Tygři bojovali až do konce! Na Kometu ale nestačili a v sezóně 2016/17 končí druzí

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Brno/Liberec – Po včerejší prohře 0:3 už si Tygři ve finálové sérii nemohli dovolit zaváhat. I tentokrát hráli s Kometou vyrovnané utkání, domácí ovšem ve druhé třetině získali dvoubrankový náskok. Liberečtí sice bojovali až do konce, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak v této sezóně berou stříbrné medaile.

F4, středa 19. dubna 2017
(0:0, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 23. M. Kvapil (Hruška, M. Erat), 27. Mallet (Hruška, O. Němec), 29. Haščák (J. Krejčík, O. Němec), 34. M. Erat (Hruška), 59. J. Krejčík (M. Erat, Hruška) – 23. L. Krenželok (Mojžíš, Lašák), 33. Valský (R. Šimek, Radivojevič). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Kometa Brno

Čiliak – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Zaťovič (A), Čermák (C), Haščák – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček

Lašák (34. Will) – Jánošík, R. Šimek, Derner, Plutnar, Pyrochta, Mojžíš (A), Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Svačina, Bližňák, Valský – Radivojevič (C), J. Stránský, Ordoš – Bartovič, Vantuch, A. Dlouhý

První třetina začala v poklidném a opatrném tempu, obě mužstva nechtěla udělat chybu a soustředila se hlavně na obranu. První výraznější šance přišla až v osmé minutě, kdy z vrcholu pravého kruhu pálil Lakatoš. Čiliak ale jeho pokus vyrazil betonem. O chvíli později na druhé straně zakončoval z blízka Hynek Zohorna, Lašáka ovšem neprostřelil a neujala se ani následná Malletova dorážka.

Kometa poté dostala po faulu Jana Ordoše k dispozici přesilovou hru. Z mezikruží to nejdříve zkoušel Ondřej Němec, liberecký maskovaný muž ale jeho tvrdý projektil vyrazil. Vzápětí Kvapil hledal před bránou úplně volného Zaťoviče, který jen těsně nestihl vložit do dráhy kotouče svou čepel. Do konce úvodního dějství už se nic zajímavého nestalo, a tak týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky vyrazil Lašák nad sebe střelu Němce, puk už mířil ze vzduchu do brány, na poslední chvílí ho však stihl Jánošík odpálit do bezpečí. O chvíli později už se ale Brno radovalo. Jan Hruška v přečíslení dvou na jednoho poslal puk najíždějícímu Marku Kvapilovi, který prostřelil Lašáka mezi betony. Tygři ovšem vzápětí vyrovnali! Lukáš Krenželok si nabruslil na levou stranu a střelou pod horní tyč nedal Čiliakovi šanci.

Moravané si ale vzali v polovině utkání vedení zpět, když v přesilové hře tečoval za záda bezmocného Lašáka Hruškovu střelu Alexandre Mallet. O minutu později to bylo už od dva góly. Jakub Krejčík vypálil od modré čáry a od brusle Marcela Haščáka se kotouč odrazil do sítě.

Divoká prostřední perioda pokračovala. Severočeši si totiž následně vybojovali přesilovou hru. Už se zdálo, že Kometa své oslabení zvládne, jenže v jeho závěru to od modré zkusil Radim Šimek, jehož pokus šikovně usměrnil za brankovou čáru Jakub Valský. Brněnští ale vzápětí opět udeřili. V přečíslení tři na dva poslal Jan Hruška puk na Martina Erata, jenž přidal čtvrtý zásah domácích. To už bylo moc i na Jána Lašáka, který přenechal místo v liberecké svatyni Romanu Willovi. Do závěrečné periody si tak svěřenci trenéra Filipa Pešána odnesli dvoubrankovou ztrátu.

Ve třetí periodě soustředili Liberečtí všechny své síly do útoku. Domácí ovšem výborně bránili a šelmy pouštěli do šancí jen zřídka. V 50. minutě pálil z dobré pozice Radim Šimek, jeho střela ale zamířila těsně vedle pravé tyče. Tygři se stále nevzdávali, čtyři minuty před koncem opustil Roman Will bránu a pustil do hry šestého hráče.

Ani závěrečný nápor však gól nepřinesl. Lukáš Krenželok měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže v rozhodující okamžik mu kotouč přeskočil hokejku. Naše mužstvo bojovalo až do konce, na vyrovnání už ale nenašlo síly. Vítězství Komety navíc svou trefou do prázdné svatyně Liberce Jakub Krejčík.

Po loňském mistrovském titulu si tak Bílí Tygři připisují stříbrné medaile. Děkujeme všem fanouškům za podporu v ročníku 2016/17 a budeme se na vás opět těšit příští sezónu!

Filip Pešán
„Pro nás je to přes porážku rozhodně úspěch. Jsem přesvědčený o tom, že takovéto umístění po základní části i v play off nám nikdo netipoval. Ani my sami sobě... Hrozně moc mě těší, že jsme sezonou dokázali projít se ctí a s výsledkovou kvalitou. Hráčům za to musím poděkovat. V prohrané sérii nevidím moc rozdíl, zda skončí 0:4, nebo 3:4. Buď ji zvládnete, nebo ne. Loni jsme cestou do finále vyhráli dvakrát 4:0, letos dvakrát 4:2. A neznamená to, že bych měl menší nebo větší radost. Tím pádem je i smutek stejný. Možná, že kdybychom prohráli v sedmém zápase, bude to bolet ještě o něco víc. Takhle ta série byla jasná.“

Libor Zábranský
„Je to pro mě to nejhezčí. Řekl jsem to i klukům, je to samozřejmě jejich zásluha. Chtěli to vyhrát a vyhráli. Pro Brno, pro Kometu a snad i pro mě. Je to neskutečná hrdost. Já jsme strašně věřil už od května, kdy jsem podepisoval hráče, kteří měli úžasnou kvalitu, charakter a morálku. Prošli jsme si těžším obdobím, kdy kluci byli zranění. Marek Čiliak byl zraněný dvakrát za sebou, ale ustáli jsme to jako tým. Teď to kluci potvrdili. Když jsem v říjnu 2004 kupoval prvních dvacet procent akcí klubu a viděl jsem, jak je zadlužený, tak jsem o tom snil. A za těch 12 let to vyšlo.“

F4, středa 19. dubna 2017
(0:0, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Kometa Brno