Třinec potrestal libereckou nedisciplinovanost

Date of publication Author Jan Mráček

T ř i n e c - Domácí hokejisté vlétli na Bílé Tygry doslova jako uragán, což znamenalo pět vyloučených jen během první třetiny. Třinecký brankostroj nastartoval překvapivou střelou Korhoň, který nahodil před branku a k překvapení všech skončil puk za zády Milana Hniličky. Jediný čestný úspěch zaznamenal až ve třetí třetině <b>Lukáš Pabiška</b>. Série se tak za vyrovnaného stavu 2:2 vrací pod Ještěd.

ČF4, sobota 10. března 2007
4:1
(2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Korhoň (Kroupa), 9. Martynek (Peterek), 27. Štefanka (Skořepa), 34. Kroupa (Kolusz) - 43. Pabiška (Žabka). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blumel. Vyloučení: 12:11. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4278. Průbeh utkání: 4:0, 4:1.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek - Tesařík (41. Frühauf), Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Hlouch, Peterek, Martynek - Steber, L. Říha, Pavelek.

Hnilička (37. Šindelář) - Moravec, Jiruš, Krstev, Zíb, Žabka, Kočí, Rýgl - Novák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Tomajko, Šachl, Dušek - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka

První třetina

Oceláři se pustili do svého soupeře s vervou a již po necelé minutě hry mohl otevřít skóre Juraj Štefanka, který se snažil dorazit za záda Hniličky puk po ráně Skořepy, liberecký gólman ale zasáhnul skvěle. V 8. minutě Třinečtí poprvé udeřili! Lubomír Korhoň jen tak backhandem nahodil puk na branku a k překvapení všech skončil kotouč za zády libereckého brankáře!

Minela Hniličky s Tygry otřásla a Oceláři toho dokázali využít. Na trestnou lavici usedl Procházka, Peterek našel před brankou volného Rostislava Martynka, jeho první pokus ještě stačil Hnilička vyrazit, na dorážku stejného hráče již ale byl bezmocný. Třetí branku mohl přidat 11. minutě Tesařík, jeho střela jen těsně minula branku. Gólem neskončila ani střela Juraje Štefanky, Hnilička byl na místě.

Jedinou vážnější šanci si Severočeši vypracovali až závěru. S tečovanou střelou Borise Žabky si ale Čechmánek poradil. Nepovedenou úvodní třetinu šelem dokumentuje i počet střel na branku – 16:4 pro Slezany!

Druhá třetina

Tygři vkročili do druhého dějství s jasným cílem zkorigovat nepříznivý stav na ukazateli skóre. Přečíslení dva na jednoho, kdy Víšek vybídl ke skórování Klimentu, musel zažehnat jen za cenu faulu Polanský. Poté byla hra na několik minut přerušena. Po tvrdém souboji Martynka s Pabiškou u hrazení se vysypalo plexisklo.

Tygrům nucená přestávka příliš nepomohla a ve 27. minutě inkasovali potřetí. Hniličku překonal svým šestým gólem v play off Juraj Štefanka. Oceláři definitivně rozhodli o svém vítězství ve 34. minutě. V přesilovce našel polský forvard Marcin Kolusz obránce Vlastimila Kroupu, který nedal Hniličkovi šanci.

Ve 37. minutě přepustil místo v brankovišti Hnilička Šindelářovi. Liberečtí měli v závěru třetiny možnost dvojnásobně přesilové hry, tu však nedokázali využít a tak se do kabin odcházelo podstatně lépe domácím.

Třetí třetina

V úvodu poslední dvacetiminutovky měli Tygři opět příležitost dvojnásobné početní výhody. Velkou šanci nejprve spálil Klimenta a o chvíli později se Liberečtí dočkali přeci jen čestného úspěchu. Žabkovu dělovku ještě stačil Čechmánek vyrazit před sebe, na dorážku Lukáše Pabišky již nestačil reagovat. Minutu na to mohl přidat druhou trefu Severočechů Jiruš, třinecký brankář ale bravurně jeho dobrou střelu lapil.

V 52. minutě roztleskala 4 278 diváků individuální akce Skořepy, který se protáhnul přes tři hráče, na Šindeláře ovšem nevyzrál. Poslední možnost ke změně skóre měl v 57. minutě Jiří Moravec, jeho dělovku zastavila tyč. Třinečtí tak srovnali stav série na 2:2, pátý duel se bude hrát v pondělí opět v Tipsport areně.