Tygři Energetikům nastříleli opět sedm branek! Na všech měl podíl Branko Radivojevič a přepisoval rekordy!

Date of publication Author Jan Kousal

Karlovy Vary/Liberec – Bílí Tygři hráli na západě Čech s Energií dlouho vyrovnanou partii. Tu nakonec rozlouskla závěrečná třetina. V ní šelmy ukázaly, že na Vary letos umí a čtyřmi brankami zlomily střetnutí ve svůj prospěch. Fantastický a nevídaný počin zaznamenal Branko Radivojevič, který měl podíl na všech gólech a připsal si sedm kanadských bodů.

39. kolo, neděle 24. ledna 2016
2:7
(1:2, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 12. Rachůnek, 24. Gorčík (Huna) – 7. Radivojevič (Bakoš), 18. Vampola (Radivojevič, Bakoš), 23. Lakatoš (Bakoš, Radivojevič), 46. Bulíř (Radivojevič), 48. Bulíř (Radivojevič), 50. Jelínek (Šimek, Radivojevič), 52. Vitásek (Radivojevič). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6, navíc Gulaši (KVA) 10 min. OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 673. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7. Hráči zápasu: Tomáš Rachůnek (KVA) a Branko Radivojevič (LIB).

HC Energie Karlovy Vary

Habal – Bičánek (C), J. Tomeček, Gulaši, Baránek, Sičák, Dvořák, Weinhold – Svoboda, Rachůnek, Gríger – Rohan, Kůs, Bartek – Gorčík, Huna, Marosz – Flek, Vachovec, V. Tomeček

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola, Bulíř – Radivojevič, Lakatoš, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský

Již od začátku měli diváci v karlovarské KV Aréně možnost sledovat velmi atraktivní souboj. První brankovou příležitost měl domácí Jakub Svoboda, který ale zblízka přestřelil Lašákovu svatyni. Skóre se měnilo poprvé v 7. minutě. Branko Radivojevič si narazil kotouč s Bakošem a tvrdou střelou příklepem překonal Vladislava Habala – 0:1.

Domácí na vedoucí gól Tygrů dokázali odpovědět krátce po polovině první periody. Drobného zaváhání v rozehrávce libereckých beků využil Tomáš Rachůnek, který si nabruslil před Lašáka a poté přesně nasměroval puk k levé tyčce – 1:1. Radost šelem po vstřelené brance

Energetici se následně málem radovali podruhé, jenže Bartek, který na západě Čech hostuje právě z Liberce, ve stoprocentní šanci ztroskotal na Lašákovi, a tak se ke slovu opět dostaly šelmy. V přesilové hře na konci první části napřáhl ke střele od modré čáry Radivojevič a Habal jeho pokus vyrazil jen do míst, kde číhal Petr Vampola, po jehož pohotové dorážce Tygři znovu vedli – 1:2.

Jak naši hráči zakončili první dějství, tak načali i to druhé. Bakoš z levého kruhu nahodil na domácího brankáře, před kterým velmi důrazně operoval Dominik Lakatoš. Ten dostal od karlovarských zadáků hodně času na zakončení a nakonec natřikrát dokázal procpat kotouč pod Habalovým betonem – 1:3.

Za půl minuty se však Energii podařilo vsítit kontaktní branku. Huna na modré čáře zachytil liberecké vyhození a přesnou nahrávkou vybídl ke skórování Sebastiana Gorčíka, který si dlouhou forhendovou kličkou položil Lašáka a pak zavěsil kotouč pod horní tyčku – 2:3.

Ve 34. minutě měl na hokejce vyrovnání Martin Bartek, proti jeho pokusu se ale Ján Lašák stihl přesunout a připsal si famózní zákrok. Podobně skvěle si počínal i strážce domácí svatyně, který v závěru prostřední dvacetiminutovky pokryl Krenželokovo nebezpečné zakončení z mezikruží. Radost po výhře

Do třetí části Tygři vstoupili velmi aktivně a v početní výhodě se jim podařilo své vedení zvýraznit. Michal Bulíř se ve středním pásmu ujal puku, prokličkoval mezi domácími beky a přesnou střelou na zadní tyč zvýšil na 4:2 pro šelmy.

Tato branka Energetiky srazila na kolena. Michal Bulíř si ve svém následujícím střídání pohrál v souboji jeden na jednoho s Dvořákem a následně bekhendovou kličkou vykoupal i bezmocného brankáře Habala – 2:5. O minutu později navíc Liberečtí dostali k dispozici další přesilovou hru, v níž Petr Jelínek nechytatelně pro karlovarského gólmana tečoval Šimkovu ránu od modré – 2:6

Šelmy s vědomím svého náskoku hrály s chutí, z čehož rezultovala sedmá branka. Radivojevič z rohu hřiště našel Ondřeje Vitáska, který si sjel od modré čáry mezi kruhy a zamířil nechytatelně – 2:7. Pro svátečního střelce to byl první gól v sezoně. Svěřenci Filipa Pešána si i díky jeho trefě připsali cenné tři body a dlouho vyrovnané utkání opanovali poměrem 7:2. Nejlepšími hráči zápasu se stali Tomáš Rachůnek (KVA) a Branko Radivojevič (LIB). Slovenský útočník zároveň šesti asistencemi stanovil nový extraligový rekord.

Peter Oremus
„Věděli jsme, jaká je kvalita Liberce. Po dvě třetiny jsme se soupeřem drželi tempo a měli jsme i šance na vyrovnání. Škoda, že jsme je neproměnili. Třetí třetina pak rozhodla.“

Filip Pešán
„Výsledek vůbec neodpovídá průběhu zápasu, domácí nám po většinu zápasu byli vyrovnaným soupeřem. Utkání trpělo častým přerušováním, nemělo tempo a nudili se podle mě jak hráči, tak diváci. My jsme byli zpočátku lepší, pak se hra vyrovnala a byli jsme rádi, že domácí nesrovnali i skóre. Po druhé třetině jsme si v kabině něco vyříkali, do třetí třetiny jsme nastoupili více srovnaní a rozhodli zápas.“