Tři využité přesilovky vynesly Bílým Tygrům v Boleslavi tři body

Date of publication Author Jitka Čechová, Petr Schultz

L i b e r e c – V 9. kole Tipsport extraligy čekal na Bílé Tygry ve ŠKO-ENERGY Aréně souboj s Mladou Boleslaví, proti které se jim poslední dobou příliš nedaří. Tým se šelmou na prsou se ale může v posledních zápasech spolehnout na svého kapitána Petra Nedvěda, který táhne svůj tým vzhůru. V zápase proti Středočechům přihrál na čtyři z pěti branek svého týmu. Pátou asistenci už přidat nemohl, protože Miloslav Hořava "trefil" technický gól. Severočeši si z města automobilů odvezli tři body za výhru 3:5.

9. kolo, pátek 08. října 2010
(0:2, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 36. Hay (Matějovský), 45. Milroy (Žabka, Divíšek), 53. Žabka (Divíšek) - 12. Hořava (Čakajík, Nedvěd), 17. Moravec (Dušek, Nedvěd), 41. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 56. Kudrna (Nedvěd, Hunkes), 60. Hořava - technická branka. Rozhodčí: Fraňo, Smitka – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7, navíc Macháček (MBL) na 10.min. Využití: 1:3. Diváci: 3620. Střely na branku: 40:49. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5.

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Jindra, Žabka, Lehikoinen, Marušák, Duben, Hay, Macháček – Boháč, Divíšek, Vrbata – Loskot, Macho, Pabiška – Matějovský, Gajovský, Bahenský – Handlovský, Milroy, Nouza.

Pinc - Výtisk, Hunkes, Čakajík, Derner, Rýgl, Trončinský, Moravec, Holub - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Špaček, Ondřej, Bárta

Velkou šanci měli hned na začátku Boleslavští, když dozadu ustupující Víšek srazil k zemi vlastního gólmana. Skotačící puk však skončil právě kdesi mezi libereckým útočníkem a Pincem, a tak se k němu žádná z boleslavských hokejek nedostala. Pinc musel v prvních minutách hry ze svých spoluhráčů asi trochu šílet, protože mu často stáli ve výhledu nebo mu dokonce vyrazili hokejku. Takže úvod zápasu patřil spíš domácím. Jako by Liberečtí potřebovali chvilku na zmapování terénu, pak se totiž jejich hra zklidnila a i oni začali ohrožovat Schwarze.

Jejich tlak postupem času narůstal, domácí se nedostávali do útočného pásma už tak často. Nápor Tygrů vygradoval ve vyloučení Haye a následný gól, který vsítil Miloslav Hořava. Domácí věděli, že to takhle dál nepůjde. Macho však pálil rovnou do Pince a střela Lehikoinena od modré šla těsně vedle. Následující početní výhoda domácích zůstala nevyužita a po jejím vypršení inkasovali Středočeši podruhé. Tentokrát se od mantinelu trefil pod ostrým úhlem Jiří Moravec. Boleslav si závěr první třetiny zkomplikovala ještě vyloučením, tentokrát ale oslabení ustála.

V úvodu druhé dvacetiminutovky hráli domácí znovu v oslabení a i když Tygři opět pořádně točili soupeřem v pásmu, gólové nadělení se nekonalo. Po vypršení trestu se navíc před Pince procpal Bahenský, čímž znovu ukázal své bruslařské umění. Pince však nepřekonal ani ze svého nájezdu a ani z následné střely z otočky. Na druhé straně pokoušel štěstěnu Nedvěd střelou zpoza hráče. Nouza o chvilku později pálil od modré, což libereckého gólmana sice trochu vyvedlo z míry, snížení Boleslavi to ale nepřineslo.

Přesilovka Boleslavi, která následovala, byla vůbec ta nejlepší, jakou domácí odehráli. Tygry drželi prakticky po celou dobu v jejich pásmu a hned několikrát se zdálo, že je puk už už za zády Pince. Středočeši si za tu obrovskou snahu, kdy šli do všeho málem po hlavě, skórovat zasloužili, jenže především Pinc byl rozhodně proti. Nakonec ale přeci jen kapituloval, když se nestačil přesunout proti střele Darrella Haye Až do konce třetiny zůstala Boleslav lepším týmem, na jejím konci se ale znovu srazila na kolena vyloučením.

Početní výhodu si v přesilovkách velice obratný Liberec přenesl do třetí dvacetiminutovky a na její využití mu stačilo pouho pouhých patnáct sekund. U Schwarzovy tyčky číhal Martin Čakajík, a překazil tak domácímu celku nástup, jaký měl za současného stavu zřejmě v plánu. Bruslařský klub se však nevzdal a Tygři začali dělat chyby. Na modré čáře sice komplikovali Boleslavským přechod do svého pásma, v něm ale už tak jistí nebyli. A pak se navíc nechali dvakrát za sebou vyloučit, z čehož vykrystalizovala 45 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři pro domácí. Nad Pincovu lapačku se trefil Duncan Milroy.

Středočeši vycítili příležitost, zbystřil ale i soupeř. V 50. minutě fauloval Ondřej, který jen o chvilku předtím málem prostřelil Schwarze, svěřenci trenéra Tlačila se ale z vidiny početní výhody těšili jen pár vteřin. Pak na trestnou odešel Divíšek. Všechnu snahu Středočechů nakonec zúročil obránce Boris Žabka, který dostal kotouč do sítě obloučkem přes Pince. Okolo branky sice byly nějaké pochybnosti, její platnost ale potvrdil i videorozhodčí. Boleslavskou euforii ale Tygři zase rychle zkrotili. Po vyloučení Jindry využil už třetí přesilovku Jaroslav Kudrna. V závěru fauloval Liberec a domácí se už víc než dvě minuty před sirénou rozhodli odvolat Schwarze z branky. Za mrštění hokejky Borisem Žabkou po hráči soupeře však byl Tygrům uznán technický gól – konečný stav tak zní 3:5.

9. kolo, pátek 08. října 2010
(0:2, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav