Tři využité přesilovky, gól v oslabení a skvělý Will. Tygři přehráli Litvínov 5:1!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Bílí Tygři byli už od úvodní buly o něco lepším týmem a Litvínov pouštěli do minima šancí. Verva nakonec v zápase doplatila na svou nedisciplinovanost, Liberečtí totiž využili tři přesilové hry a v závěru zápasu přidali i jednu trefu v oslabení. Skvělým výkonem se v utkání mimo jiné prezentoval brankář Roman Will, jenž za svá záda pustil jedinou střelu.

41.kolo, pátek 19. ledna 2018
(0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 28. Jašek (Lakatoš), 38. Redenbach (Ševc, M. Kvapil), 43. Jašek (Lakatoš). Rozhodčí: Pražák, Heikkinen – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 072. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Maier, Šmíd (A), Jan Bednář – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.

HC VERVA Litvínov

Kantor – L. Doudera, Kubát (A), K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – Gerhát, V. Hübl (A), F. Lukeš – Smolka, Havlíček, Trávníček (C) – M. Havelka, M. Hanzl, Matoušek – Dufek, Válek, Jícha.

Tygři na svého soupeře doslova vlétli a v úvodních minutách Litvínov v podstatě nepustili ke kotouči. Už v první minutě mohl skóre otevřít Martin Bakoš, který dostal přihrávku mez kruhy. Svou dělovkou však trefil pouze beton připraveného Pavla Kantora. Vzápětí si domácí zahráli přesilovou hru, Verva se ovšem bez větších problémů ubránila.

Liberečtí měli i nadále herní převahu, všechny jejich šance ale zlikvidoval brankář hostujícího celku. Žlutočerní se dostali ke slovu až ve své početní výhodě, v níž Havlíček vybídl krásnou přhrávkou ke střele Karla Pilaře. Roman Will se však stihl přesunout a skvělým zákrokem podržel svůj tým. O několik okmažiků později pálil na druhé straně z podobné pozice Jan Ordoš, ani on se ale neprosadil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetimitovky se do slibné příležitosti dostal František Gerhát, jenž při přečíslední tři na dva zakončoval z pravého kruhu. Na Romana Willa si ovšem nepřišel. Poté Tygři nepotrestali faul Karla Pilaře, což jim ale nemuselo vůbec vadit. Další přesilovku už totiž využili! Lukáš Jašek nabral ve středním pásmu rychlost a po levém křídle se protlačil až před Kantora, kterého překonal střelou nad vyrážečku.

O chvíli později se mezi kruhy zjevil zcela osamocený Marek Kvapil, který v obrovské šanci trefil pouze lapačku hostujícího gólmana. V šestatřicáté minutě pálil ze stejné pozice Petr Jelínek, jenže ani on Pavla Kantora nepřekonal. Ten ale nakonec podruhé kapituloval! V další početní výhodě totiž vyrazil projektil Martina Ševce přímo na hůl Tylera Redenbacha, který dorazil kotouč do sítě.

V úvodu závěrečného dějství byl za krosček vyloučen Marek Beránek a Litvínovsští za svou nedisciplinovanost opět zaplatili. Dominik Lakatoš si z rohu vybruslil až před Kantora, kterého svým zakončením sice nepřekonal, jenže puk se odrazil k Lukáši Jaškovi a ten jej dorazil za brankovou čáru.

Hráči z nejmenšího extraligového města se nadále snažil utkání zdramatizovat, jenže se jim nedařilo projít přes pevnou libereckou obranu. Severočeši navíc své vedení ještě navýšili, když Kantora nádhernou ranou od modré čáry propálil Ladislav Šmíd. Hosté se nakonec přeci jen dočkali snížení. Ve dvojnásobné početní výhodě si Viktor Hübl najel do střelecké pozice a nechytatelnou střelou do horního rohu vsítil první branku Litvínova.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána si ale vzali čtyřgólové vedení zpět. V pokračujícím klasickém oslabení se po chybě v rozehrávce Vervy dostal k puku Petr Jelínek, který našel svým přesným pasem Filipa Pyrchotu a ten svou dělovkou z první poslal kotouč za marně se přesouvajcího se Kantora. Bílí Tygři tak přehráli Litvínov 5:1 a zaslouženě získali tři body do tabulky!

Filip Pešán
„Jsem rád, že jsme byli poctivý tým, byť jsme v některých situacích neproměňovali svůj tlak v branky. Byli jsme ovšem trpěliví a zaslouženě vyhráli.“

Radim Skuhrovec
„Utkání se nám samozřejmě nehodnotí dobře. Soupeř nás předčil ve všech herních činnostech. Bohužel jsme nepředvedli takový výkon, abychom bojovali, předvedli nasazení a tlak do brány. Jsme ve fázi, kdy se nám moc nedaří. Myslím si ale, že týmu, kterému se moc nedaří, musí bruslit a bojovat. V tom byl Liberec jednoznačně lepší, proto je ten výsledek takový. Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě.“

41.kolo, pátek 19. ledna 2018
(0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky

HC VERVA Litvínov