Třetí třetina stála Tygry bod, s Litvínovem si poradili v prodloužení

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Dvaačtyřicáté kolo a souboj Bílých Tygrů s Litvínovem přineslo vyrovnanou bitvu, která odpovídala postavení obou celků v tabulce. Liberec se v průběhu dvou třetin ujal dvoubrankového vedení, to ale hosté ve třetím dějství vymazali a zápas došel do nastavení. V něm rozhodl liberecký Tomáš Bulík a důležitý bod navíc tedy zůstal pod Ještědem.

42. kolo, neděle 26. ledna 2014
3:2p
(1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Urban, 36. Nedvěd (Výtisk, Gřegořek), 64. Bulík (Filippi) – 41. Lukeš (Jánský, Hübl), 59. Pavlík (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Flegl, Štofa. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 316. Střely na branku: 23:32. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 - 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Melicherčík – Gřegořek, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Čutta, Voráček – Bulíř, Nedvěd, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Filippi, Valský – Kica, Zacha, Jass.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Chaloupka, Posmyk, Gula, Pavlík, Kousalík, Stříteský – Lukeš, Hübl, Černý – Ručinský, Hanzl, Jánský – Trávníček, Skuhravý, Jurčík – Gerhát, Piroš, Martynek.

Důležitost souboje mezi Libercem a Litvínovem byla znát již od úvodního buly. Ani jeden z týmů se zbytečně nehnal do útoku a šancí tak příliš nebylo. A když už přišla první, nebylo to z žádné nádherné akce. Piroš se na modré vyhnul bránícímu hráči a nenápadnou střelou z poměrně velké vzdálenosti orazítkoval tyč.

Branková konstrukce zvonila o pár minut později i na druhé straně. V přesilovce pěti proti třem se ke střele z ostrého úhlu dostal Bartek a jeho střela skončila právě na levé tyči. Následně měli obdobnou výhodu hosté, ani jim se ale nepodařilo nabídnutou šanci zužitkovat.

Otevření skóre se tak diváci dočkali v tradičním počtu hráčů na ledové ploše, postaral se o to Tomáš Urban. Ten se dostal do úniku, natlačil se přes bránícího hráče a bekhendem zamířil přesně do horního rohu branky. Litvínov se z vyrovnání radoval ještě před koncem třetiny, z radosti ale hodně rychle sešlo. Při Ručinského dorážce do prázdné branky totiž v modrém půlkruhu ležel Hübl, což sudí vyhodnotili jako postavení útočícího hráče v brankovišti a gól neuznal.

Do druhé třetiny tak šli v mírné výhodě Bílí Tygři. Šest minut po jejím zahájení mohl vedení domácích navýšit Valský, přihrávku Filippiho však z velké blízkosti nedokázal proměnit v gól. Na dvoubrankový náskok si tak modrobílí museli ještě chvíli počkat. Ten moment přišel, když Výtisk zastavil kotouč na modré, naznačil střelu, ale přihrál přesně na hůl Petra Nedvěda. Liberecký matador se ocitl sám před Francouzem a střelou nad lapačku se nemýlil.

Nic dalšího, co by mělo vliv na skóre zápasu, se ve druhé dvacetiminutovce neudálo. Před závěrečnou pasáží možná klíčového zápasu sezony mohli být ve větší herní pohodě domácí hráči.

Pohodou ale Verva hodně rychle otřásla. Pětatřicet vteřin po startu třetí třetiny se totiž hostujícím podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Nedorozumění v liberecké obraně vytvořilo prostor pro Františka Lukeše, jenž z mezikruží zacílil naprosto přesně k tyči.

Chemici se po kontaktní brance dál tlačili a sahali po vyrovnání, které nakonec přišlo. Z šedesáti minut zbývalo něco málo přes minut a půl, když si hosté vzali oddechový čas a odvolali gólmana. Risk v šesti se jim vyplatil, Filip Pavlík tvrdou ránou od modré propálil všechno v cestě a vyrovnal na 2:2.

V prodloužení se naskytla možnost přesilovky pro hostující tým. Přestože černožlutí pořádně motali liberecké hráče, nevyužili. Naopak naskočivší Filippi vzal kotouč, zadovkou našel Tomáše Bulíka a jeho střela švihem zapadla pod horní tyč. Bod navíc tak ukořistili šelmy z Liberce.