Tři góly obránců - tři body do tabulky

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Předvedená hra Bílých Tygrů nezvedala diváky ze sedadel, ale přinesla tříbodový zisk. Čtvrtou nulu v sezóně vychytal <b>Milan Hnilička</b>, góly nastříleli obránci Richter, Hanzlík a Hlavačka.

39. kolo, úterý 10. ledna 2006
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Richter (Rataj, Vampola), 24. Hanzlík (Podkonický, Šachl), 31. Hlavačka (Šachl). Rozhodčí: Šindler - Padevět, Čížek. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4650.

Hnilička - Hanzlík, Derner, Richter, Holub, Moravec, Hlavačka - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek

Valašský hokejový klub

Kučera - Kučný, Ponomarev, Horák, Bauer, Bolf, Spitzer, Nedbálek - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Květoň - Rob, Janeček, Dubec - Duba, P. Hruška, Sakrajda

1. třetina

Úvod utkání se nesl v předpokládaném duchu. Hosté ze Vsetína bránili v pěti na vlastní polovině Bílé Tygry, kteří byli aktivnější. V první šanci utkání se ocitl Igor Rataj, který po přihrávce Tomajka mezi kruhy, pálil do připraveného Kučery. Na druhé straně se osamocený před Hniličkou ocitl Steiner, ani on ale nezamířil přesně. Domácí si často vytvářeli tlak, zejména pak první útok s centrem Podkonickým, který se v jednom okamžiku proháčkoval až za obranu hostí, kde ho nedovoleně zastavil Ponomarev a byl tak prvním vyloučeným utkání. Nabídnutou přesilovku domácí brzy využili, když puk putoval po ose Rataj – Vampola - Martin Richter, který tvrdou ranou bez přípravy vstřelil první gól utkání. Poté se hra trochu uklidnila a diváky ze sedadel příliš nezvedala. Za zmínku tak stojí šance Podkonického, který mohl dorážet střelu Vaice do prázdné branky, díky přidržení se ale změna skóre nekonala. V deváté minutě se vylučovalo i na straně domácích, kdy se za nedovolené bránění na trestnou lavici odebral kapitán domácích Stanislav Procházka.

Vsetín však svou výhodou domácí nenapodobil, a tak i v jedenácté minutě svítilo na ukazateli skóre 1:0. O dvě minuty se opět vylučovalo na vsetínské straně. Rob nedovoleně bránil a dal tak Liberci možnost další hry v početní výhodě. Hned na jejím počátku se za zády beků Vsetína ocitl Podkonický, který ale blafákem do bekhendu na Kučeru nevyzrál, ani pohotová dorážka Vaice se neujala. Tuto výhodu nakonec Tygři využít nedokázali. Do osmnácté minuty se na ledě nic závratného neudálo, a tak se zmíníme až o podražení libereckého Lukáše Dernera, které bylo potrestáno dvouminutovým pobytem u trestoměřičů.O chvilku později napodobil Dernera Jan Holub a za faul loktem se odebral ke svému kolegovi. Vsetín měl 1:39 dvojnásobnou přesilovku. Hosté ale hráli příliš pomalu a navíc čitelně, takže se domácím podařilo dvakrát vyhodit. Jen střela Ponomareva, se kterou ale Hnilička neměl vážnější práci tak byla potenciální hrozbou pro Bílé Tygry. Ve dvacáté minutě se vylučovalo na druhé straně, když Demel srazil u mantinelu bránícího hráče domácích.

2. třetina

Druhá třetina začala dohrávkou zkrácené přesilovky domácích, ti ji ale nedokázali využít. Ze dvou třetin zaplněná Tipsport aréna tak ztichle sledovala pokračování podprůměrného utkání. Ve třetí minutě přihrával před prázdnou branku Tomajkovi Rataj, prvý jmenovaný ale díky rychlému přesunu Kučery a faulu Roba skóre domácích nenavýšil. O chvíli později se už Bílí Tygři mohli radovat když dokázali využít druhou přesilovku utkání, když po přihrávkách Podkonického a Šachla zpoza branky prostřelil Kučeru Jiří Hanzlík. V šesté minutě se na straně hostí opět vylučovalo za podražení si šel odpočinout Demel. Liberečtí hráči snad z pocitu uspokojení nepředvedli v přesilovce nic. Vsetín se v následujících minutách velmi často pokoušel kouskovat hru pomocí zakázaných uvolnění.

V polovině druhé části se měnilo skóre potřetí, když se po přihrávce Šachla zpoza branky střelou do horního rohu branky trefil Martin Hlavačka. O dvě minuty později se odebral na trestnou domácí Hanzlík za nedovolené bránění. Když chybělo do vypršení trestu Hanzlíka čtyřicet vteřin šel si k němu sednout za podražení Hlavačka. I další hru ve třech přečkali Tygři bez úhony. Hry v pěti se ale domácí nedočkali. Za podražení si dvanáct vteřin před koncem trestu Hlavačky šel odpočinout Vaic. O chvilku později se ale ozvala píšťalka rozhodčího Šindlera opět. Vylučoval na straně Vsetína potřetí v utkání hostujícího Roba, tentokrát za sekání. Síly na ledě se tak vyrovnaly. Vsetínské akce byly bezzubé, za zmínku ale stojí střela Květoně z šestatřicáté minuty, po které se za Hniličkou ozval zvuk tyčky. Dvě minuty před koncem šel na trestnou domácí Rozsíval za podražení. Vsetín se sice usadil v útočném pásmu, ale ani tato výhoda jim ke vstřelení branky nepomohla.

3. třetina

Na začátku poslední třetiny si velký tlak vytvořila formace vedená Ratajem s Čermákem a Tomajkem na křídlech. Vsetínská obrana si s nimi nevěděla rady, a to mělo za následek faul hostujícího Janečka, který se provinil vysokou holí. Dobrou příležitost na třetí využití přesilovky měl Petr Vampola, ten ale tváří v tvář Kučerovi ale neuspěl. Nic víc Tygři v přesilovce vymyslet nedokázali. Další hezkou akci předvedl Rataj, který přihrával z rohu před branku Čermákovi, který střelou do protipohybu Kučery rovněž neuspěl. V osmačtyřicáté minutě se držením provinil Horák a domácí tak měli další příležitost k navýšení skóre. To se ale nekonalo. V utkání se fandům Liberce nezapomněla ukázat také čtvrtá formace Tygrů, konkrétně to byl Klimenta, který se po skvělé přihrávce Pabišky dostal do samostatného nájezdu, proti Kučerovi ovšem neuspěl. Další možnost měl Podkonický, ani on ale zblízka nedokázal skórovat. Ve dvaapadesáté minutě šel za zbytečné sekání na trestnou domácí Hlavačka. Ani osmá přesilová hra nepřinesla pro hosty vstřelení branky.

Utkání se tak jakoby z povinnosti dohrávalo. Když se lámala poslední pětiminutovka šel na trestnou lavici za sekání Steiner. Jenže po lajdácky předváděné hře se Liberec sám oslabil díky hře v šesti. Hra ve čtyřech na obou stranách neznamenala výhodu pro žádný z týmů, a tak začala zkrácená přesilovka hostů. Tu se ale domácím podařilo stejně jako v předchozích případech ubránit. Zbytek utkání si Bílí Tygři pohlídali a mimo tříbodového zisku dovedli Milana Hniličku ke čtvrté nule sezóny.