Tři body za tři góly

Date of publication Author Jiří Beníšek

Velmi vyrovnané utkání rozhodla zámořská posila Jiří Fischer, skvěle se uvedl i další debutant v dresu Bílých Tygrů Martin Štrba. Celý tým bojoval jako o život, vynikajícím výkonem a třetí nulou v sezóně ho podpořil <b>Milan Hnilička</b>. Bílí Tygři jdou v tabulce opět nahoru, ta je ale stále velmi vyrovnaná - tři body dělí šesté Bílé Tygry jak od třetího, tak od osmého místa.

25. kolo, pátek 26. listopadu 2004
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 39. Fischer (Štrba, Jiruš), 58. Rozsíval, 60. Rataj. Rozhodčí: Bolina - Bádal, Pouzar . Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4030.

Hnilička - Šmíd, Jiruš, Modrý, Moravec, Fischer, Duben, Holub, Hanzlík - Čermák, Rataj, Štrba - Novák, Vaic, Rozsíval - Vrbata, Kotalík, Nedorost - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun.

HC Škoda Plzeň

Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, Výborný, Klaus, Adamský - Straka Martin, Straka Michal, Matějovský - Paroulek, Straka Josef, Cibák - Mrázek, Kudrna, Pospíšil - Míka, Kracík, Důras. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Kučera.

Domácí tým se od úvodního hvizdu pustil do soupeře velmi aktivně, ale ve finální fázi mu chybělo trochu více štěstí. V první polovině třetiny se na obou stranách prezentovali dobrými zákroky oba brankáři, liberecký Hnilička i hostující Duba. Ve druhé polovině první třetiny měl více práce hostující brankář. Šance kapitána Nováka v 15. minutě a Nedorosta o dvě minuty později ale zlikvidoval, a tak první dějství skončilo bez branek. Více ze hry měli domácí, kteří měli blíže také ke gólu.

Druhou třetinu odstartoval bombou Vrbata, ale netrefil přesně branku, Duba tak neměl mnoho práce. Hosté byli častěji vylučováni, přesilovky se však domácím moc nedařily. Hned v úvodu druhé třetiny jim nabídl početní výhodu Výtisk, ale přes velkou snahu Tygrů se skóre nezměnilo. Ve 27. minutě se dral do šance Rataj, poskakující puk mu znemožnil přesnější zakončení. Po série nepřesností na obou stranách poskočila hra do 34. minuty a Svijanská aréna bouřila. Rataj dopravil puk za Dubova záda, branka však nakonec nebyla uznána pro postavení mimo hru. Domácí stupňovali tempo, hosté se někdy i se štěstím bránili. Ve 39. minutě byl vyloučen Cibák a domácí se konečně dočkali. Bleskovou kombinaci po ose Štrba - Jiruš - Fischer zakončil tvrdou ranou těsně nad ledem extraligový debutant Jiří Fischer a připsal si tak svoji první branku v dresu Bílých Tygrů a v extralize vůbec. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Těsně před koncem druhé třetiny poranil Martin Straka v obličeji Jiřího Moravce, a tak se zbylých 16 vteřin ze druhé třetiny dohrávalo až po úpravě ledu na začátku třetího dějství.

Prakticky čtyři úvodní minuty třetí třetiny hráli domácí přesilovku, ale Dubu nepřekonal ani Čermák, ani další spoluhráči. Právě díky svému brankáři mohla Plzeň stále ještě pomýšlet na nějaký bodový zisk. Domácí byli ale proti, zejména pak Milan Hnilička, který předváděl při plzeňských šancích skvělé zákroky. V průběhu celé třetí třetiny se hrál hodně ostrý hokej na obou stranách, ale skóre se stále neměnilo. Šance na obou stranách likvidovali obránci. V 58. minutě se ve středním pásmu dostal k puku Patrik Rozsíval a střelou od kruhů překvapil Dubu, zvýšil na 2:0. Hostující tým si v poslední minutě vzal time-out a posléze se pokusil v powerplay o zvrat. Jeho snahu půl minuty před koncem definitivně ukončil Igor Rataj, který trefil bez problémů prázdnou branku.

Domácí tým v utkání zvítězil 3:0, Hnilička si připsal třetí nulu v letošním extraligovém ročníku. Body znamenají opět posun tabulkou směrem vzhůru.