Tygři boj o třetí místo prohráli

Date of publication Author Lukáš Rejmon

Tygři se v úterním utkání museli obejít bez sedmi hráčů základní sestavy což bylo hodně znát. Zápas prakticky rozhodl úvod první třetiny, ve kterém hosté získali dvoubrankový náskok. Šanci na zvrat vykřesal v úvodu druhé třetiny <b>Ľubomír Vaic</b>, který snížil na 1:2. Další šance Tygrů však pochytal výborně chytající brankář Lašák. Bílí Tygři podali sympatický výkon, což ocenila vyprodaná Svijanská Aréna v závěru utkání bouřlivým potleskem.

42. kolo, úterý 25. ledna 2005
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Vaic (S. Procházka, Podkonický) - 1. P. Sýkora (Snopek, Dopita), 7. Kolář (Rolínek), 27. P. Sýkora (Blažek, Snopek), 55. P. Sýkora (M. Rozsíval). Rozhodčí: Rejthar - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 5080 (Vyprodáno).

Hnilička - Ovčačík, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jareš, M. Duben - P. Rozsíval, Kotalík, V. Nedorost - Plodek, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Rolínek.

Domácím vůbec nevyšel úvod utkání. Pardubičtí hokejisté vlétli na led plni elánu, jehož výsledkem byla branka hned ve 21. vteřině. Fischer za brankou prohrál souboj s hostujícím Snopkem, ten vyslal krásnou přihrávku mezi kruhy na najíždějícího Petra Sýkoru. Jeho střelu příklepem ještě tečoval domácí hráč a Hnilička byl bezmocný. Rychlý gól hosty nastartoval, a tak domácí obrana, oslabená o čtyři muže, nevěděla, kam dřív skočit. Šance hostí ale likvidoval bravurně Milan Hnilička. V 7. minutě ho však nechali obránci znovu na holičkách, když nezachytili od červené čáry jedoucího Petra Koláře, který tváří v tvář Hniličkovi nezaváhal - 0:2. Teprve druhý gól domácí probudil, ale velké šance v rozmezí 11. - 15. minuty v podobě nájezdů 2 na 1 nedotáhli do gólového konce. Poprvé jejich snahu zmařil skvělým zákrokem jeden z hostujících obránců, v ostatních případech pak brankář Lašák. Závěr třetiny odehráli Bílí Tygři v oslabení, které však s menšími problémy přestáli.

Do druhé třetiny nastoupili Bílí Tygři jako vyměnění. Šance střídala šanci, hosté místy nevěděli kam dřív skočit. Při jednom ze závarů se skvěle zorientoval Ľubomír Vaic a střelou po ledě našel skulinu mezi betony skvěle chytajícího Lašáka - 1:2. Kontaktní gól domácí hráče povzbudil, ale v následujících minutách bohužel propásli několik slibných šancí na vyrovnání. To se jim zanedlouho krutě vymstilo. Ovčačík fauloval a nabídnutou přesilovku hosté po necelých 30 vteřinách využili. Blažek vyhrál vhazování, našel u mantinelu stojícího Petra Sýkoru a ten bez přípravy propálil Hniličku - 1:3. Ihned po vstřelené brance měli hosté další stoprocentní šanci, dva na jednoho jeli Hejduk s Hemským. Střelu Aleše Hemského ale zlikvidoval Hnilička. Poté se Bílí Tygři do svého soupeře zakousli a mačkali ho v jeho obranném pásmu, ovšem velmi dobře chytající Lašák všechy šance domácích pochytal. Když už ho Rataj překonal, tak puk nenašel mezi betony cestu do sítě. Závěr třetiny se domácí museli bránit přesilovce soupeře, která však zůstala nevyužita.

Třetí třetinu zahájili Bílí Tygři ve snaze co nejdříve vstřelit kontaktní gól. Jejich střelecké pokusy mířily ale vedle, nebo si s nimi poradil Lašák. Ve druhé polovině třetího dějství už libereckým hokejistům docházely síly. Celé utkání hráli na tři pětky, více hráčů k dispozici nebylo. Pardubičtí dokonale využili indispozice domácího týmu a v závěru utkání potvrdili svoji výhru. Pět minut před koncem si Petr Sýkora najel za obranu a přesnou střelou pod horní tyč překonal Hniličku počtvrté.

Bílí Tygři prohráli doma po více než dvou měsících. Pardubice jsou teprve druhým týmem, který z Liberce dokázal odvézt tři body za vítězství v normální hrací době. Tým Bílých Tygrů bohužel znovu trápí marodka, tentokrát je to hlavně v obraně. Nejcitelnější je asi ztráta Jaroslava Modrého. Publikum ve vyprodané Svijanské aréně i přes porážku "svých" hráčů vytvořilo skvělou atmosféru a hráče za srdnatý výkon odměnilo dlouhým potleskem.