka se jim však dlouho nedařilo najít recept. Tlak vzal navíc za své při sérii několika vyloučení, od desáté do osmnácté minuty se totiž hráči obou celků střídali na trestné lavici a hra byla často kouskována.

V samotném závěru prvního dějství se přeci jen mohlo měnit skóre. Půl minuty před sirénou totiž po chybě domácí obrany ujeli do přečíslení Branko Radivojevič a Martin Bakoš, akce však skončila pouze nepřesnou střelou druhého jmenovaného. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Bulíř s dalším tygrem a dvěma protihráči u mantinelu

Vyrovnaná podívaná bez vážnějších příležitostí byla k vidění také v úvodu druhé třetiny. To se však změnilo po vyloučení Michala Birnera. V přesilové hře napřáhl Tomáš Žižka k tvrdé ráně z voleje a poslal kotouč až za záda bezmocného Jána Lašáka. Přidat druhý zásah v rychlém sledu mohl také Bukarts, toho však slovenský gólman skvělým zákrokem vychytal.

Po inkasované brance museli Tygři zabrat a v ofenzivě přidali na obrátkách, obléhání Kašíkovy svatyně však dlouho nepřinášelo úspěch. Blízko byl v závěru druhé dvacetiminutovky Krenželok, který se jako první dostal k odraženému kotouči, zlínský brankář však i jeho dorážku kryl. Na Kašíka nevyzrál svou dělovkou ani Jan Výtisk, jednogólový náskok si tak Zlínští přenesli i do třetí třetiny.

V té však přišlo rychlé vyrovnání. Petr Jelínek ještě sice neuspěl, to ho však nemuselo mrzet. O jedenáct sekund později totiž Martin Bakoš vybojoval za hranicí brankoviště kotouč a poslal ho za Kašíkova záda, čímž vyrovnal na 1:1.

Bakoš dělá závar před zlínským gólmanem

Toto skóre však svítilo na kostce nad ledovou plochou pouze několik minut. Urbancovu střelu v 48. minutě totiž Lašák sice ještě vyrazil, po následné dorážce Roberta Říčky už však ani doslova tygřím skokem nemohl kotouč v cestě do branky zastavit. A mohlo být i hůř, o chvíli později totiž Ondráček nebezpečně tečoval Žižkovu střelu těsně vedle pravé tyče.

Naši hráči se v závěrečných minutách snažili skóre znovu dotáhnout, čímž se ale otevíraly také příležitosti pro protiútoky domácích. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a oba gólmani se museli pořádně činit. Blízko vyrovnání byl svou dělovkou Branko Radivojevič, Kašík však dokázal kotouč vyrazit.

V dramatickém závěru byl nakonec přísně vyloučen Martin Ševc, který putoval na trestnou lavici za hrubost, a šance na body se opět snížila. Tygři to sice ještě zkusili v pěti, respektive po návratu Ševce několik sekund v šesti, k vyrovnání to však nevedlo. Ze Zlína se tak bohužel vrací náš tým poražen.

Juraj Jurík
„My jsme dnes podali dobrý a disciplinovaný výkon, díky kterému jsme si vybojovali zasloužené tři body.“

„Neodehráli jsme dobré utkání. Proti dobře hrajícím domácím jsme se prezentovali podrážděně, prohráli jsme na střely, vyhráli jsme na vyloučení, což jsou dvě statistiky, které vás v utkáních venku nemůžou dovést do vítězného konce. Myslím si, že jsme rozhodně nebyli lepším týmem. Trošku mě mrzí, podle mého názoru fatální vyloučení dvě a půl minuty před koncem v útočném pásmu, které nic neřešilo a vzalo nám šanci s utkáním ještě něco udělat. To ale není důvod, proč jsme neuspěli. Dnes vyhrál lepší domácí tým.“